Skocz do zawartości
mseifer

Nowy tablet i dziwna różnica w cenie w tym samym sklepie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem zainteresowany kupnem tableta samsung gt-p5200 wifi + 3g. Na aukcjach jednego sprzedawcy model ten znalazłem w dwóch różnych cenach. W obu jest wszystko to samo napisane. W obu dołączany jest paragon lub (w jednym faktura marża

POLSKI SAMSUNG GALAXY TAB 3 P5200 16GB 3G KRAKÓW (4077111521) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. , w drugim faktura 23% SAMSUNG GALAXY TAB 3 P5200 16GB 3G FV23% KRAKÓW (4074296925) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.). Co to dla mnie oznacza? Są w tym jakieś różnice? W obu pisze że to produkty nowe.

Zapytałem sprzedawcę skąd różnica w cenie. Sprzedawca mi odpowiedź napisał. Cytuję:

"Na tańszej aukcji dostaję się paragon zakupu lub FV-marża. Na droższej paragon lub FV-23%. To są te same produkty różnica polega na Vacie który na tańszej aukcji wynosi 0^ na droższej 23%. W praktyce jeśli nie potrzebuje pan kupić urządzenia na firmę i odliczyć Vatu nie ma żadnej różnicy. Czyli proponuję w takim wypadku tańszy. Jeden i drugi jest nowy i pełnowartościowy."

Na pokazanie informacji o problemach z gwarancją odpisali:

Sprzedajemy urządzenia już długo i nigdy nie spotkaliśmy się z sytuacją żeby serwis np. samsunga odmówił naprawy na sprzęt sprzedawany przez nas. Jeśli ma pan wątpliwości zawsze można reklamowac przez naszą firmę. Wtedy my wysyłamy za pana urządzenie do serwisu. Tak jak mówiłem dostaje pan dowód zakupu i podbita kartę i to jest potrzebne do gwarancji.

Bardzo proszę o wyjaśnienie moich wątpliwości. Można śmiało kupić ten tańszy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    LukeSw

Serwis wymaga pierwotnego dowodu zakupu, czyli ten uwzględniający VAT. FV-marża jest tylko dowodem odsprzedaży, więc nie „restartuje” początku okresu gwarancyjnego. Gdyby kupując telefon na FV-marżę miało się 2 lata gwarancji, to po 2 latach wystarczyłoby oddać do znajomego komisu i znów kupić na ten sam dokument, i znów mieć kolejne 2 lata gwarancji :P

Poczytaj jeszcze tutaj: http://forum.android.com.pl/f935/faktura-vat-mara-a-a-gwarancja-oficjalne-informacje-od-autoryzowanego-serwisu-regenersis-350230/ i Kupujesz smartfona lub tablet przez internet lub w komisie? Unikaj faktur VAT Marża

Jeśli ma pan wątpliwości zawsze można reklamowac przez naszą firmę. Wtedy my wysyłamy za pana urządzenie do serwisu.
    Możliwe, że chodzi im o reklamowanie z tytułu niezgodności z umową. Wtedy rzeczywiście nie obchodzi cię, czy gwarancja minęła, bo reklamujesz przez sklep, a nie u producenta. Reklamować z tytułu niezgodności z umową możesz w ciągu 2 lat od zakupu, chyba że kupujesz sprzęt używany, a sprzedawca zaznaczył, że okres jest krótszy (ale i tak wymagany jest minimum rok).
    Tak jak mówiłem dostaje pan dowód zakupu i podbita kartę i to jest potrzebne do gwarancji.
    A tutaj wprowadzają w błąd, bo FV-marża jest tylko dowodem odsprzedaży, a dowodem pierwotnego zakupu jest FV-23%. Edytowane przez LukeSw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

LukeSw brałbyś za tą niższą cenę czy raczej się w to nie pakować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czadar

Nigdy nie kupuj u sprzedawców wystawiających faktury vat marża. Takie telefony są z drugiej ręki. Samsung odmawia przyjęcia ich do naprawy gdyż te telefony dostają "drugie życie". Data sprzedaży różni się od daty pierwotnej. Zadzwoń na infolinie samsunga to też Ci to powiedzą. W przypadku zakupu i problemów musisz liczyć na sprzedawcę że załatwi sprawę a jak wiadomo czasami dogadanie się z osobą z drugiego końca kraju może nosić pewne problemy. Oszczędzić sobie nerwów i niespodzianek i bierz z fakturą vat 23%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak cena Ci odpowiada to mozesz kupowac. Tu z gwarancja nie bedzie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi