Skocz do zawartości
cyberkill

tutorial LG G2 - Flashowanie romów z plików TOT.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakiś czas temu szukałem sposobu na sflashowanie firmware do naszych G2 z pliku TOT.

Niestety nie znalazłem tu żadnego rozwiązania i dlatego zdecydowałem się na wstawienie tego "przetłumaczonego" i edytowanego przeze mnie poradnika.

Oryginał znajduje się na XDA - [Guide] Flash stock firmware when boot loop (F320- Korea G2 version), Unbrick LG G2 - xda-developers

Sprawdziłem to na swoim telefonie (na innym niż wskazane pliki TOT) i wszystko przebiegło bardzo gładko.

Co potrzebujemy:

-FlashTool v.1.5 (linki na końcu postu)

-plik Megalock.dll (linki na końcu postu)

-plik LGUP_8974.dll (linki na końcu postu)

-firmware w pliku TOT (przykładowe na końcu postu)

-30 minut wolnego czasu i pifko

Proces instalacji:

Krok 1.

Zainstaluj Flashtool V1.5. (Domyślny folder instalacji to C:\LG\LGFlashtool)

Skopiuj plik Megalock.dll to C:\LG\LgFlashtool

Krok 2.

Wprowadź telefon w tryb DOWNLOAD MODE (Wyłącz telefon, podłącz kabel do komputera ,wciśnij w telefonie vol+ i podłącz kabel USB do telefonu).

Następnie otwórz menadżera urządzeń w swoim komputerze, wybierz Porty COM i LPT -> LGE AndroidNet USB Serial Port (COM2) -> prawy klik -> właściwości -> zakładka ustawienia portu -> zaawansowane -> zmień nr portu na COM41 -> potwierdzaj ok

wybor_com.jpg

edycja_com.jpg

Krok 3.

Otwórz Flashtool -> zaznacz select manual mode -> w polu dll wybierz LGUP_8974.dll -> w polu S/W wciśnij add i dodaj pobrany plik .tot -> w action mode ma być upgrade dl -> w connection mode ma być usb -> wciśnij OK

flash_wybor_plikow.jpg

Następnie wybierz żółtą strzałkę.

flash_strzalka.jpg

Wyskoczy okienko z napisem waiting… (może chwilę to potrwać zanim coś się zmieni - poczekaj cierpliwie).

flash_wait.jpg

Krok 4.

Kiedy Flashtool wyświetli Ready, wyciągnij kabel USB z telefonu na 5 selund i podłącz ponownie.

Flashtool po kilku sekundach ruszy automatycznie.

flash_ready.jpg

flash_progress.jpg

Krok 5.

Poczekaj aż skończy (możesz łyknąć spokojnie pifko).

flash_finish.jpg

Krok 6.

Ciesz się nowym romem na swoim telefonie...

Download:

Wszystko co potrzebne - programy i pliki (bez romu)

Przykładowe firmware w plikach TOT - ja testowałem inny, którego obiecałem nie udostępniać :(

!!! NIE ODPOWIADAM ZA USZKODZONE URZĄDZENIA !!!

WSZYSTKO CO ROBISZ ZE SWOIM TELEFONEM - ROBISZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ !!!

Spoiler

wybor_com.jpg

edycja_com.jpg

flash_wybor_plikow.jpg

flash_strzalka.jpg

flash_wait.jpg

flash_ready.jpg

flash_progress.jpg

flash_finish.jpg

Edytowane przez Nekser
    Dodano prefix. Zdjęcia wstawiamy w spoilerach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mivosz

Skąd pobrać ten plik .tot??? Bo w tym linku co podałeś go nie widzę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hue

hej, panowie mam problem z moim lg g2 32g at&t uwalilem go :crybaby: , wchodzi w downloa mode , w flash tools nie mogę zaladowac pliku .tot, wyskakuje load  fault.

co zrobić? a i jeszcze jedno pytanko ten plil .tot  jest taki sam dow wersji 16g i do 32? proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć!

Poradnik uratował mnie po moim pierwszym uwaleniu mojej G2'ki. Chciałem przejść z CM12 na Cloudy G2 3.3, telefon pokazywał logo LG, a później lekko podświetlony czarny ekran. Po podłączeniu do komputera ze 20 partycji... Udało się uruchomić download mode, później wgrałem plik TOT, telefon działa!

Mam jednak dwa problemy:

1. Nie działa KnockON. Za to KnockOFF owszem- wyłączyć ekran podwójnym tapnięciem można bez problemu- ma ktoś jakiś pomysł jak to naprawić?

2. Mam teraz Androida 4.2.2- stockowa wersja, bez brandingu, wersja w nazwie pliku TOT, o ile dobrze pamiętam, V20b. Nie mogę przeprowadzić aktualizacji przez OTA- w ustawieniach, po ręcznym sprawdzeniu aktualizacji, za każdym razem wyświetla się "Korzystasz z najnowszej wersji oprogramowania dla bieżącej wersji systemu operacyjnego"... Chciałbym mieć Andka 4.4.4, stockowego- w sumie na tyle długo się nim nie posługiwałem, że chętnie do niego wrócę. W przyszłości podobno mamy dostać też oficjalny 5.1.1. Tylko jak przeprowadzić tą aktualizację do 4.4? Root'a już nie ma, custom recovery też nie. Jak najlepiej wgrać nowszego stock'a?

EDIT:

Ad 1. Zgodnie z oryginalnym tematem na forum XDA (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2432476) i podpowiedzią zawartą na dole strony, aby naprawić KnockON należy w dialerze wpisać 3845#*802#, po czym pojawi się menu- następnie wybrać "settings", i kolejno "update touch firmware"- nic się po tym nie pojawia, ale telefon polecenie wykona- po kilkunastu sekundach wyłączyłem to menu, a KnockON zaczął działać! :)

Ad 2. Aktualizację próbuję zrobić zgodnie z tematem: http://forum.android.com.pl/topic/185000-najprostszy-i-najszybszy-sposob-na-debranding-i-powrot-do-stocka/

Ale nadal mam problem z programem LG Flash Tool, winne są chyba biblioteki Windows Runtime, bo ich błąd wyskakuje, a flashowanie nie rozpoczyna się- kilka razy je wgrywałem i nadal bez skutku.

Edytowane przez lukasz_michalak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chłopaki a jak wywaliło mi te 12 dyskow ktore musi zostac formatowane oraz jeden dysk 63,9MB w ktorym sjest folder IMAGE z plikami roznymi MTD i inne pliki

to co trzeba zrobic download mode mi nie wchodzi :/ telefon tylko ma czarny ekran podswietla sie i nic wiecej TOT nie moze sie wgrac bez download mode a tu du*a nie moge w niego wejsc juz z 30 razy probowalem da sie to jakos ominac? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up jest wątek o tym jak to naprawić na xda

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

może ktoś podesłać pliki mam uwalony telefon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seba112

@Robin.1988

W połowie pierwszego postu masz metodę flashowania TOT, a tam potrzebne pliki http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2432476

Firmware TOT masz tu http://storagecow.eu/index.php?dir=Xda%2FLG+G2%2FStock%2FTOT+Files%2F

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy pliki TOT dla d802 obejmują tylko JB? Nie ma TOT dla Kitkata czy LP?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi