Skocz do zawartości
betonak

Automatycznie włącza się wybieranie głosowe podczas słuchania muzyki i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Używam swojego Huawei y300 już od mniej więcej 8 miesięcy i ogólnie uważam go za bardzo dobry telefon, ale jednak ma swoje wady, o których chcę napisać i przy okazji dowiedzieć się czy tylko w moim modelu one są.

1. Podczas słuchania muzyki na zestawie słuchawkowym nie ma opcji, żeby muzyka się nie rozłączyła, najmniejszy ruch wtyczką, albo nawet kablem powoduje zatrzymanie odtwarzanej muzyki i przy okazji włącza się jakieś "wyszukiwanie głosowe" za pomocą google... Z resztą nie musi być włączony odtwarzacz, żeby to wyszukiwanie głosowe się włączyło przy poruszeniu kabelkiem. Tutaj ewidentnie coś nie łączy i przy okazji uruchamia tą aplikację, ale co ciekawe, jeśli podłączę słuchawki z mikrofonem (na jednym jack'u) już się nie rozłącza. Próbowałem na wielu parach słuchawek: z mikrofonem wszystko działa, a jack bez mikrofonu rozłącza muzykę co chwilę.

Teraz pytania: Czy ktoś miał podobny problem? Czy mogę na to złożyć reklamację?

2. Druga sprawa to żyroskop i pytanie do posiadaczy tego telefonu; czy działają u was takie aplikacje jak kompas, google sky map lub ta gra z kulką i labiryntem (gdzie zależnie od tego jak przechylimy telefon to ta kulka będzie się tak toczyć). Wiem, że w zdecydowanej większości telefonów jest taka funkcja, tym bardziej smartfonów. Chciałbym wiedzieć czy w tym modelu jest domyślnie żyroskop czy mam popsuty bo u mnie to nie działa.

To są dwa problemy z tym telefonem, które mnie bardzo irytują. Oczywiście mam jeszcze gwarancję na ten telefon w salonie T-Mobile, ale zanim tam pójdę chciałbym się czegoś dowiedzieć od was na temat tych dwóch wad :)

Pozdrawiam - betonak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Używasz oryginalnych słuchawek przeznaczonych do tego modelu, które powodują taki problem? Jak mniemam - nie, więc reklamacja nie będzie uznana ;) Poza tym jak przypuszczam problemem będzie tu sama wtyczka - telefon przystosowany jest do jacka 3,5mm podzielonego na 4 części - masa, lewy, prawy i micro - jeżeli wkładasz zwykłego, tj masa, lewy, prawy to podejrzewam, że któraś z tulejek robi zwarcie w gnieździe telefonu ze stykiem odpowiadającym za micro i to może być powodem załączania się wybierania głosowego (ten sam efekt uzyskasz na słuchawkach z micro np przytrzymując dłużej przycisk przy mikrofonie) tudzież rozłączania słuchawek - tak pokrótce ;)

2. Ten telefon nie ma w ogóle żyroskopu kolego ;)

Ogólnie pod względem hardware Y300 to badziew i dziś żałuję, że nie kupiłem z alledrogo np kolejnego Galaxy S Advance a różnica cenowa była wtedy około 50pln ;)

Jedyne czujniki jakie są w tym padalcu ;) to:

- akcelerometr

- czujnik światła

- czujnik zbliżeniowy

- i mikrofon, który także jest czujnikiem ;)

Pozdrawiam.

Edytowane przez Robsonek
    Literówki ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki Robsonek za wyczerpującą odpowiedź, chociaż trochę mnie zmartwiłeś... myślałem, że żyroskop to standard w telefonach z androidem... a co do wtyczki jack'a z mikrofonem to przetestuję i przez jakiś dzień i zobaczę czy też będzie tak rozłączać, jeśli tak to złożę reklamację, a jeśli nie? Moim zdaniem na zwykłym jack'u też powinno normalnie działać. Czy ktoś mógłby to sprawdzić na swoim Y300?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czy ktoś mógłby to sprawdzić na swoim Y300?

Sprawdzone, u mnie zwykłe słuchawki działają bezproblemowo, zewnętrzne głośniki od PC - bezproblemowo, wzmacniacz słuchawkowy - to samo. Wychodzi więc na to, że to nie z wtyczką jest problem a z gniazdem w telefonie. Przetestuj jeszcze u siebie jeśli możesz kilka wariantów typu inne zwykłe słuchawki czy głośniki od PC z małym jackiem i daj znać czy problem się powtarza.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi