Skocz do zawartości
Plajzer96

Po zmianie romu nie mogę normalnie wyłączyć Note 2

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry przepraszam za tytuł tematu, zwykle sam sobie radzę z problemami telefonów, tym razem po części również. Żeby było łatwiej nagrałem film jak to wygląda, lecz przed nim opiszę od początku. Oczywiście po zakupie note 2 wgrałem sobie custom recovery następnie custom ROM i wszystko było okej do momentu kiedy zaczął się wieszać no i to ruszyłem (chciałem zrobić backup poprzedniego) i wszystko się schrzaniło. Telefon nie reagował na nic, wchodził tylko w download mode, po jakimś czasie znalazłem patrz na recovery cache - zyskałem recovery po dwóch dniach walki (AROMA installer zacinął się za każdym razem - nie szło wgrać customa) i wreszcie wgrałem teoretycznie czysty 4.4.2 tak jak na filmie, który zaczął działać poprawnie. Lecz:

Wcześniej kiedy nie było żadnego ROMu telefon zostawał na tej właśnie baterii i nie reagował na nic poza download mode, teraz w prawdzie działa ale jak widać na filmie nie można telefonu normalnie wyłączyć i obecnie boję się wgrać innego roma (ten nie ma np. S terminarz, czy też group play, które namiętnie używam) - czy ktoś zna rozwiązanie?

P.S.

Pozdrawiam wszystkich, którzy przeczytali całość i zechcieli pomóc. ;) Z góry dzięki.

Edytowane przez jeronimo
    brak spoilera

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz stary boorloader? Tzn. Ten z softu 4.1.2? Domyślam się że wgrywałeś custom 4.4.2. Jeśli masz stary bootloader:

Wgraj proszę ten soft- http://forum.android.com.pl/f729/wgrywanie-3plikowca-z-nowym-bootloaderem-nowym-modemem-by-misiek735-337435/

Wyczyści to telefon i wszystko powinno śmigać. To jest soft na bazie 4.1.2, służy on do ratowania telefonu kiedy jednoplikowce nie dają sobie rady.

Potem możesz wgrać dowolny inny soft- zalecam wszystkie customy od 4.3 wzwyż przez co unikniesz nowego bootloadera i ten soft zawsze możesz wgrać ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko, że telefon wstał tylko dzięki temu temu 4.1.2 i to dwu krotnie musiałem go wgrać.. Piszę bo nie chciałbym znowu stracić telefonu na całą dobę. :) Chodziło o to, że to nie zmieniło sytuacji.

//

za chwile wgram jeszcze raz, powoli według instrukcji i pochwalę się skutkami. Dzięki.

Edytowane przez Plajzer96

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To, że nie można wyłączyć telefonu to dla mnie wina romu, tak samo na Ditto Note 3 4.4.2 nie można wyłączyć tel jak jest pod ładowarką sam się uruchamia.

Wgraj inny custom rom i będzie dobrze ;)

Przed wgraniem rom'u zrób w custom recovery: wipe data i format system.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po wgraniu tego 3plikowca wejdź od razu w ustawienia i zrób przywracanie ustawień fabrycznych - tak dla pewności.

Potem - jeśli chcesz mieć custom rom - wgrywasz na telefon dowolny customowy soft, wgrywasz odinem najnowsze custom recovery philz, i w recovery robisz wipe data factory reset- clean to install new rom.

Potem wybierasz install zip from sd card itd...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, ja to wszystko wiem, robiłęm to nie raz i nie osiem. Problem w tym, że telefon nie zachowuje się schematycznie tylko robi co chce, dlatego piszę a nie dalej szukam pomocy. ;) Choć mam tego trzy-plikowca na dysku, ściągnę dla pewności jeszcze raz (będzie za 10min) i wgram ponownie.

---------- Post dołączono o 16:00 ---------- Poprzedni post napisano o 15:17 ----------

VNCjgfv.jpg

co wy na to?

---------- Post dołączono o 16:06 ---------- Poprzedni post napisano o 16:00 ----------

i gratis:

igIph7m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lesterr

Cos chyba jest nie tak z partycjami. Cos poszlo nie tak. Masz wlasciwy pit?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pit dałem ten, który był w paczce z tym trzy plikowcem od miska

Wgrałem recovery cache fix - odzyskałem oryginalne recovery. Zrobiłem Full wpie i spróbuję jeszcze raz.

---------- Post dołączono o 16:20 ---------- Poprzedni post napisano o 16:16 ----------

Tak to wygląda i wyglądało wcześniej po wgraniu tego trzy plikowca.

---------- Post dołączono o 16:26 ---------- Poprzedni post napisano o 16:20 ----------

Cały czas zostaje przy baterii. Jakieś pomysły? Może jakiś specjalny PIT?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zuli007

Sprawdzałeś eMMC ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie sprawdzałem, postawiłem tel do życia tym samym 4.4.2 przez custom recovery bez aroma więc chyba eMMC jest wszystko git..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi