Skocz do zawartości
frragi

Samsung I9192 + Galaxy Gear

Rekomendowane odpowiedzi

frragi

Witam :)

Nie jestem mocno obeznany z tematem i nie chciałbym czegoś spieprzyć... Mam swojego S4 mini duos i kupiłem sobie zegarek galaxy Gear. Miałem problemy ze sparowaniem tych urządzeń, bo oficjalnie te dwa urządzenia ze sobą nie współpracują. Ale zainstalowałem odina na swoim telefonie i jakieś małe aplikacje podane w TYM tutorialu i jakoś działa z drobnymi problemami. Nie mogłem zainstalować ATN Manager bo nie chciał działać ... To kilka problemów dotyczących zarówno telefonu jak i zegarka :

1. Nie działa mi OTG w telefonie, co mogę z tym zrobić ?

2. Nie dochodzą mi sms'y do Gear'a połączenia są ok i powiadomienia np. z gmail'a też. Sprawę rozwiązał GO SMS Pro, ale jednak wolałem tą domyślną aplikację ;)

3. Nie mogę odebrać/odrzucić połączenia ze Skype

4. i NAJWAŻNIEJSZE : Po odrzuceniu połączenia z zegarka nie wyświetlają mi się szablony SMS. Bardzo mi jest to potrzebne

Podejrzewam ze może to być wina nieaktualnego oprogramowania lub blokady aplikacji. Jednak nie chciał bym czegoś nagrzebać tak że by mi w ogóle chodził ...

Wersja Softu Telefonu : JDQ39.I9192XXUAMF7

Wersja Softu Gear'a : JDQ39.V700XXUAMK7

Wersja Oprogramowania aplikacji Gear Manager: 1.6.111801

Teraz pytanie ... podejrzewam, ze soft telefonu jest bardzo stary ... Czy jego aktualizacja może rozwiązać problem z np. sms'ami i szablonami wiadomości tekstowych ? widzę na stronie Samsung Updates Latest Firmware - LIVE! są nowe oprogramowania, ale czy nie zablokuje mi to telefonu ? Słyszę ciągle o tym Knox'ie i nie wiem jak to potem ma działać ... prawdopodobnie punkt 2 jest mocno powiązany z punktem 4 dlatego bardzo proszę o pomoc :) Czy da się jakoś zrobić backup całego telefonu że w razie niepowodzenia przywrócę go do aktualnego stanu tak jak gdyby nigdy nic ? :P Może da się jakoś odblokować wymianę SMS w tych dwóch urządzeniach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, przyczyna może leżeć w starym oprogramowaniu. Pobiarz i wgraj najnowszy rom I9192XXUBNC. Ewentualnie podaje ci link do poradnika dzięki któremu wgrasz jeden z nowszych romów z 2014r z wyciętym knoxem, z tego co pamiętam podczas usuwania zbędnego softu w apikakacjach widziałem apke do zarządzania gearmenager więc może ten ROM będzie lepiej współpracował z twoim zegarkiem.

instrukcja jest na samym dole

http://forum.android.com.pl/f927/i9192-uporczywe-lagi-w-grach-i-filmach-co-jest-grane-368853/index2.html

Edytowane przez Magnetronik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    frragi

Pomogło :)

Mogę już normalnie odbierać sms'y i nawet udało mi się podłączyć słuchawkę bluetooth tak, że działają oba urządzenia jednocześnie i mogę przełączać się między nimi :)

1. Niestety nadal nie mogę wysłać SMS po odrzuceniu połączenia (na czym w sumie najbardziej mi zależy)

2. Teraz w ogóle zegarek nie dzwoni gdy ktoś próbuje się połączyć na skype

3. Nadal nie działa USB OTG

Co mógłbym z tym zrobić ?

Oprogramowanie zegarka : V700XXUAMK7

Oprogramowanie telefonu : I9192UBUBNA2

Wersja Aplikacji na telefonie : 1.7.031004

Edytowane przez Tasi
    Zamiast dziękować postaw Piwo! ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć. Jeżeli nadal nie rozwiązałeś tego problemu, to radzę zainstalować na komputerze kies 3 (pobrany ze strony Samsunga), następnie zrobić backup informacji z zegarka, podpiąć go do kompa, uruchomić kies 3 i zaktualizować. Powinno pomóc.:hurra:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

S4 mini nie ma OTG, są jakieś romy obsługujące, ale i tak jest potrzebne zewnętrzne źródło zasilania (telefon nie ma w gniazdku).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi