Skocz do zawartości
defu

2.2 downgrade do 2.1

Rekomendowane odpowiedzi

defu

Nie widziałem wcześniej tego tematu tutaj więc wklejam linka.

Da się powrócić do Eclaira pomimo flashowania sbf 3.4.x

Sprawdziłem to na swojej defy i działa bezproblemowo.

[GUIDE] 2.2 downgrade to 2.1 - xda-developers

Edytowane przez defu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taki powrót nic nie da, w serwisie sflaszuja 2.51 i zonk, telefon nie odpali.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    defu

Borowik13, temat serwisu to osobna sprawa. Dzięki temu można wrócić do 2.1, a dla mnie powrót do 2.1 to wybawienie od problemów z lagiem na 2.2 którego nijak nie mogłem się pozbyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, chciałbym się upewnić czy dobrze rozumiem.

Mając wgrany w Motoroli Defy rom 3.4.2-155-2 Froyo, nie można po prostu wgrać z powrotem

wersji Eclair 2.1 Build 2.5.1.1, przy pomocy tej procedury ?:

Jak wgrać nowy soft (sbf) ?

Potrzebujesz do tego programu RSD Lite i sterowników do systemu.

Sterowniki

RSD Lite v4.9

1. Rozpakuj wszystkie pobrane pliki (jeśli trzeba).

2. Zainstaluj program RSDLite i pobrane sterowniki

3. Teraz musisz uruchomić telefon w trybie bootloadera – wciśnij i przytrzymaj 5s przycisk zwiększenia głośności (górny), a następnie przytrzymaj przycisk Power (oba na raz).

4. Powinien pojawić się bootloader.

5. Teraz podłącz telefon kablem USB do komputera i uruchom RSDLite jako administrator.

6. Wybierz plik *.sbf

7. Kliknij START i poczekaj aż flashowanie dobiegnie końca - w programie RSDLite pojawi się napis PASS. Albo napis Please manually power up phone.

Jeśli po wgraniu (a rsd ukończyło flashowanie), a system się nie uruchamia i ma bootloop'a (tylko logo motoroli) należy zrobić wipe.

Czy w takim razie jest tu na forum opisana procedura (najlepiej jasno i po polsku - dla początkujących) jak powrócić do oryginalnego romu, w przypadku posiadania nowszej ale nieoficjalnej wersji ?

Dla wyjaśnienia, kupiłem używany telefon z zainstalowanym już androidem Froyo (3.4.2-155-2). Zauważyłem brak autofocusa a aparacie i chciałbym sprawdzić czy jest to wina błędu w tej wersji sytemu, i czy na oryginalnej wersji Eclair, autofocus będzie działał. Jeżeli nie jest to wina oprogramowania a wada urządzenia, to oryginalny rom będzie mi potrzebny żeby oddać telefon do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po pierwsze zamiast wracać do 2.1 aby sprawdzić działanie autofocusa wgraj powiedzmy 2.2 build 177 nordic.

Po drugie motorola nie czepia się telefonów z zainstalowanymi wyciekami.

Po trzecie jak się uprzesz to przetłumacze ci sposób z xda na downgrade.

Jednak najpierw wgraj 177 albo zflashuj drugi raz wersję 155

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Upierać się nie będę, najwyżej ładnie poproszę bardziej doświadczonego kolegę o takie opracowanie.

Oprócz tego wątku, nie znalazłem innego rozwiązania, więc myślę że nie tylko mi jako "stawiającego pierwsze kroki" w poznaniu systemu Android, takie tłumaczenie może się przydać.

Generalnie rozumiem, że nie da się tego zrobić "normalnie" przez RSD Lite i trzeba użyć opisanej na xda-developers metody. Jestem po lekturze FAQ i części forum, tak że podstawowe pojęcia i teorię już znam. Ale nie wiem np:

- jaki 'system recovery' zainstalować,

- skąd wziąć backup wersji 2.51 i jaki on ma być,

- co to jest fixed Sbf, nandroid i co z nim zrobić

- ktoś tam napisał że nie do każdej oficjalnej wersji Eclair da się wrócić

- itp

Więc jeżeli mogę prosić o opisanie procedury, to będę wdzięczny. Jak by można było w tłumaczeniu zawrzeć jakieś wyjaśnienia tej w/w terminologii i odnośniki do potrzebnych "narzędzi" i "źródeł" to było by jeszcze lepiej.

----------------

Co do mojego problemu to, czynności typu wipe data/wipe cache wykonałem. Przeflashowania również ponownie wersję 155 Froyo przy pomocy RDS Lite - Bez zmian.

Odnośnie wersji 177 to czytałem opinie że coś się pogorszyło w stosunku do 155 więc nie brałem tego pod uwagę, ale dla sprawdzenia spróbuję ją wgrać.

Czy w zakresie Froyo można się cofnąć ("normalnie flashując" przez RDS Lite) do wcześniejsze kompilacje tego systemu ?

Edytowane przez Green

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Froyo? Tak

Fixed sbf i backup masz w załącznikach na forum które podałeś.

Opiszę tyle ile mogę z poziomu telefonu.

Jednak jeśli wersja 177 nie pomoże to na 95% serwis

Przed procesem dowmgrade upewnij się ze rsd lite wykrywa twój telefon (należy wgrać sterowniki z faq)

Downgrade:

1.zrootuj telefon programem superoneclick (patrz faq)

2.zainstaluj recovery 2ndinit lub defy recovery (pierwsze patrz faq drugie patrz google)

3.plik z backupem wsadź do lokalizacji podanej w temacie z xda

4a. W przypadku 2ndinit aby wejść do recovery musisz zresetować telefon i gdy zapali się niebieska dioda wcisnąć przycisk sciszania

4b.w przypadku defy recovery wejdź do w.w. aplikacji kliknij recovery boot

! Zrób teraz wipe

5.użyj funkcji restore i użyj backupu

(klawisze głośności wybierasz a przycisk power wybierasz)

6.zrób reset i przy włączaniu przytrzymaj klawisz podgłaśniania.

Wejdziesz w tryb bootloadera

7.teraz wgraj fixed sbf i zrób reset

Sent from my MB525 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Taki powrót nic nie da, w serwisie sflaszuja 2.51 i zonk, telefon nie odpali.

nie przejmuj sieserwisem, jak nie odpali ---- to wgrają Froyo i odpali......!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stosując się do instrukcji z [GUIDE] 2.2 downgrade to 2.1 - xda-developers oraz tłumaczenia powyżej, wykonałem downgrade Defy z Froyo 2.2.2 do Eclair 2.1:

Po kolei :

1. system pomyślnie zrootowany

2. pomyślnie zainstalowane Defy 2ndinit

3.umieszczenie 2.51 CEE Deblur nandroid backup, ściągniętego z powyższego linku z xda w katalogu goapkrev/backup/2.51CEE_DEBLUR na karcie SD (pliki system.img, data.img, cache.img itp)

4. odpalenie 2ndinit recovery (w trakcie zapalenia niebieskiej diody, przycisk głośności w dół) i wykonanie pełnego wipe

5. w menu backup/restore kliknąłem funkcje restore ale zgłasza mi że nie znalazł żadnych plików, po kliknięciu backup zaczął lecieć pasek postępu.

6. Po zakończeniu zrobiłem restart system i wszedłem górnym klawiszem głośności do bootloadera. RDS Lite wykrył tel i zainstalowałem drugi plik z linku z xda - 2.51 Fixed SBF.

7. Telefon się zresetował i.......przy uruchamianiu wisi na logo Motoroli i dalej nic się dzieje, ni działają przyciski i żeby go wyłączyć trzeba wyciągać baterie.

Robiłem ponownie wipe, ale to nic nie pomogło. Przy starcie pojawia się logo (zmieniło się z czerwonego na białe), na chwilę zaświeca się niebieska diodka, po niej zapala się zielona, gaśnie a system dalej wisi na logo.

Co mogę teraz zrobić ? Czy wgranie przez RDS nowszego romu na z powrotem Froyo, rozwiąże problem?

Dla czego restore nie wykrył plików ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A pliki wgrałeś do folderu:

/goapkrev/backup

???

Jeśli nie obawiam się że całą operację musisz powtórzyć tylko upewnij się że restore będzie widział twoje pliki.

Możesz spróbować wgrać najpierw build froyo 155 zamiast 177 jednak to ten drugi jest bardziej polecany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi