Skocz do zawartości
Pararocker

Motorola Update Manager i inne pytania

Rekomendowane odpowiedzi

1a. Sciagnalem ze strony Motoroli program Motorola Update Manager, po jego wlaczeniu klikam na 'zarejestruj urządzenie' (Defy jest podlacozna przez USB do komputera, programy typu Moto Phone Portal itp ją widzą) , 'dalej', program chwilę mysli po czym pojawia się komunikat 'Nestety... Ten produkt nie ejst oblsugiwany przez program Motorola Update Manager'. W jaki sposob mam więc zarejestrowac moje urządzenie?

1b. Jelsi nie tu, to czy powiniem gdzies indziej zarejestrowac moje urzadznie (np. w Google, gdzie?) aby otrzymywac informacje na emaila nt. aktualizacji softu itp.?

2. W jaki sposob wgrac nowy soft an telefon (nowy soft = nowy ROM?), program Motorola Software Update nic nie znajduje do aktualizacji? Orginalny soft (mam wyjsc w tym miesiacu 2.2) wgrywac tym programem od Motoroli czy jak, aby nie stracic gwarancji?

3. Czy przez updatem softu powinienem wymazac wszytskie dane (cos w stylu restore z iPhone)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andik

Owszem jest problem z rejestrowaniem telefonu w update'rze. U mnie trzeba było długo czekać i dopiero po kilku minutach czasem łapał urządzenie i nie zawsze za pierwszym razem.

Najlepiej najpierw podłącz, pozwól wykryć systemowi urządzenie a potem włącz program do update'u.

Co dobackupowania ROMu to nie jest to takie proste i oczywiste. Ja tego nie robiłem i po prostu wgrałem nowszą wersję systemu i wszystkie dane pozostały nietknięte. Jeżeli chcesz wykonać backup to MyBackupPro lub Titanium backup.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

andik,

w tym jest problem, ze wlączylem Update Manager, dalem na 'zarejestruj' i program wyswietlil ze rejestracja jest niewspierana dla tego urządzenia (za pierwszym razem nic nie wykryl, pisalo ze nic nie podłączyłem).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    flame1

Było już o tym, motorole są rejestrowane w systemie co jakiś czas. Poza tym, póki co to nie ma do czego aktualizować. ;>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Flame,

Mógłbyś napisac coś więcej nt. tych rejestracji? Tzn. ze muszę czekać na odpowiedni moment i wtedy klikać na ' rejestruj'?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tzn że są aktualizowane nasze defy na ich serwerach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale ja pytam o rejestracje telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kozubi

Nie działa rejestracja.

Właściwie to co ona daje? Moim zdaniem nic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    flame1

Rejestrowanie w systemie motoroli przez samą motorolę. Tak, trzeba poczekać na odpowiedni moment, aż wpiszą Twoją defy do systemu. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi