Skocz do zawartości
Marek Kulesza

SmartTM - Smart Task Manager dla Android'a

Rekomendowane odpowiedzi

Czym jest SmartTM?

Jak powiedział Ralph Waldo Emerson – “Przodkiem każdego działania jest myśl” i tak też było ze SmartTM. Na początku pojawił się w nas pomysł stworzenia aplikacji pozwalającej użytkownikowi na tworzenie zadań w myśl metodologii Getting Things Done® z notatek zgromadzonych w Evernote®. W cell ułatwienia sobie tego zadania stworzyliśmy listę cech które chcieliśmy mieć w naszej aplikacji co pozwoliło nam stwierdzić, że brakuje takiej aplikacji na rynku.

Nasza propozycja – SmartTM – to sprytne narzędzie zarządzania zadaniami oparte na metodologii Getting Things Done® która synchronizuje się z kontem Evernote® a wkrótce będzie kompatybilne także z najpopularniejszymi aplikacjami i narzędziami takimi jak: Gmail, Microsoft Exchange, iCloud, Dropbox, Microsoft SkyDrive, co pozwoli użytkownikowi na tworzenie zadań z wiadomości email czy notatek oraz przypisywanie odnośników do różnych materiałów począwszy od dokumentów, zdjęć aż po wszystkie inne formy przechowywanych danych.

SmartTM jest zwycięzcą najlepszej integracji biznesowej podczas Evernote Devcup 2013 oraz

Zwycięzcą Ericsson Application Awards 2014 (MobileID).

Chcielibyśmy prosić was o opinie o naszym produkcie.

Nasz kanał na youtube: SmartGTD - YouTube

Nasza strona (Ang): SmartTM - Best GTD Application | Discover the smart way

Google Play: Link

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taki klimat :)

Polski rynek niestety raczkuje, ale nie powstrzymuje to nas od myślenia i działania na naszym rynku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    facet_

Zainstalowałem bo od zawsze szukam czegoś uniwersalnego do tasków(teraz używam GTO z Agenda Widget+) ale brak języka polskiego dyskwalifikuję tę aplikacje w moich przypadku. Dziwi mnie czemu rodzime produkcje nie pisane są w rodzimym języku a dopiero tłumaczone na obce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cóż, Marek wrzucił info o naszej appce (jestem jedną z osób winnych jej powstania ;-) ), ja odpiszę na post powyżej.

Kolego, w naszej appce najczęściej występujące zwroty w języku angielskim to:

Inbox

Projects

Contexts

Attitude

Calendar

Dodatkowo dochodzi Now / Next / Later / Scheduled / Someday i Reviewed.

Odpowiadam dlaczego nie ma wersji polskiej: bo póki co każdy grosz na wagę złota (jak to w startup'ie bywa - tak się za kasą rozglądamy :oczy: ), po drugie nie widzieliśmy konieczności tłumaczenia w sytuacji kiedy przy odrobinie dobrej woli można z appką się zaprzyjaźnić. Dlatego też nie było tworzone po Polsku. Dodatkowo dla przykładu... Inbox byśmy przetłumaczyli na Inbox...

Pozdrawiam!

Karol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    facet_

Wybacz, mnie z zasady interesują appki w naszym języku, widzac jego brak nie brnąłem dalej. Tym samym dziwi mnie dlaczego nie ma polskiego skoro to takie mało pracochłonne. Reasumując, Wasza appka, Wasze zasady, moja instalacja, moje kryteria. Tak czy siak życzę powodzenia bo z pierwszego postu zapowiada się świetnie

Tapnięte...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    senega

Brak języka polskiego mogę zrozumieć jeśli to jest jakiś ogromny nakład pracy (wymiana grafik), ale w tym przypadku to jest naprawdę chwila moment. Chyba, że aplikacja jest napisana w sposób nie korzystający z zasobów, a teksty są umieszczone bezpośrednio na przyciskach lub w kodzie java.

Inbox też można przetłumaczyć, wystarczy trochę chęci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej wszystkim,

Wolalbym aby nasza dyskusja dotyczyla tego co oferuje aplikacja a nie tego czy opis jest w jezyku polskim, wegierskim, chinskim czy jakimkolwiek innym :)

Chcialbym 2 slowa dodac ze swojej strony.

Inicjalnie aplikacja powstala z oczywistych powodow na jezyk angielski.

Natomiast firma Onemln.com (Tworca SmartTM) jest firma z Polski.

Jak to w start-upach bywa 2 osoby robia tyle co 10.

W naszym setupie mamy 14 osob jednak tylko 3 mowia po polsku :)

Tak czy inaczej nie rozbija sie tutaj o tlumaczenie interface aplikacji bo to jak @senega zauwazyl nie jest az tak bardzo skomplikowana czynnoscia.

Problem lezy w tlumaczeniu okoloprojektowych rzeczy, jak dokumentacja, jak tutoriale, jak FAQ.

Jak to mawiala moja mama "Jesli nie mozesz zrobic czegos dobrze nie rob tego wcale".

Jesli ktos z tu obecnych jest zainteresowany pomoca nam to zapraszamy na prv.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    senega

Z założenia lubię jak aplikacja jest w ojczystym języku i mam takie swoje postanowienia, że wszystkie aplikacje, które będę pisał zawsze będą miały polski język. No chyba że zleceniodawca uprze się i nie będzie chciał takiego języka dodać :D

Ok, zainstalowałem.

1. co mnie zniechęciło to rejestracja. Po co? Co w wypadku braku internetu lub osób, które nie mają pakietu internetowego? Nie mogą korzystać lub muszą szukać punktu wi-fi?

2. przy rejestracji podałem jakiś e-mail, hasło - tutaj pierwszy zgryz - brak potwierdzenia hasła. Przy wpisywaniu hasła z telefonu może być problem z literówką, takie pole jest wymagane.

3. Brak regulaminu do przeczytania co wiąże się z rejestracją, na co wyrażam zgodę jak podam e-mail, powiążę aplikację z Googlem czy FB.

4. zarejestrowałem konto podając lipny adres e-mail, jakieś dane. Dostałem komunikat "Wszystko ok". Przeszedłem do logowania i... nie mogę się zalogować "Błąd autoryzacji"? Dlaczego? Przy rejestracji nie było komunikatu że adres email będzie podlegał weryfikacji więc od razu po utworzeniu konta powinienem mieć możliwość zalogowania.

5. przy braku internetu pojawia się komunikat "Pls connect to internet". Miejsca jest chyba wystarczająco do pisania bez żadnych skrótów myślowych. W komercyjnej aplikacji nie wygląda to zbyt ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Raiven

Możliwości aplikacji zachęcają do sięgnięcia po nią nawet dla zwykłych domowych spraw. Ale z tego co czytam, to bez dostępu do internetu kompletnie nic nie zrobię z programem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi