Skocz do zawartości
Igorius

Android 4.4 KitKat dla LG G Pad

Rekomendowane odpowiedzi

Igorius

Witam,

Jak podają różne serwisy oficjalny Android 4.4 Kitkat dla tabletu LG G Pad zostanie wydany w drugim kwartale 2014 roku. Oznacza to mniej więcej tyle, że firma LG pominie wersję 4.3 tego systemu. Miejmy nadzieję, że wersja ta ukaże się prędzej niż później - czyli nie w czerwcu ale w kwietniu.

Confirmed: Android 4.4 KitKat Update for LG G Pad 8.3 Starts Rolling Out in Q2 2014

Przypominam tylko, że wersja 4.4.2 systemu dostępna jest już dla wersji Google Edition tabletu (wersja niedostępna oficjalnie w Polsce).

LG G Pad 8.3 – xda-developers

Edytowane przez Igorius

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Evinek

Korea już dostaje poprzez OTA. Miejmy nadzieje, że niedługo już będzie u nas.

Wysłane z mojego LG-V500 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius

LG to firma z Korei zatem nie dziwne, że tam pierwsze. My jednak żyjemy w Polsce a tutaj większość firm (np. również koreański Samsung) olewa prędkość aktualizacji więc poczekamy jeszcze długo (moim zdaniem). Oczywiście, jeśli ktoś ma tableta z innej niż polska dystrybucji to aktualizację Androida zapewne dostanie wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Evinek

Trochę nie masz racji ponieważ nie jedne aktualizacje Samsung jako pierwsze wydawał w Polsce. Brat mi mówił, że Samsung coś robi w Polsce i to może być właśnie oprogramowanie.

A LG zawsze słabo aktualizuje swoje urządzenia.

Następne moje urządzenie z Androidem to będzie Nexus lub GPE.

@edit:

Znalazłem właśnie informacje, że Włochy dostają już androida 4.4.

Edytowane przez Evinek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podłączyłem wczoraj ok. 22 tablet do komputera i znalazło mi nowe oprogramowanie. Po ściągnięciu 1,2 GB danych od pół godziny cieszę się KitKatem :-D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Evinek

I jak? Lepiej chodzi? Opisz swoje wrażenia i uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Różnica szybkości działania jest jak dla mnie ogromna. Cały system i co najważniejsze przeglądarka (Chrome) działa błyskawicznie. Zmienił się trochę wygląd (pasek powiadomień), dodano obsługę Cloud print, jest ART, ale na razie go nie testowałem, na Dalviku wszystko śmiga. Czas pracy na baterii wydaje mi się podobny, ale na razie za krótko go używałem, żeby się wypowiedzieć w tej kwestii. Nie ma laga przy wybudzaniu tabletu (bo u mnie animacja "chrupała"), KnockOn też działa o niebo lepiej, nie spotkałem się z bugiem związanym z brakiem podświetlenia ekranu przy odblokowaniu jak to miałem wcześniej.

KitKat ma jednak poważną wadę dzięki wujkowi Google - pobrane aplikacje nie mają dostępu do zapisu na karcie SD. Zapisywać na karcie SD mogą jedynie aplikacje Google i te wbudowane przez LG. Wcześniej ściągałem sobie np. torrenty za pomocą aplikacji Flud bezpośrednio na 32 GB kartę SD. Teraz aplikacja ta nie jest w stanie nic zapisać na SD, można to obejść ściągając najpierw na pamięć wewnętrzną a potem przenosząc na SD za pomocą menedżera plików. Ale jest to nieco upierdliwe dla dużych plików. Ew. zawsze pozostaje root.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Evinek

Nie pomyślałem aby już teraz podłączyć tablet do komputera i sprawdzić. Oczywiście aktualizacja się pojawiła i już aktualizuje. Później dam relacje jak się sprawuje według mnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

czy swoje tablety aktualizowaliście przez PC Suite czy update tool? Nie umiem podłączyć G Pada przez tego update toola.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Evinek

LG PC Suite czy jakoś tak. Ogólnie program, przez który możesz robić backupa. Wtedy podłączasz tablet, połączenie ustawiasz jako Oprogramowanie LG, łączy się i wtedy tylko sprawdzasz aktualizacje.

Nawet fajnie wygląda, ale jak nie raz tnął tak tnie. Przy ściąganiu czegoś wtedy to czuć, ale to normalne w Androidach. Chrome tak jak kolega pisał chyba przyśpieszył, klawiatura lepiej się wysuwa.

To wszystko tak czy siak trzeba sprawdzić dokładniej.

ja6eze8e.jpg

Edytowane przez kiler73
    Screny wstawiaj w znacznik spoiler.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi