Skocz do zawartości
kosmo92

Defy chyba zbrickowana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym naprawić defy, która wydaje mi się że jest zbricowana. Nie mogę włączyć telefonu ,tym bardziej wejść do bootloadera czy recovery;/ ,gdy podłączam telefon do ładowania podświetla mi się ekran ale nic nie wyświetla,i zapala się na początku niebieska ,potem zielona a na końcu czerwona telefon był podpięty z 1,5 h pod ładowarkę lecz nie mogę wciąż go uruchomić .Telefon miał wcześniej zmianę romu na Cyanogen mod 10 dla defy/defy +.Proszę o pomoc gdyż chciałbym naprawić ten telefon w celu sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piaer

Dziwne objawy.

Pilnuj, żeby nie rozładować baterii, bo to wzbudzi pewne problemy. Na zbrickowanym telefonie może być problem z konwencjonalnym ładowaniem.

Na początek włącz Defy w trybie bootloadera (vol+ oraz power) i wgraj Froyo przez RSD. Powiedz czy RSD wykrywa Defy normalnie. Oczywiście zainstaluj sterowniki od Motoroli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

niestety nie mogę uruchomić bootloadera ,RSD w ogóle nie wykrywa telefonu, po podłączeniu telefonu do laptopa świeci się aby biała dioda.Bateria ma z 65% mocy

Edytowane przez kosmo92

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś ma jakiś pomysł jak uzdrowić defy czy telefon raczej do wyrzucenia?

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piaer

Biała dioda to już coś.

Spróbuj innego kabla, innego portu USB, innego komputera, innego RSD lite no i nie zapomnij o wgraniu sterowników

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrałem RSD i sterowniki stąd :【20110529】【DEFY】MOTO RSD Lite 5.3.1 & Drivers 5.1.0(x86&x64) - xda-developers telefon nie zostaje wykryty przez komputer,i nie da się wejść w tryb bootloadera. Jakieś inne pomysły na uzdrowienie defy??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piaer

Próbowałeś innego komputera?

Odpal RSD jako admininstrator (PPM na exeku i uruchom jako administrator).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zloo

Próbuj różne kombinacje vol + i vol - aż wykryje telefon po podłączeniu do kompa w RSD Lite. Na pewno w jakiejś chwili wykryje go. Jeżeli wykryje to wgraj ten system (wyszukaj na stronie tej nazwy: Blur_Version.45.0.2310.MB526.NonEFIGSRetail.en.EU) pobierz i zainstaluj.

To jest złoty strzał! Kombinuj Ruszaj złączem usb próbuj go docisnąć mi nie łączyło Możesz również mieć rozładowaną baterię. Pomimo że miałeś 65% - spróbuj podładować ją "na krótko" za pomocą starej ładowarki ( bezpośrednio do pinów baterii, na ok 10 minut ) I próbuj dalej. Defy jest prawdopodobnie nie zniszczalna:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmieniłem komputer i myślałem że wykryje w końcu telefon. Wyczyściłem styki ,bateria jest ok ,bo sprawdzałem u kumpla ,kombinacje klawiszy na nic nie pomogły bo nie mogę nic odpalić.

Defy jest prawdopodobnie nie zniszczaln
    chyba to będzie pierwszy przypadek że jest zniszczalna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi