Skocz do zawartości
FEMS

Kabel magnetyczny do ładowania

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem od tego sprzedawcy, polecam. Dwa magnetyczne biały i czarny, stacje dokująca i szybki Nillkin, mega szybko, towar zgodny z opisem i zgodny ze zdjęciami a przewody magnetyczne wyglądają jak oryginalne, nie są jak tanie podróbki.

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=4229377401

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
filpio

polecacie jakąś ładowarkę wtykaną w samochodową zapalniczkę, która pozwoli na ładowanie kablem magnetycznym?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Praktycznie każda ładowarka z odpinanym kablem pozwoli Ci ładować telefon kablem magnetycznym. U mnie bez problemu ładuje ładowarką od słuchawki BT Plantronics M55

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. kupiłem kabelek BT SNEC21, mam w zasadzie 2 problemy z nim.

Po 1 nieco grzeje się ładowarka, czy macie tak samo?

Po 2 styk zaczyna irytować, musiałem pobrać aplikację, która wskaże pobór prądu, bo trafienie z kablem w te styki jest niemożliwe w zasadzie. Czy macie jakis patent na to?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nic takiego nie zauważyłem, ps.... jaka to aplikacja i co Tobie pokazała ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@xdomino996

1. Ładowarka grzeje się też na zwykłym kablu - to zupełnie normalne

2. Drugiego problemu nie rozumiem. Gniazdo do ładowania jest wklęsłe, więc jak może być ciężko trafić w styki - chyba masz jakiś lewy kabelek. U mnie ani z kablem, ani z dokiem nie ma takiego problemu, tym bardziej ze to złącze magnetyczne i praktycznie samo "przyciąga" we właściwe miejsce.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Appka Elixir 2.

Co do kabla to chyba mam winowajce, ale musicie mi pomóc, czy u Was pin od tego większego złącza (tzn nie okragłe, tylko te takie jajowate), też jest krótszy niż ten z okrągłego? Bo jest możliwość, że po prostu nie styka.

Edit: Papierek ścierny ruszył w ruch i teraz ładnie przylega :) , leciutko spiłowałem ten magnezik, i plastiki wokół bolców. Ewentualnie jeszcze zrobie leciutką korektę, ale raczej jest już git :)

Edytowane przez xdomino996

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
@xdomino996

U mnie ani z kablem, ani z dokiem nie ma takiego problemu, tym bardziej ze to złącze magnetyczne i praktycznie samo "przyciąga" we właściwe miejsce.

A gdzie kupiłeś kabelek?

Ja mam taki problem, że przez 3h naładował mi 17%..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up miałem dokładnie to samo (szybkość 7%/h), okazało się, że trzeba poruszać kablem. Pobierz program typu właśnie Elixir 2, podłącz kabel i sprawdzaj prąd. poruszaj lekko tym (mi się okazało, że muszę bardziej w stronę wyświetlacza przechylić). Gdy złapie to znaczy, że prawdopodobnie problem jak u mnie. Tak więc albo spiłujesz warstwę (ale z głową, by nie wykrzywić pinów/bolców) albo istnieje szansa reklamacji. Kabel ten nie jest dużo(a może i wcale nie jest) wolniejszy niż ten na microUSB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Są też oryginalne kable:

original-sony-magnetic-charging-cable-xperia-z-ultra-z2-z1-compact-ckystore-1401-22-CKYstore@6.jpg

post-128287-14255748946681_thumb.jpg

Sam taki posiadam i w przypadku Xperii Z2 nie ma żadnych problemów.

Edytowane przez Hubal
Wstawiłem screen w spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi