Skocz do zawartości
r0bal94

Wyjście audio w sensation

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam od pewnego czsau problem i zapewne nie tylko ja bo czytałem gdzies na forum że wiele osób ma z tym problem, otóż chodzi o wejście audio, po włozeniu jakichkolwiek słuchawek-stare czy nowe fabryczne czy nie przerywają, lub nie gra jedna ze słuchawek, kiedy się dociśnie jest wszystko okej, ale nie będe chodzić po mieście z ręką w kieszeni dociskając jack-a (dociskanie mam na myśli w stronę ekranu).

Rozwiązał może już ktoś ten problem bez wymiany tego wyjścia, czy w grę wchodzi tylko wymiana ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przedmuchaj to może sprzężonym powietrzem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

któregoś razu przeczyściłem tzn. rozkręciłem sensację, wyciągnąłem stamtąd kurz, włożyłem do kieszeni, wcześniej jeszcze docisnąłem tą blaszkę która to trzyma, działało 1 dzień i dalej to samo... jakby rozciągnięty był czy coś, bo jack lekko wychodzi. Jakiś pomysł ma ktoś na to ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

http://allegro.pl/nowe-oryg-zlacze-av-htc-chacha-sensation-sensat-xe-i4031198313.html

Tutaj masz link do nowego gniazda. Skoro rozbierałeś już telefon to sam możesz ocenić czy trudno to wymienić czy nie. A sprawdzałeś inne słuchawki? Wygląda na to, że coś jest wytarte, wysłużone, albo w gnieździe albo we wtyczce. Chociaż nie mam pojęcia co tam jest takiego co mogło się wyeksploatować.

Oglądając mój telefon, zobaczyłem, że jest taka malutka złota blaszka na samej górze. Jak zdejmiesz klapkę będziesz widział. Podegnij ją może troszkę w strone wtyczki, tak żeby stawiała większy opór. I jeśli jest zaśniedziała albo brudna od wewnętrznej strony to wyczyść ją dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

właśnie próbowałem to gniazdo wyciągnąć jakoś, bo wiem że teraz już nie sa lutowane tylko na styki, ale miałem z tym problemy i odpuściłem sobie. blaszkę tą ciężko jest wygiąć w którąkolwiek stronę, próbowałem kartkę wcisnąc, ale z tym też były problemy. nie wiem czy coś pomoże ta wymiana ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AS0

Na słuchawkach bez mikrofonu również przerywa?

Znalazłem również takie coś :P - KLIK, KLIK oraz KLIK

Edytowane przez AS0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie wiem, nie miałem okazji sprawdzić, ale wydaje mi się że też, bo jeśli leciutko już wychodzi to coś trzeba będzie wymienić albo naprawić. Dzięki za linki, może się przydadzą :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi