Skocz do zawartości
alan.w

Cozyswan S400 (mk809IV) - obsługa, romy, problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jeszcze mam problem z wifi . Na donglu mam słabe wyniki prędkości w porównaniu z lapkiem (oba blisko routera).

Na lapku 10 mbit a na donglu około 1mbit . Testowałem z ookla speedtest .

Pingi na obu lecą stabilne około 30 ms . Testowane na wp.pl :)

Pozdrawiam,

P

Edytowane przez Piterek79
    ping

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

działa wam płynnie weeb tv ?? zastanawiam się nad zakupem tego urządzenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alan.w

Tak weebTV jak i goldvodtv działają w jakości HD bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Od kilku dni posiadam wgrany kernel 4.1 od d33 zmodyfikowany przez wichoxp (post 1276) z tematu:

Kitkat Kernels for All (well most!) - Page 64

Używam konkretnie tego kernela: Zippyshare.com - kernel_v4.1_TVSTICK_AP6210_SD_cpu1704h_gpu768h_ddr 800_1375.img

Kernel jest SD. Działa stabilnie. Wynik w antutu waha się za każdym razem w zakresie 20500-21000 pkt.

Taktowanie cpu1704GHz, gpu768h, ddr800

A więc jak na rk3188T jest całkiem nieźle.

wrzuciłem ten soft i ten kernel ale średnio mi się spisuje. Częste lagi, szybciej chodził bez tego kernelam(może coś źle zrobiłem przy wgrywaniu choć wgrałem go wraz z softem podstawiając w mniejsce kernela ten o którym wspominałeś tylko hd a nie sd bo tego w ogóle nie mogłem wgrać), poza tym mam problem z rootem. W tym urządzeniu kingo root nie wychwytuje go :/ . Jakaś koncepcja ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alan.w

hmm nie jesteś pierwszy który ma problem z kingo rootem na s400. Ja takich problemów jeszcze nie miałem. Może to szczęście do egzemplarza s400 może posiadacie inną wersje Kingo bo moja to version 1.2.2.1915.

Mój system to windows 7 64bit.

Kingo root działa mi bardzo dobrze. Już wielokrotnie nim wgrywałem roota na androidach 4.1, 4.2 i 4.4 i to nie tylko na s400 ale też na smartfonach i tabletach. Kilka razy też usuwałem roota używając tego programu.

Na samym s400 robiłem to kilkanaście jak nie więcej razy.

Co do funkcjonalności softów czy kerneli to jest różnie, ale o jednym się przekonałem że czasami po zainstalowaniu soft chodzi źle i trzeba go jeszcze raz instalować. Z dogrywaniem kerneli jest podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też mam problem z wgraniem rota na s400. Nie ma tu winy kingo root ani nic w tym stylu. Prawdopodobnie jakaś partia s400 ma coś nie tak z trybem debugowania usb, objawia się to tym, że komputer w ogóle nie wykrywa urządzenia mimo tego, że mamy włączone debugowanie na androidzie. Sterowniki też na pewno nie mają tutaj winy ponieważ mam innego mk809iii i po podpięciu jest wykrywany bezproblemowo. Rom czy kernel też nie ma winy. Dodam jeszcze, że samo w sobie debugowanie działa, bo kiedy wyłączymy ten tryb, titanium backup "krzyczy", że nie ma włączonego debugowania.

Jako takie rozwiązanie: Instalować romy już zrootowane - np. Neomod 3.1 kitkat, który chodzi bezproblemowo.

Pytanie: Czy jest jakaś możliwość dogrania roota (supersu) do romu przed flashowaniem?

Co do samego urządzenia, to jest ogólnie ok, ale mam duży problem ponieważ odpadł mi guzik recovery... także :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

co do guzika recovery to myślę że bez problemu powinni Ci wlutować switcha w jakimś serwisie komórkowym za parę złotych. Ja mam pytanie z innej beczki bo mam problem z uruchomieniem tego urządzenia. Za każdym razem gdy chce włączyć urządzenie to muszę odpiąć i podpiąć urządzenie to w sumie nie duży problem ale za każdym razem później muszę ustawiać czas . Inaczej nie chce mi się połączyć z netem . Jakieś koncepcje ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Witam

Własnie zamówiłem ten produkt na Allegro za 289 zł post-334026-14255750174904_thumb.jpg

SMART TV ANDROID PC 4.2.2

Pamięć 2048MB RAM DDR3, 8 GB ROM

QUAD CORE 4x1.6GHz + 28nm MALI400 533MHz QUAD CORE GPU

Jeszcze nie testowałem sprzętu Czy ktoś morze podać stronę producenta ?

Jedyne co mnie dziwi ze niema napisu COZYSWAN ale jest nalepka Mam nadzieje ze sprzęt to nie podróbka ?

Edytowane przez olinek94r

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alan.w

Czas na nową dawkę testowanych romów.

Dzisiaj chciałbym polecić rom KitKat 4.4.2 1080p udostępniony przez smic717394 na innym zagranicznym forum. Do ściągnięcia tu smic717394_809III_1080p_V4.4.02_ROM V3

Jest to rom dedykowany dla mk809III opartym na chipie ap6210 a więc bez problemu działa na moim S400 czy mk809IV

Rom jest przeznaczony dla rk3188, w folderze dodatkowo znajdziemy podkręcone kernele od 1600 do 1800GHz w różnej konfiguracji.

Z racji tej że mój procek to rk3188T to instalowałem tylko wersje z podstawowym kernelem a więc z taktowaniem do 1408GHz. Wynik w antutu to ok 15000-15500 okt. Rom spisuje się dobrze.

Po instalacji mamy już roota. Polecam dla tych co mają problemy z rootowaniem.

Obecnie smic717394 wydał już 3 wersje softu. Sam osobiście nie widzę większej różnicy w działaniu, ale moge spokojnie powiedzieć że jest to stabilny rom. Od siebie mogę tylko zaproponować odinstalowanie Beyond XBMC i zainstalowanie Frodo XBMC lub SPMC XBMC. Może gorzej wyglądają ale działają bardzo płynnie w szczególności na weebTV i GoodvodTV w jakości HD

Oryginalny temat znajdziemy tu:

MK809III - KitKat 4.4 - SMIC717394 ---- 1080p ROM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alan.w

Jest już nowa 4 wersja romu wydanego przez smic717394

Do ściągnięcia smic717394_809III_1080p_V4.4.02_ROM V4

Mam ją wgraną od momentu wydania. Działa dobrze.

Dodatkowo mam wgrany podkręcony kernel od d3 dla rk3188T ap6210 w rozdzielczości FullHD. Tu są najnowsze wersje -> Kitkat Kernels for All (well most!)

XBMC mamy dostepne w wersji SPMC 13.2 ( u mnie były problemy z działaniem więc przeszedłem na starszą wersję SPMC 12.4)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi