Skocz do zawartości
bkprzemq

Jak zwiększyć pamięć RAM?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, mój telefon to LG L9 p760, od pewnego czasu zużycie pamięci ram wynosi ok. 90%.

Jest to irytujące ponieważ telefon nieustannie się wiesza, zamula, niektóre gry nie są się w stanie włączyć z powodu braku pamięci, jak sądzę, nawet fruit ninja potrafi się przyciąć :|

Do sprawdzenia stanu pamięci i w miarę jej oczyszczenia(HAHA oczyszczenia //ciach// to daję !) używam programu Clean Master - zapewne jest to program dla laików no cóż jestem zupełnie zielony w systemie android :)

Jak skutecznie zwiększyć pamięć mojego telefonu chcę żeby śmigał, był szybki jak gepard a nie za każdym razem nazywać go SID (leniwiec z E.L.)

Pozdrawiam

P.S.

Pamięci telefonu ogólnie jako tak mam na poziomie 50 % więc nie jest zawalony appkami. :D

Edytowane przez ldawid

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrob roota metoda Kingo, zainstaluj titanium backup, zrob backupa zapisow gier, danych, hard reset, instalacja romu v20o metoda by bride, root, greenify.

Wysłano z Lg-L9

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Dolutować sobie kostkę pamięci hehe. A tak serio to nie da się fizycznie zwiększyć pamięci. Jest jedna opcja a mianowicie kernel od Artasa który zwiększa ilość dostępnej pamięci do 860MB, jednak do tego potrzebujesz odblokowanego bootloadera a to wiąże się z utratą gwarancji na zawsze! Nawet jakbyś zdecydował się odblokować bootlaoder to muszę cię ostrzec, że nie każdemu to się udaje.

EDIT: A właśnie jeśli masz problemy z muleniem telefonu to zrób hard reset jak kolega wyżej napisał. Powinno pomóc na ścinanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

#cytrus224, wow wow wow zrozumiałem z tego: zrób ble ble zrób ble ble... nie obraź się ale dla kompletnego laika jest to trudne, nowość. Ułatwiłbyś mi zadanie gdybyś napisał instrukcje, wypisł proces działania w pkt..

#Lysolus, huehuehue już biorę lutownice XD łapiesz mnie za słówka, właśnie, chodziło mi raczej o usunięcie śmieci, której pożerają mi pamięć i zamulają telefon. Niemniej jednak wizja powiększenia Sb czegokolwiek jest interesująca i może z niej skorzystam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ldawid
    Notatka od Moderatora: ldawid
    wykrzyk.png A§3.1-4http://http://forum.android.com.pl/f13/regulamin-forum-android-com-pl-95550/ Proszę zapoznać się dogłębnie z w/w częścią regulaminu. Dla zachowania nie licującego z zasadami Forum, miejsca tu nie ma. Proszę uszanować wiedzę i chęć pomocy tych, którzy chcą się z nią podzielić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

cytrus224 poniekąd ma racje, z tym że po co stawiać nowy system i przywracać stare śmiecie. Titanium Backup (TB) to świetne narzędzie praktycznie dla każdego. Prawdą jest, że wymaga roota - tu masz poradnik jak łatwo to zrobić: http://forum.android.com.pl/f764/kingo-czyli-prosty-sposa-b-na-zrobienie-roota-na-l9-382305/. W TB można zamrozić lub usunąć zbędne aplikacje (w przypadku usuwania wcześniej wykonaj backup - mega ważne) i telefon na starcie na pewno będzie pożerał mniej pamięci. Jeśli piszesz się na ten sposób mogę ci mniej więcej napisać co można bezpiecznie zamrozić/usunąć. Wydaje mi się, że w twoim przypadku to będzie najprostsza metoda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tą metodą sobie podjadę... chętnie skorzystam z podpowiedzi jakie apki mogę usunąć a jakie zamrozić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Ja mam zamrożone:

AAT

Aktualizajca oprogramowania

Alarm/zegar (korzystam z zamiennika)

Backup

Camera Test

Cell Broadcast

Chrome (używam Firefoxa)

com.android.backupconfirm

com.android.providers.partnerbookmarks

com.android.sharedstoragebackup

com.google.android.voicesearch

com.lge.appbox.bridge

com.lge.appbox.remote

com.lge.defaultaccount

Dodatkowe aplikacje

Dysk (google drive)

FileShare

Filmy Google Play

Google Backup Transport

Google+

Gry Google Play

Hangouts

Internet

Książki Google Play

LG ON-Screen Phone

Mały Książe

Mechanizm Google przetwarzania tekstu na mowę

Menedżer plików (używam Root Explorer)

Muzyka Google Play

Niedźwiedź polarny

Odtwarzacz Streamingu

Pc Suite Service

PC Suite UI

Picasa Uploader

Pióro

Pobrane

Quick Translator

Radio FM (nie korzystam z radia)

Remote support service

RemoteCall Service

SmartShare

SmartWorld

Synchronizacja Kalendarza Google (nie używam tego)

Synchronizacja Zakładek Google (tego też nie używam)

SystemBackupService

Słownik

Tagi

VpnDialogs

Wideo

Widget Email

Widget Notatki

Widget ulubionych kontaktów

Widget zegar światowy

Wybór ekranu głównego

Wyszukiwarka Google

To są moje aplikacje. Co prawda ja mam je zamrożone jednak można je nawet usunąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłem roota tak jak proponowałeś metodą "Kingo" udało się ale nie w 100 %...

a mianowicie, na pierwszy rzut oka wszystko wydaję się być cacy ponieważ w Clean Master pojawiła się informacja o zakończonym rootowaniu(udało mi się zredukować pamięć do 65-70%, mam dostęp do większości aplikacji, które mogę usuwać-niestety brak opcji zamrażania w tym programie!)

Niestety, i tu zaczynają się tworzyć dziwne rzeczy, paradoksalnie program titanium backup dalej niedziała- informując mnie, że nie zrobiłem roota..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Zainstaluj busybox

Tapniete z ParanoidAndroid 3.99-RC2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi