Skocz do zawartości
Liszeq

Android 1.6 - HTC Tattoo, pytanko.

Rekomendowane odpowiedzi

Liszeq

Hej, przede wszystkim wesołych świąt. Chciałbym Was bardzo prosić o pomoc, bowiem pare dni temu zakupiłem sobie HTC Tattoo i mam pewien problem - postowałem na forum angielskim - 0 konkretów, szukałem 4 bite godziny google - nic. Otóż:

Wiem już, że w telefonach z Androidem jest dramat, jeśli chodzi o Bluetooth. Słyszałem jednak, że przy użyciu aplikacji Bluetooth File Transfer, można wysyłać i odbierać pliki, właśnie przez Bluetooth. To jest bowiem, moim problemem, chce wymieniać pliki przez Bluetooth, a nie mogę. Program ten podobno pomaga, niestety po zainstalowaniu i uruchomieniu go, wyskakuje mi następujący komunikat: ''Can't start File Transfer Profile (OBEX FTP) service search.

Reason: Return value is false.''

No i niestety aplikacja przez TO nie działa, sparować się z innym telefonem mogę, ale już o wymianie plików mowy nie ma. Co mogę zrobić w tej sytuacji? Może istnieją inne sposoby wymiany/odbioru danych przez Bluetooth? Proszę o pomoc.

PS. Rootowanie nie wchodzi w grę, nie będę tak głęboko ''grzebał'' ;).

Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartekc00

to zainstaluj starąąąą wersję która nie potrzebuje roota. Nie wiem która 1.0 czy 1,2 poszukaj na forum w pierwszych postach jest opis która nie wymaga

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Liszeq
    to zainstaluj starąąąą wersję która nie potrzebuje roota. Nie wiem która 1.0 czy 1,2 poszukaj na forum w pierwszych postach jest opis która nie wymaga

To nie tak towarzyszu, cała ta aplikacja nie ważne jaka versja NIE wymaga roota, dlatego sie na nią zdecydowałem..niestety, ten błąd, a nie konieczność roota mnie trzyma w miejscu. Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Liszeq

Na prawdę nikt nie wie o co chodzi :)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Burag

Bluetooth File Transfer działa tylko na wybranych modelach. Sprawdź u developera tej aplikacji czy działa na Tattoo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy nie jest przypadkiem tak, że przez Bluetooth File Transfer bez roota można wysyłać/odbierać pliki tylko do innych osób z BFT, a z rootem do/od wszystkich?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi