Skocz do zawartości
CasualLounge

Jak wyłączyć internet?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyłączyć internet, tak aby nie pobierało środków z konta?

Zaznaczę, iż mam nie do końca spolszczony soft, dlatego proszę o dokładniejsze wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyłączasz Data Connection , masz w górnym pasku.

Jeśli chodzi o rom i jego zmianę zaprzyjaźnij się z podwieszonymi tematami. Polecam ci oczywiście MIUI który jest bardzo dobrze spolszczony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przymierzam się właśnie. Otrzymałem z 4.2.1, ale razi mnie kilka rzeczy.

Dobrze, ale teraz utrudniona sytuacja: posiadam włożoną kartę Aero2. Jak w tej sytuacji wyeliminować ściąganie środków z konta?

Wcześnie w Ustawienia>Użycie danych>Orange.pl wyłączyłem "Dane mobilne" (Wyłącz transmisje komórkową), ponieważ pokazywało mi na wykresie jakieś pobieranie... Nie wiem czy dobrze zrobiłem?

Edytowane przez CasualLounge

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie bardzo rozumiem czyli karta orange ma ci służyć tylko do rozmów i sms a aero 2 do internetu ?

W taki wypadku wystarczy jak usuniesz APN orange odpowiedzialny za internet a zostawisz tylko APN Aero2. W MIUI masz taką opcję aby ustawić pakiet internetowy dla Orange 0 mb a dla Aero2 bez limitu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie tak. Narazie nie korzystałem z internetu, ale widzę że już naliczyło mi za coś 0,12zł, a nie chcę niemiło zdziwić się na koniec miesiąca.

Mam punkty dostępu: Aero2 i Orange PL. Kiedy wchodzę w 'Orange PL' jest 'Orange Internet' i 'MMS Orange'. Kropką zaznaczony jest 'Orange Internet'. Pomimo wejścia w niego i wyłączenia APN nadal kropka widnieje :\

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poczekaj chwilę , zaraz pewnie odpisze ci użytkownik fyme bo obecnie nie mam tego telefonu pod ręką. Nie pamiętam czy tam się przytrzymywało Orange Internet > usuń czy klawiszem menu. Musisz pokombinować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie próbowałem i nic. Poczekam...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

Jeśli chcesz aby apn od Orange nie działał to wejdź w ten apn i edytuj jedno z ustawień, choćby typ na mms zamiast default (resztę z tej listy odptaszkuj) i zapisz apn. Na takim ustawieniu internet z orange nie będzie działał ale mmsy będą przychodzić normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepraszam, ale nie zrozumiałem polecenia :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

Wejdź w apn dla orange a w nim edytuj ustawienie TYP. Domyślnie jest tam default,supl a ty zamiast tego wstaw mms (jak klikniesz to ustawienie to pojawi się dodatkowe menu do wyboru, wybierz mms a resztę odznacz)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi