Skocz do zawartości
blackpentagram

Samsung SIII Mini - wgranie nowego androida

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem, jest to mój pierwszy temat na tym forum, także robie jakieś błędy odnośnie zamieszczenia tematu to z góry przepraszam, a mianowicie mam problem, iż moja dziewczyna ma Samsunga SIII Mini, który jej niemiłosiernie zacina i bardzo długo myśli, jest to o tyle denerwujące, że miałem go zamiar sprzedać, lecz wyczytałem na którejś stronie, że to nie wina samego telefonu, tylko systemu, czy jest możliwość abym wgrał KitKata na tego Samsunga i czy by to pomogło w szybkosci telefonu, jakie byłyby plusy tego a jakie minusy ? jak to zrobić, czy jest to możliwe ? Wiem, że telefon trzeba zrootować tylko nie bardzo wiem jak, a wiadomo S3 Mini od początku bazuje na androidzie 4.1.2 i ani razu nie dostało aktualizacji, także nie spodziewałbym się, aby został natchniony oficjalny androidem 4.4.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GeoHot

Można wgrywać romy do samsunga np Odinem. Cały temat jak to robić znajdziesz tutaj: http://forum.android.com.pl/f842/wgrywanie-roma-w-samsunga-za-pomocae-odina-302273/

a tu poradnik bezpośrednio dla sgs3 mini:

http://forum.android.com.pl/f925/flashowanie-galaxy-siii-mini-270532/

Romy natomiast możesz znaleźć tu:

Samsung Galaxy S III Mini - xda-developers

Myślę, że nie kitkat, a np SlimRom, albo cyan:

[ROM][4.4.2] CyanogenMod 11.0 20140402 [DAILY] [FULLY WORKING] - xda-developers

[ROM][4.3.1] SlimROM 20140228 [FULLY WORKING] - xda-developers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ravos

Witam

Mam telefon z lipca 2013 roku zainstalowałem sobie ROM:

[ROM][4.4.4] CyanogenMod 11.0 20141214 [DAIL… | Samsung Galaxy S III Mini | XDA Forums

Wszystko jak narazie wygląda dobrze, jest dużo szybszy od mojej oryginalnej wersji 4.1.2 ale dużo zmieniony ;/ wcześniej znalazłem do mojego telefonu Samsung Galaxy S3 Mini (I8190N) jedynie niebrandowany ROM w tej samej wersji 4.1.2 natomiast mój brat kupił S3 Mini w tym roku i ma Androida w wersji 4.2.2 jest bardzo podobna do wyśmienitej wersji 4.4.2 którą mam też na S4 szukałem już trochę i nie wiem gdzie mogę znaleźć Oryginalny SAMSUNGowy Niebrandowany Siecią ROM 4.2.2 lub 4.4.2 do mojego S3 Mini???

Ewentualnie da się skopiować ROM z telefonu z nowszym Androidem i wgrać do swojego?

Edytowane przez ravos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gdzie mogę znaleźć Oryginalny SAMSUNGowy Niebrandowany Siecią ROM 4.2.2 lub 4.4.2 do mojego S3 Mini?

Nie ma i nie znajdziesz bo takie nie istnieją .s3 mini inaczej i8190/N/L maksymalnie dostał aktualizację 4.1.2

A mowa tutaj o s3 mini VE inaczej i8200/N/L który otrzymał 4.2.2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zulu88

blackpentagram

1. Jeśli twoja dziewczyna chce ten telefon sprzedać, to nie rób żadnego root'a. Nie każdy sobie tego życzy, a 90% użytkowników smartphonów nawet nie wie do czego to potrzebne, więc tylko może stracić na wartości.

2. Zamiast root'ować i wgrać tam jakiś szajs lepiej przywróć ustawienia fabryczne.

To powinno pomóc na zawiechy.

3. Co do KitKat'a to dostępne są tylko romy "bazujące" na 4.4.2 lub 4.4.4 ale nie oryginały.

4. Wady: same (połowa funkcji nie działa poprawnie lub wcale)

5. Korzyści: żadne (połowa funkcji nie działa poprawnie lub wcale)

Jeśli ktoś na obojętnie jakim forum będzie twierdził inaczej, to albo klamie, albo nie ma pojęcia o czym mówi.

★ wydziargane szydełkiem ★

Edytowane przez zulu88

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ravos

Bardzo odważna wypowiedź rozumiem, że poparta bogatym doświadczeniem... bo jak widzę sam masz S III mini i pochwal się jak możesz na jakim ROMie siedzisz i jakie nieoryginalne ROMy testowałeś, jakie funkcje w nich nie działały????

Ja narazie jestem bardzo zadowolony ze skoku wydajności swojego S III mini po wgraniu ROMu CyanogenMod 11.0 mimo że jestem osobą, która przyzwyczaja się do dobrych standardów nie mogę zaakceptować wydajności Oryginalnego Androida 4.1.2 a szkoda że producent telefonu zapewne mając informacje od klientów o tego typu problemach ich olewa i nie robi aktualizacji ;/

Swoją drogą moim pierwszym PC był AMD-K6 200 MHz 32 MB RAM i dużo z niego wyciskałem porównując do wydajności systemów operacyjnych na obecnych dwurdzeniowych Smartfonach z Androidem to jest ona jakimś nieporozumieniem...

Dopiero na S4 i Czterordzeniowym procesorze z 2 GB RAM Android działa przyzwoicie i to jest właśnie kpina... kierująca użytkownika w stronę iPhona

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zulu88

Wypowiedź owszem poparta doświadczeniem i owszem mam S3 mini. Jak ktoś chce mieć KitKat'a, to niech sobie kupi lepszy telefon, a nie mendzi na temat slabej wydajności oryginalnego 4.1.2 i olewaniu przez producenta. Jak chcesz wiedzieć co nie działa min. na twoim romie, to wejdź do odpowiedniego działu.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, to się z nimi wstrzymaj i przeczytaj jeszcze raz ostatnie zdanie mojej wypowiedzi z poprzedniego postu. To jest właśnie moja odpowiedź dla takich jak Ty.

★ wydziargane szydełkiem ★

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W pełni popieram zulu88. Sam po wielu testach, wróciłem do stockowego softu w wersji XEO(bez brandu operatora). Jeśli masz czas i chęci to zainstaluj tą wersje, w przeciwnym wypadku przywróć soft to ustawień fabrycznych, wyczyść zew. kartę i powinno w zupełności wystarczyć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

We wszystkich romach jakie znalazłem nie było żadnego ale to ŻADNEGO pliku .tar lub .md5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi