Skocz do zawartości
Syntax66

Xperia Z Android 4.3 Root - co i jak?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Posiadam Zetkę z play, bez brandingu i innego syfu. Miałem już pare urządzeń z Androidem i wszystkie posiadały Roota. Chciałbym, aby moja Zetka również go miała, jednakże posiada ona Androida 4.3 ( nr. kompilacji : 10.4.1.B.0.101 ) i z tego co wiem nie ma generalnie sposobu na roota dla tej wersji w Zetce. Co polecacie w tym temacie zrobić? Jakieś szczegółowe instrukcje?

PS. Jeszcze jedno pytanie. Mając roota, z zablokowanym bootloaderem tracę gwarancję?

Pozdrawiam ! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też się podpinam do tego tematu. Przeczytałem już chyba wszystko i nic. Prosił bym o pomoc a:/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Było już tyle razy... Wystarczy poczytać... Roota można zrobić, gwarancji nie tracisz.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W takim razie prosil bym o jakis link...bo czytajac to na xda jest to dla mnie nie zrozumiale. Poprostu nie wiem czy musze odblokowywac botloadera czy nie? Prosil bym o jakis link jak to zrobic bo juz sam nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    malpaso

Aby mieć root w 4.3 musisz wgrać oprogramowanie z preinstalowanym rootem.

forum.xda-developers.com/xperia-z/development/rom-rooted-deodexed-zipaligned-stock-10-t2567413/post48428972

Na wersji 4.2 zrób root, wgraj CWM. Następnie pobierz ROM i kernel z linku powyżej. Wrzuć ROM na SD, sflaszuj kernel flashtoolem. ROM zainstaluj za pomocą CWM.

Cała operacja zajmuje ok. 10 minut, w zamian otrzymujemy najnowszy 4.3 .101 bazujący na stocku, z rootem, najnowszą wersję CWM i instalator Xposed w ustawieniach. System działa pięknie, po ponad miesiącu używania nie stwierdzam wad. Jedyny minus dla mnie to to, że nie działa Folder Mount.

Edytowane przez malpaso

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki wielkie za informacje, tego szukałem :) . Mam jeszcze dwa pytania. Czy gdy wyjdzie aktualizacja dla mojej zetki to po zaaktualizowaniu nadal utrzyma sie root? Czy po zrobieniu roota metoda napisana powyzej moga sie przyczepic w serwisie? Chce niebawem oddac zetke na gwarancje i wolalbym zeby mi jej nie cofneli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    malpaso

Jeśli chodzi o aktualizację to zależy: jeżeli zrobisz przez PC Companion to stracisz na 100%. Jeżeli OTA przepuści to nie stracisz (miałem root na 4.2 i przez OTA 4.3 nie chciał się zainstalować).

A jeśli chodzi o serwis to nie wiem. Na twoim miejscu dla pewności zrobiłbym backup i wgrał stockowy ROM. Pamiętaj że ten wyżej jest bazujący na stockowym; nie wiem jak serwis go potraktuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze mam ostatnie pytanko czy zeby zrobic roota musze cofnac sie do 4.2? To tak bez problemu mozna sie cofac?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cenioo

Tak, "można się cofnąć" ale pamiętaj że przy downgrade zawsze traci się dane w telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi