Skocz do zawartości
forii

Szybki spadek bateri

Rekomendowane odpowiedzi

forii

Witam,

Mój problem polega na tym że moja bateria strasznie krótko trzyma, wielokrotnie czytałem różne tematy o bateria ile komu trzyma itd, widziałem wypowiedzi typu że komuś trzyma 2-3 dni co dla mnie jest po prostu nieprawdopodobne. Zacznijmy od tego że mam telefon od tygodnia, baterie ładowałem za pomocą kabla USB, nigdy przy pełnym rozładowaniu tylko jak np ma już 10%.

Sprawa z baterią dzieje się już praktycznie od 2 dni. Wczoraj ładowałem telefon od 21 do 3 w nocy, przy czym gdzieś o 1 w nocy już było że bateria naładowana ale zgodnie z tym co czytałem trzeba jeszcze i tak ładować, więc tak zrobiłem i o 3 w nocy odłączyłem telefon od ładowania (wyłączenie komputera i tak by odcieło dostęp do prądu). Po 3 w nocy poszedłem spać, rano wstałem o 12 a tu bateria już 50%. Pojechałem do miasta na godzine, bawiłem się troche telefonem w sensie widgety i przeglądanie aplikacji, odinstalacja niektórych i po godzinie co sie stalo? Już 5% bateri.

Nie wiem czy to ma do rzeczy ale mam dużo aplikacji (około 150). Ale nie są one wszystkie uruchomione. A na pulpicie mam z 5 widgetów typu, sense analog(zegarek z pogodą), oszczędzanie energi, batery life, system info. I to by było na tyle. Wg mnie 10h żeby bateria trzymała to porażka, dodatkowo mój android się ścina, w sensie że jak wyjde z menu do moich pulpitów to zanim się widgety załadują to mija z 1-2 sek co jest bardzo denerwujące. Nie wiem czy to przez to że nigdy jeszcze nie rozładowałem bateri do końca i nie ładowałem od pełnego rozładowania ale z tego co czytałem nie można tak robić bo na takich typu bateriach jest to nie wskazane.

Czy wy też tak macie? przy paru widgetach i większej ilości aplikacji?

Dodam że jasność mam na 10%, nie używam ciągle wifi i innych śmieci typu bluetooth itd, przez samą noc żeby 50% spadło przy wszystkich opcjach wyłączonych i wygaszaczu to porażka. Nie chce żeby tak było, chyba że mam ładować baterie całą noc, żeby potem przez pół dnia jeszcze trzymało. I na wieczór znowu ładować i tak w kółko.

Rom mam cm7 1,8 i używam pro launchera

Edytowane przez forii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To, że fon się ścina to nic dziwnego - CM7 nie jest ROMem stabilnym, i raczej jeszcze długo nim nie będzie.

Nawiązując do baterii: tak jak już wspomniałeś, tego typu baterii się nie formuje/formatuje (skreślić niewłaściwe :P) bo nie posiadają one tzw. "efektu pamięci".

Mam nadzieję, że recovery masz wgrane. Sam miałem problemy z baterią i postaram się Ci pomóc ;)

Ale najpierw rada na przyszłość. Przed wgraniem jakiegokolwiek innego ROMu, ładuj baterię na full przez usb. To spowoduje, że problem który masz obecnie nie powinien wystąpić...

Przechodzimy do sedna:

Naładuj przez USB baterię na full, odłącz telefon, natychmiast podłącz ponownie, i czekaj zanim z ikonki baterii zniknie piorun/bateria naładuje się na full.

Przejdź do recovery; advanced -> Wipe Battery Stats. Reboot fona, podłącz do USB, ponownie ładuj do pełna. Odłącz i możesz śmiało korzystać do woli. Sam mam CM, skorzystałem z tego sposobu i przy normalnym użytkowaniu telefonu, bateria na jasności 100% trzyma mi 2 dni ;)

Powiem szczerze, że ilość aplikacji mnie lekko ujmując zdziwiła.

Możliwe, że i one przyczyniają się do spadku efektywności baterii. Pobierz z marketu jakiegoś Task Killera np. Advanced Taskkiller Free

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    forii

Jeżeli chodzi o te ścinanie to wcześniej tak nie miałem że mi się tak zacinało, wszystko chodziło bardzo płynnie, możliwe że przez te aplikacje bo mi pokazuje że mam 15mb wolnego ramu

I Powiem Ci że rom własnie wgrywałem przy full bateri i czytałem o tym wipe ale dużo metod widziałem i nie jestem do końca przekonany do tego. Bo jedni mówia tak jak Ty a drudzy że tylko naładować na full i zrobić wipe batery i tyle.

Czyli mam zrobić tak:

- ładuje baterie na full aż będzie napis naładowany i zniknie piorun?

- odłączam i podłączam przez usb

- czekam aż z ikonki zniknie piorun (piorun mówi o tym że bateria jest ładowana?)

-bateria naładuje się na full? tego nie kumam

A recovery mam, tego najnowszego 3.1.0.4

PS. I tutaj właśnie jeszcze 3 sposób do naprawy bateri:

"Znalazłem sposób, aby rozwiązać problem z baterią w kilku prostych krokach, bez usuwania żadnej statystyki baterii lub cokolwiek.

Po pierwsze, należy zainstalować Start-Up Manager do kontroli aplikacji, które są uruchamiane po każdym restarcie. Zostaw tylko najważniejsze z nich!

A teraz musisz skalibrować baterię, więc

Oto co musisz zrobić:

1.Naładować telefon do 100% (to zajmie Ci około 3 godzin)

2. Rozładuj baterię do zera i wyłącz telefon

3.Kontynuuj włączanie telefonu do momentu, gdy bateria zostanie całkowicie rozładowana tj. telefon się już nie załączy.

4.Wyciągnij baterię i włóż ją z powrotem

5.Spróbuj włączyć telefon

6.Teraz naładuj baterię do 100 % (minimum 3 godziny, nie ma znaczenia ,że fon mówi ze jest naładowany)

7.Gotowe ! Teraz ciesz się długą żywotnością baterii

Uwaga: Polecam ładować telefon przez co najmniej 2 i pół godziny, nie ważne że mówi że jest naładowany. Teraz ja podłączyłem na 3 godziny co jest wystarczające"

Edytowane przez forii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

15 MB wolnego RAM'u o_O Koniecznie pobierz z marketu Jakiegoś task killera. Jeśli masz tyle RAMu zajętego, to dlatego baterię Ci tak zżera.

Też stałem przed dylematem, czy robić wipe baterii czy nie, zrobiłem i nie żałuję.

1. Podłącz telefon do ładowania (przez USB), naładuj baterię na full, odłącz telefon.

2.Przejdź do recovery (co prawda mam wersję troszkę starszą, ale nie sądzę aby było inaczej) wejdź w advanced, następnie w Wipe Baterry Status.

3. Ponownie naładuj telefon pod usb, na full (aż zniknie piorun z ikonki baterii na statusbarze (piorun symbolizuje to, że telefon się ładuje))

To wszystko. Koniecznie stosuj Task killera. Przy takiej ilości zainstalowanych appsów na pewno Ci odmuli fona.

Tutaj masz task killera w webowym markecie https://market.android.com/details?id=com.rechild.advancedtaskkiller&feature=search_result

@up : ten powyższy sposób to ja nie wiem skąd wyciągnąłeś, ale wątpię żeby on pomógł :?

Edytowane przez Raquntish
    Dodanie odnośnika do webowego marketu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    forii

nie no z tym 15mb to przesadziłem, mam 30-35 mb ramu wolnego.

Dodatkowo w opcjach od uruchomionych programach pokazuje mi że proces "Ustawienia żre 10mb ramu", ale to od pogody pewnie, google service 7,6mb, htc ime mod (klawiaturka) 7,3mb i sense analog 3,3mb, oraz kalendarz 3mb. I jakieś mapy 5mb oraz co jakiś czas włącza mi się druga mapa od google co żre 8mb ramu.

A żaden task killer tego nie widzi więc zamknąć nie moge. np tych map.

Może je odinstalowac?

I już nie wiem jak tego wipe zrobić bo teraz inny sposób napisałeś, krótszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"1. Podłącz telefon do ładowania (przez USB), naładuj baterię na full, odłącz telefon.

2.Przejdź do recovery (co prawda mam wersję troszkę starszą, ale nie sądzę aby było inaczej) wejdź w advanced, następnie w Wipe Baterry Status.

3. Ponownie naładuj telefon pod usb, na full (aż zniknie piorun z ikonki baterii na statusbarze (piorun symbolizuje to, że telefon się ładuje))"

Ten sposób jest dobry, wykonaj go.

Pobierz tego Task killera z odnośnika który podałem w poprzednim poście i używaj go.

Zaczynam mieć wrażenie że chcesz żeby Ci pomóc, ale twardo stoisz przy swoich przekonaniach...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WueRZet
    wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
    Przydatne linki:
    Pierwsze kroki na forum
    Zmiana tytułu wątku
    Jak poprawnie nazwać temat
    uszkodzona bateria ? [/warnt]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    forii

Zrobiłem wipe tak jak pisałeś, naładowałem baterie przez usb, pisało że naładowane, rozlączyłem(pokazało że bateria 99%) i podłączyłem ponownie i bateria ładowała się tak z 1h bo po tym czasie dopiero zniknął piorun, odłączyłem od ładowania telefon, zrobiłem wipe bateri w recovery, włączyłęm telefon, na bateri pisało że jest 100%, jednak jeszcze raz ładowałem, tak z 2,5h, no i mineło 10h a bateria już ma 50%.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W takim razie nie mam pojęcia.

Może masz jakieś prądożerne aplikacje działające w tle?

Mi bateria trzyma spokojnie 2 dni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rambdal

Ja miałem ten sam problem. Moja porada jest prosta. Wywal wszystko z karty pamięci, najlepiej sformatuj, później wgraj nowy rom.po wgraniu wipe baterii i powinno być ok

Wysłano z GT540 z użyciem Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi