Skocz do zawartości
red80

K&m drive i marnej jakości wyświetlacze

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sądziłem, że będzie mi dane wypowiadać się w tym temacie. Muszę zgodzić się z tym co pisał ktoś wcześniej, że problemy z Krugerem i firmą Lechpol to tylko kwestia czasu. Z telefonem obchodzę się łagodnie więc myślałem, że będzie służył znacznie dłużej niż okres gwarancji, która jak się okazuje jest zupełnie fikcyjna. Któregoś razu odebrałem połączenie, pogadałem i schowałem tel z powrotem do kieszeni. 5 minut później chciałem zadzwonić jednak po przyciśnięciu włącznika telefon nie zareagował, wyjęcie baterii nie pomogło, na ładowarkę aparat reagował. Domyśliłem się, że padł włącznik i zaniosłem sprzęt do sklepu Euro celem skorzystania z gwarancji. Dziś odebrałem nienaprawiony telefon z jakimś bełkotem tłumaczącym odrzucenie gwarancji. Telefon ma zarysowany jeden narożnik, ot normalna sprawa eksploatacyjna. Serwis zarzuca mi bezpodstawnie, że urządzeniem rzucałem. Z resztą sami przeczytajcie:

"Urządzenie po upadkach - widoczne uszkodzenie mechaniczne na obudowie urządzenia. Wykonano dokumentację fotograficzną. Podstawą do unieważnienia gwarancji jest uszkodzenie mechaniczne (uszkodzenie obudowy), które może przy tak cienkich i upakowanych urządzeniach doprowadzić do innych uszkodzeń, które mogą się ujawnić po jakimś czasie. Jednym słowem integralność urządzenia została naruszona. Naprawa pogwarancyjna możliwa, koszt 70 zł - poprawa połączeń lutowniczych switcha ON/OFF".

To się grzecznie kur... pytam - jaki związek ma zarysowany narożnik obudowy z niedziałającym włącznikiem?! Od razu po odebraniu złomu pojechałem z ciekawości do miejscowego, autoryzowanego serwisu wielu marek telefonów, gdzie po przeczytaniu owego pisma też stwierdzono, że to jakiś bełkot, żeby tylko odrzucić gwarancję. Teraz skieruję swoje kroki do rzecznika konsumentów i załatwimy sprawę inaczej. A następnym razem na pewno nie kupię nic od dystrybutora, który z absurdalnych, wymyślonych powodów unieważnia gwarancję. Szkoda bo produkt sam w sobie jest niezły, tylko podejście dystrybutora do klienta żenujące. I jeszcze informacyjnie - telefon kupiony pod koniec lutego więc nie wytrzymał nawet roku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja dzwoniłem do nich aby zapytać o dostępność wyświetlacza- owszem mają, koszt wymiany 300zł a gdy zapytałem o zakup u nich to odpowiedzieli że nie sprzedają! Tylko wymiana u nich...:zdziwko:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lopek

Mialem ten sam przypadek. Pekniecie wyswietlacza, ktore pojawilo sie samoistnie. Telefon nigdy nie upadl. W serwisie stwierdzono, ze przyczyna pekniecia jest upadek, a naprawa to 300zl (gdzie cena nowego zaczyna sie od 480zl). Wszystkim odradzam i przestrzegam przed tym modelem i firma K&M.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lopek

Mateusz Pawliszyn, a kupowales to na alieexpress i wymieniales u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, ale rozbierałem telefon - uszkodzone gniazdo USB.

6 śrubek pod klapka, potem 4 śrubki na płycie głównej. Obudowe/korpus dość łatwo się ściąga, zatrzaski nie pękają, dość ładnie to schodzi. No potem odpięcie 2 taśm od ekranu, płyta główna do rączek, zostaje nam w łapkach.. lcd+digi z ramką. Ramki nie rozklejałem, nie miałem takiej potrzeby. Ale jest tutorial wymiany, ktoś zamawiał i wymieniał samodzielnie - tam opisane co i jak :) Klej się przyda żeby potem ekran przykleić do ramki, inaczej po bokach będą małe prześwity :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ma ktoś z was może namiar na polskiego dystrybutora zamiennych wyświetlaczy do Drive'a 1?

Mam podobną historię, telefon zawsze w pokrowcu, prawdopodobnie nie wytrzymał nacisku podczas siadania :-)

Kilka rysek, folia orginalna nawet nieprzerwana, a dotyk w ogóle nie reaguje..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kup używkę sprawną za 200zł i wymień sam, a kupiony telefon z Twoim uszkodzonym ekranem spróbuj sprzedać za 50zł :P Albo trzymaj jako dawcę części. W Polsce dr gsm czy jakoś tak prowadził sprzedaż, ale od dawna nie ma takich ekranów już. Na alieexpress 70 dolców, co się nie kalkuluje, bo serwis Ci wymieni za 300zł. 

Mi wczoraj pękł ekran po raz drugi, tym razem nie z mojej winy. Wszystko było ok, zdjęcia robiłem, schowałem do kieszeni, wyjmuję za 10 minut i pyk, nie reaguje dotyk, kreseczka przez cały ekran :) Nigdzie nie stuknąłem, niczego innego w kieszeni nie miałem.. widać gdzieś się schyliłem i nie wytrzymał. Wymiana naprawdę nie jest skomplikowana, 6 śrubek z obudowy i 4 na płycie głównej :) Wystarczy zwykły malutki krzyżakowy śrubokręt i odrobina uwagi... robota myślę na 15 minut.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Czy do Drive 2.1 (km0414) bedzie pasowac innos d5? czy jest jakiś inny model? dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi