Skocz do zawartości
FEMS

Kabel magnetyczny do ładowania

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie, że takie oryginalne są najlepsze, lecz dostanie takiego graniczy z cudem. Niedawno fakt faktem była aukcja z kilkoma takimi kablami, lecz już jej nie ma. Z zagranicy nie opłaca się ściągać kabla, a czekać można w nieskończoność. Ja rzuciłem się na taki kabel jak się rzuciłem, bo jak najszybciej chciałem porzucić ładowanie kablem microUSB, by nie męczyć zaślepki. Teraz w zasadzie jestem już bardzo zadowolony z kabla, fakt początkowo byłem zmieszany, ale teraz jest juz ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Ja porzuciłem kabel na rzecz docka, dużo wygodniejszy. Kabel zaś przejęła żona.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pavel

Ja mam jakis chinski kabelek podlaczony pod orginalna ladowarke ktory laduje jakies 10% / h , to tez chyba nie za szybko ? Nigdy nie sprawdzalem czasu ladowania na orginalnym kabelku ale pewnie duzo szybciej bo nigdy nie czekalem 10h na naladowanie sugerujac sie czasem ladowania na chinskim kabelku z kancowka magnetyczna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kechup

Ja powiem tak ostatnio zrobiłem test - w trasie jedną godzinę używałem chińskiego kabelka z aukcji który polecaliście z 2000 mAh ładowarką Samsunga, drugą godzinę używałem oryginalnego kabla od zestawu Z1 do microusb.

Efekt - przez godzinę używania magnetycznego kabla z włączoną nawigacją naviexpertem i yanosikiem ubyło mi około 15-20 % baterii pomimo, że cały czas było status ładownia i dioda powiadomienia była bursztynowa. Po podłączeniu oryginalnego microusb do tej ładowarki przy odpalonych tych dwóch programach telefon naładował mi się do 100 % .

Wniosek - chiński tani magnetyk idzie do kosza, owszem bez obciążanie, czy z jedną nawigacją włączoną telefon się jako tako ładuje ale co mi po tym jak jadąc 4-5 godzin rozładuję całą baterię pod pełnym obciążeniem.

Gdzie można kupić oryginał magnetycznego kabla od Sony ?

Edytowane przez Kechup

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Kechup

nie kupisz- sony nie sprzedaje tego kabla a jedynie stację DK31. Możesz tylko kupić stację i wyciągnąć z niej kabel rozbierając stację od dołu.

BTW: z jakiej ładowarki korzystasz, że ma ładowanie 2mah?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kechup

Ładowarka od Galaxy Tab 10.1, wg tego co na obudowie 2000 mAh - używałem jej do HTC Sensation a teraz z Z1 .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja używam adaptera magnetycznego. Małe ustrojstwo w które wtykam oryginalny kabel od ładowarki i ładuje identycznie jak przez USB. Kosztowało mnie to chyba dolara na eBay. Są też dwa razy mniejsze, płaskie, ale też nieco droższe, chyba dwa dolary :P. A i telefon najlepiej żeby leżał płasko, bo lekkie złapanie kabla albo zachaczenie i łatwo może wypaść. Ma to też dobre strony, bo wcześniej raz mi spadł właśnie przez to że był podłączony telefon, a teraz tylko kabel leci :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jimi12

up mógłbyś dać namiar na to "ustrojstwo"? :D kupiłem kabel ale tak wolno ładuje że mija się to z celem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pavel

Za 25zł z przesyłką są też na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi