Skocz do zawartości
Mietek5

EssentialPIM (organizer) i synchronizacja Androida z PC

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu korzystam z organizera EssentialPIM w komputerze i ucieszyłem się znajdując aplikację androidową na smartfona w play.google.

Nie wdając się w ocenianie funkcjonalności tej aplikacji w wydaniu na smartfony, to zasadniczym problemem, który uniemożliwia mi korzystanie z niej jest synchronizacja z PC, której w żaden sposób nie udaje mi się przeprowadzić. Nie wiem, czy to jest problem aplikacji czy tylko mój problem?

W komentarzach do tej aplikacji piszący wskazują na jedną z zalet, jaką jest właśnie synchronizacja z PC a u mnie... "kicha". Wyrzuciłem wtedy tę aplikację ze smartfona (na PC korzystam jak zawsze), ale teraz po kilku miesiącach pomyślałem, żeby znowu sprawdzić i niestety nadal nic.

A liczba komentarzy zadowolonych z synchronizacji rośnie :facepalm:

Niby to się powinno samo synchronizować, jest też możliwość synchronizacji ręcznej. Wpisuję jak chcą IP komputera, wyłączam firewall zarówno w ruterze jak i w PC (nienawidzę takich programistów, którzy bazują na wyłączaniu ochrony!) i program odpowiada, że nie znajduje PC z uruchomionym ePIM windowsowym, albo, że nie można nawiązać połączenia?

Internet mam komórkowy, a PC i smartfon łączą bezprzewodowo przez ruter (z wpiętym modemem) TP Link.

Zwyczajna transmisja plików bezprzewodowo między PC i Andkiem (Nexus4) hula jak burza, stąd wnioskuję, że nie ma problemów z połączeniem przez ruter bezprzewodowy.

Objaśnienia do synchronizacji w EPIM właściwie żadnego bardziej szczegółowego nie ma... już zaczynam podejrzewać, że ci piszący komentarze do aplikacji sobie zwyczajnie jaja robią pisząc o bezproblemowej synchronizacji?

Jeszcze na dodatek EPIM zaczął nagabywać doi zakupu wersji PRO, która nie jest objaśniona i to właściwie wygląda na taką zaczepkę do wydania kasy na niefunkcjonalną aplikację? Nie wiem, nie mam więcej pomysłów.

Może ktoś korzysta z tego organizera (w wersji na PC jest dla mnie bezkonkurencyjny), może tylko testował i między innymi też tę nieszczęsną synchronizację.

Proszę o porady lub wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja przed chwilą miałem podobny problem.

1. Na początek ustanowiłem hasło główne na telefonie w sekcji 'Passwords'. Następnie wprowadziłem to hasło (też w telefonie). Samo ustanowienie hasło nie wystarczało.

2. Potem zabezpieczyłem program na PC hasłem: Plik=>Zabezpiecz hasłem. (Na wszelki wypadek wpisałem takie samo, jak w telefonie)

3. Później użyłem kreatora synchronizacji na PC: Plik=>Synchronizacja=>Kreator. Na etapie 'Wybierz moduły' trzeba wprowadzić główne hasło. (To jest to hasło, które ustanawiasz na telefonie)

4. Wybierasz przycisk 'Następny' w kreatorze i włączasz 'PC Synchronizacja' w telefonie.

5. Na telefonie pojawia się Twój PC. Wybierasz go na telefonie i rozpoczyna się synchronizacja. Pojawia się żądanie hasła głównego (to hasło z pkt. 1); wpisujesz je i już.

OCZYWIŚCIE WSZYSTKO NA WYŁĄCZONYM FIREWALLU.

Daj znać, czy się udało.

Ja kupiłem sobie wersję PRO na tel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję bardzo @Fran Grupa! :super: :D

:cool:

Naprowadziłeś mnie na właściwy trop. I pooooszło.

Albo ja podszedłem do tego jak gamoń, albo gdzieś w opisie aplikacji zabrakło odpowiedniej informacji. Przede wszystkim, że to trzeba zacząć od PC.

Ja robiłem tę pierwszą synchronizację - na razie jako test - bez haseł... bo już haseł zwyczajnie mam po prostu dosyć. Ale to w tym momencie nawet już nie o to chodzi czy ja się zabezpieczam. Po prostu zwyczajnie przechodzi bez "hasłowania" się i tu i tu.

Natomiast synchronizację - już od strony Nexusa robiłem jednak ręczną, wpisując adres komputera wskazany w aplikacji PC (w kreatorze synchronizacji).

Na małym pliku testowym dokonała się synchronizacja, później zrobię mój właściwy plik, który jest już dość duży i rozbudowany, z wersji PRO (na PC).

Napiszę też jak przebiegła u mnie synchronizacja tego pliku.

A tak przy okazji to @FranGrupa napisz proszę czym wyróżnia się wersja PRO na Androida, bo też chyba brakuje pełnej informacji na zarówno na GooglePlay, jak i na stronie roboczej ePIM'a.

- - - dalszy ciąg - - -

Synchronizowałem a właściwie to przeniosłem na smartfon mój ePIM w pełnym wydaniu. Synchronizacja haseł wymagała jednak założenia hasła na hasła.

Jak na razie nie wyszła mi synchronizacja przez wyszukiwanie, pomogła synchronizacja ręczna, no i oczywiście na wyłączonym firewallu.

Nie jest to synchronizacja "na 1 klik" jak oczekiwałem, ale ja akurat nie potrzebuję synchronizować często, a terminarz i notatki w smartfonie tylko przeglądam, bez edycji.

W każdym razie rozchmurzyłem się już dla EssentialPIM'a. Jest dla mnie najlepszą aplikacją PIM (łącznie z klientem poczty i bardzo rozbudowanym modułem notatek) na PC, no a podgląd swoich zapisków na smartfonie jest fajnym dopełnieniem funkcjonalności.

Edytowane przez Mietek5
    Dopisanie dalszego ciągu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi