Skocz do zawartości
p0tw0r3k

Problem z niektórymi polskimi znakami w ebook'ach

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ebook'i w formacie .pdf. Wszystkie ogonki wyświetlają się prawidłowo. Jednak po przekonwertowaniu na format .epub niektóre polskie znaki są zastępywane całkowicie innymi. Czy da się czytać książki tak, aby wszystko było tak samo jak w oryginalnym pliku .pdf? Wiadomo, że zawsze można usunąć polskie znaki ale to już nie to samo :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mam ebook'i w formacie .pdf. Wszystkie ogonki wyświetlają się prawidłowo. Jednak po przekonwertowaniu na format .epub niektóre polskie znaki są zastępywane całkowicie innymi. Czy da się czytać książki tak, aby wszystko było tak samo jak w oryginalnym pliku .pdf? Wiadomo, że zawsze można usunąć polskie znaki ale to już nie to samo

To raczej wina programu, którym konwertowałeś, (ewentualnie plików pdf z których konwertowałeś) więc chyba zupełnie nie to forum :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ten plugin do Calibry.

Wydaje mi się, że to wina pdfa z którego konwertowałem. Jedne książki działają dobrze, inne źle. Oczywiście te na których mi zależy mają problemy. Nie udało mi się również wyeliminować całkowicie polskich znaków z pdfa. Zna ktoś jakąś skuteczną metode żeby całkiem usunąć ogonki? Próbowałem stron www z konwerterami i nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Konwertowałem z UNICODE do ASCII :) Niektóre polskie znaki zniknęły, a te z którymi był problem nadal jest tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można wy edytować w colibre wynikowy plik i zamienić wszystkie krzaczki automatem na literkę im odpowiadającą, też miałem taki problem ostatnio.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko u mnie nie występują krzaczki. Zamiast niektórych polskich znaków są całkiem inne np ą zamienia się na o lub w ogóle literki znikają. Trudno zastąpić wszystkie o na a bo wtedy byłoby jeszcze gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi