Skocz do zawartości
Kein

Sony Smartwatch 2 sw2

Rekomendowane odpowiedzi

Havok!

Po ostatniej aktualizacji zaczynam poważnie się zastanawiać nad kupnem SW2. W związku z tym mam kilka pytań do posiadaczy:

1. W Media Markt miałem "okazję" oglądać wyłączony zegarek, jednak przycisk w tym egzemplarzu nie miał wyraźnego kliknięcia jak np. w Xperii Z1. Jest to normalne, czy to urok egzemplarza wystawowego?

2. Jakie macie ogólne wrażenia po najnowszej aktualizacji? @vaxeiro co masz na myśli?

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jxx17

1. Mój sw2 też nie ma "wyraźnego" kliknięcia

2. U mnie wszystko pozytywnie, jestem jak najbardziej zadowolony. Można robić swoje tarcze zegarka, zmieniać tapete.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
vaxeiro

Aktualizacja jest trochę kpiną. Niby fajnie ze dali możliwość edycji tarczy ale jest to bardziej irytujące niż przydatne zważywszy że jest to mały ułamek możliwości innych aplikacji do personalizacji zegara. Widgety niby można układać ale wiele z nich marnuje miejsce bez sensu, połowa przestrzeni danego "paska" jest zmarnowana. Oczywiście skalowania tez nie ma. Brakuje też więcej wzorów widgetów, rodzajów prezentowanych danych. Grafiki Nie są zbyt ładne, nie można wybrać koloru, tła, czasu podświetlenia, wybudzenia menu poprzez dotyk. Cały czas aplikacje trzecie są dużo lepsze. Denerwujące jak Sony marnuje tu swój potencjał.

Niby dodali reakcje podświetlenia na ruch reki ale zepsuli suwak jasności który teraz obsługuje mniejszy zakres przez co zegarek marnuje baterie.

Co z tego ze można wyłączyć teraz programy w menu zegarka skoro dalej obciążają one pamięć telefonu cały czas pracując w tle a ikon dalej nie można ręcznie poukładać w menu zegarka? Jaki wogole sens miało dodanie tej opcji w takiej formie?

Cały czas brakuje opcji kontroli podświetlenia i wygaśnięcia ekranu nadrzędne z poziomu zegarka, wszytko jest w rękach programisty aplikacji.

Czyli to co dodali zrobili na odwal się wogole się do niczego nie przykładając, a rzeczy potrzebnych dalej nie ma.

Co nie zmienia oczywiście faktu ze cały czas jest to absolutnie najlepszy SmartWatch na rynku.

Przycisk boczny nie ma skoku. Tak naprawdę zresztą w trybie zewnętrznej tarczy zegara on wogole nie jest używany.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jakub0

Po aktualizacji aplikacja telefonu, biorytm, kalendarz i część innych po włåczeniu zawiesza aplikacje smartwatch 2 w telefonie przez co połączenie pada. Nie wiem co robić, nie pozwala mi zrobić downgrade, bo inaczej w ogóle nie połączy zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
vaxeiro

U mnie nie ma najmniejszych problemów po aktualizacji z żadną aplikacja, także z powyższymi

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fafiq

U mnie też nic nie zawiesza przez aplikację czy coś, na mam problemu.

Zauważyłem, że po aktualizacji szybciej bateria w Smartwatchu spada, tez tak macie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jakub0

Faktycznie szybciej bateria leci, mam wrażenie, że jeszcze szybciej na edytowanej tarczy zegarka

Połączyłem zegarek z tabletem i wszystkie aplikacje działają, teraz wiem, że to coś z telefonem

Znaleźliście już snake'a w kalkulatorze? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W zegarku w kalkulatorze wpiszcie 1035 i wciśnijcie = i zobaczcie co się stanie.

Edytowane przez lukasz236
dodanie filmu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

używa ktoś endomondo ?

Chodzi mi czy zegarek można użyć jako licznik do rowera? czy pokazuje prędkość i kilometry ?

Czy tylko kilometry ??

----------

O coś takiego mi dokładnie chodzi.

[ATTACH=CONFIG]81529[/ATTACH]

Edytowane przez ReaderPL
Pisanie posta pod postem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
vaxeiro

Co do baterii, u mnie działa bez większych zmian, przy intensywnym uzywaniu 4 dni. Pomijając stałą pracę w aplikacjach z włączonym podświetleniem - bardzo głupi ruch z ograniczeniem suwaka podświetlenia przy aktualizacji w tym wypadku powoduje większe zużycie energii.

Snake niestety u mnie nie działa, nie wiedzieć czemu :/

Endomondo jak i podobne tego typu programy sa do kitu, nieużywalny badziew.

Natomiast zegarek jak najbardziej świetnie sprawdza się jako licznik rowerowy. Notabene właśnie tego typu funkcjonalność pokazuje jego siłę i ogromną pęrzewagę nad kiepskawym a 2x droższym modelem Samsunga.

Pokazuje w sposob stały prędkośc, czas i przebyte kilometry poprzez aplikację Run. Niestety ten konkretny program ma wadę - wyjście z niego resetuje dane (brak pamięci). Nie można więc z niego wyjść w czasie trasy.

Samą prędkość bardzo sprawnie i dokładnie podaje aplikacja GPS Tools. Jej dodatkowym plusem jest także wbudowana mapa. Braktuje w tej aplikacji natomiast przebytego dystansu.

Dodatkowo uzywam widgetu aplikacji locus. Służy mi on do kontroli zapisu przebytej trasy w postaci szlaku gpx. Widget ten także podaje przebyty dystans. Nie podaje jednak prędkości więc zazwyczaj przełączam się w trasie między tym widgetem a GPS Tools. a w przypadku krótszych, prostrzych tras używam Run.

Edytowane przez vaxeiro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.