Skocz do zawartości
Polska_WTF

Kupno GNexa, wciąż opłacalny?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, z racji że kresy mojego telefonu dobiegły końca a z SGA I już nie wytrzymuje, zwracam się z pytaniem czy opłacalny jest zakup GNexa na dziś dzień. Odrazu mówię że nie gram na telefonie prawie wcale, zależy mi na płynności w działaniu w aplikacjach społecznościowych.

Z góry dzięki za odp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rdy
    Odrazu mówię że nie gram na telefonie prawie wcale, zależy mi na płynności w działaniu w aplikacjach społecznościowych.

Jak najbardziej. A jak dołożysz do tego jakiś rom na 4.4 i kernel ze zwiększonym ramem to w samych aplikacjach zasuwa jak wściekły - no i ekran naprawdę cały czas daje radę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To bardziej niż świetnie :) A jak wygląda sprawa z optyką na 4.4? Zdjęcia są znośne czy trzeba się brać za obróbkę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rdy

Na dworzu w dziennych warunkach aparat daje radę(masz fotę pierwszą lepszą), w warunkach gorszych i ciemnych - jak to komórkowce, szumi i tak sobie zdjęcia wygladają. Aparat jest przeciętny

post-38859-14255744451316_thumb.jpg

Edytowane przez rdy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tyle mi wystarczy :) Wielkie dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mam pytanie czy w 2014 warto jeszcze kupować tego nexusa? budżet mam około 600zł i wydaje mi się że była by to najlepsza opcja. Jakie jest wasze zdanie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kupiłem i nie żałuje, nie narzekam na telefon. Inną sprawą jest to, że kupiłem go za 300zł z pękniętym dotykiem, a czy dałbym za niego 600zł to już nie wiem, źle nie chodzi, ale myślę, że poczekałbym na okazję czy spadek cen czegoś nowszego, ew. pierwszy Galaxy Note.

Tak to po zainstalowaniu dodatkowych 'wzmacniaczy dźwięku' na głośniku gra fajnie, mi starcza.

Słuchawki z zestawu to kibel, ale pod innymi gra dobrze, też nie narzekam.

Aparat mógłby być lepszy, ale z tym zmaga się każdy nexus (nie mówię, że zdjęcia wychodzą złe, ale mogą lepsze - np. bliźniaczy model - SGS2 robi lepsze zdjęcia).

Ekran nie będzie cię zawodził, jest dobry, na teraźniejsze standardy.

Nie zdarza się też często jakaś zawieszka, ale jednak może zaskoczyć (mam teraz 4.4.2 nieoficjalny więc to też na to wpływa).

Dobra sprawa jest z diodą notyfikacji pod ekranem, jest duża i można wycisnąć z niej dużo kolorów - program LightFlow i przypisujesz różne kolory do różnych akcji.

Najczęściej mamy do dyspozycji 16Gb (są wersje 32Gb o ile dobrze pamiętam), nie mamy slotu na SD - zależy jak kto używa, ja mam trochę muzyki, kilka gier (działa każda, którą zainstalowałem do tej pory), zdjęcia i filmy (które można też nagrywać w FullHD co uważam za bajer, a nie jakiś must have) i jeszcze mam ze 2Gb wolnego.

Wypisałem kilka aspektów, wyciągnij wnioski i zdecyduj, moje zdanie jest na początku tekstu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak na 2-14 nie kupować. Nie ma sensu zainstalujesz fb, messangera i fon się ♥♥♥♥♥♥♥ala nie daje rady. Do endomondo jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rdy

Chyba żartujesz :D Pomijając fakt sensowności instalowania fb i messengera, bo to najbardziej gówniane i zamulające programy do obsługi facebooka w markecie(a masa jest lepszych zamienników), to wystarczy wgrać byle kernel na zwiększenie ilości ramu i wszystko śmiga. Nawet na stardardowym będzie śmigać jak ktoś nie chce kombinować

Do endomondo to xperia x8 się nadaje nawet

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Deragon

Co nie zmienia faktu, że Gnex wypada najgorzej z RAMem w porównaniu do innych telefonów z 1GB. Ale to jest wina sprzętowa. SGS2 / SGS3 / HOX i tego RAMu jest więcej (nie tylko na wykresikach, jest to po prostu odczuwalne).

A dla mnie najbardziej miarodajnym testem jest chociażby MIUI. Na Gnexie nie da się go używać. Na tych wymienionych telefonach przeze mnie? Owszem, da się.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi