Skocz do zawartości
olsen

simlock z orange> zdjecie przez HTC> gwarancja nadal wazna?

Rekomendowane odpowiedzi

olsen

Witam!

mam pytanie czy jesli telefon ma simlocka z orange i zostanie sciagniety przez HTC to gwarancja jest nadal uznawana?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Witam!

mam pytanie czy jesli telefon ma simlocka z orange i zostanie sciagniety przez HTC to gwarancja jest nadal uznawana?

A powiedz mi jak masz zamiar zrobic to przez HTC ? Wyslesz do tajwanu , czy moze w polskim oddziale to robia? Po pierwsze Telefon "nalezy" do orange i to on jest twoim gwarantem na ten sprzet wiec tylko on ma prawo do sciagniecia simlocka i zachowania gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    A powiedz mi jak masz zamiar zrobic to przez HTC ? Wyslesz do tajwanu , czy moze w polskim oddziale to robia? Po pierwsze Telefon "nalezy" do orange i to on jest twoim gwarantem na ten sprzet wiec tylko on ma prawo do sciagniecia simlocka i zachowania gwarancji.

Gdyby ściągnięcie simlocka powodowało utratę gwarancji to być może miałbyś rację ("być może" dlatego, że nie wiem czy można ingerencję HTC w sprzęt swojego autorstwa nazwać nieautoryzowaną). Nie mam przy sobie umowy gwarancyjnej więc ciężko mi wchodzić w szczegóły. Nie pamiętam czy tam jest mowa o producencie czy o sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    olsen

porozmawialem ze sprzedawca jak go pytalem wczesniej czy uznaje ta gwarancje orange to powiedzial ze tak ale wypytalem go i okazalo sie ze on go zakupil z allegro od producenta i musial doplacic zeby mu sciagli simlocka czyli ten magic nie jest w ogole powiazany z orange czyli gwarancje uznaja

a jezeli simlock jest z orange i chcialbym u nich sciagnac simlocka to wystarczy dowod zakupu pokazac czy cos innego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    olsen

przepraszam;)

jezeli magic jest zakupiony w orange i w salonie orange chcialbym sciagnac simlocka to potrzebuje jakiegos papieru?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem tego na 100%, najlepiej byłoby do nich zadzwonić i zapytać. Podejrzewam jednak, że konieczny jest dowód zakupu, np. paragon/faktura/karta gwarancyjna lub inny dokument, którym poświadczysz fakt zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paweu

Jeśli telefon byl zakupiony w orange i chcialnys sciagnac simlocka (zakladajac ze np kupiles telefon na allegro) to w salonie za 75 zł lub 500 jeśli byc wziety na firme sciagna taką blokade po okazaniu faktury. Za pare groszy na allegro można kupić karte TurboSim która naklada sie na karte operatora. Pozwala to na korzystanie z "obcej" karty bez konieczności ściągania simlocka.

Nie wiem doklanie jak to dziala i czy są jakieś minusy uzytkowania ale widzialem sporo pozytywnych komentarzy na forach

Kobieta w salonie firmowym orangee powiedziala ze sciagniecie simlocka nawet przez kod powoduje utratę gwarancji. Taki zapis jest w karcie gwarancyjnej nawet producenta

Edytowane przez paweu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jeśli telefon byl zakupiony w orange i chcialnys sciagnac simlocka (zakladajac ze np kupiles telefon na allegro) to w salonie za 75 zł lub 500 jeśli byc wziety na firme sciagna taką blokade po okazaniu faktury. Za pare groszy na allegro można kupić karte TurboSim która naklada sie na karte operatora. Pozwala to na korzystanie z "obcej" karty bez konieczności ściągania simlocka.

Nie wiem doklanie jak to dziala i czy są jakieś minusy uzytkowania ale widzialem sporo pozytywnych komentarzy na forach

Kobieta w salonie firmowym orangee powiedziala ze sciagniecie simlocka nawet przez kod powoduje utratę gwarancji. Taki zapis jest w karcie gwarancyjnej nawet producenta

Bzdura. Aby odmówić praw gwarancyjnych, gwarant musi udowodnić niedozwoloną ingerencję w sprzęt. Ściągniecie sim-locka kodem nie jest taką ingerencją, ponieważ jest standardową funkcją każdego telefonu zaimplementowaną przez producenta, inaczej sprawa ma się ze zmianą oprogramowania w telefonie w celu ominięcia blokady. Łatwiej będzie gwarantowi odmówić gwarancji, kiesy zobaczy telefon z kartą turbo SIM - karty te z reguły nie mają żadnych certyfikatów i świadectw zgodności, co może (teoretycznie) prowadzić do uszkodzenia sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi