Skocz do zawartości
Bary450

Kilka pytań o instalację CyanogenMod na Acer Iconia B1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym zainstalować na swoim tablecie (specyfikacja i model: LINK) CyanogenMod'a. Jest to raczej mało popularny tablet, więc przedstawię pokrótce moją sytuację. :)

Gdy włączam tableta z wciśniętym przyciskiem głośności (nie wiem którym, zależy od orientacji ekranu ;)), pokazuje mi się menu "Boot Mode", z którego można wybrać m.in. "[sD Image Update Mode]" i po wybraniu tej właśnie opcji wyskakuje drugie menu "Android system recorvery <3e>" z pomarańczowymi napisami i "otwartym" zielonym robocikiem. Z tabletem nie robiłem nic, co wykraczałoby poza granice w miarę normalnego użytkowania. :D

Moje pytania to:

1. Czy do zainstalowania Cyanogena jest potrzebny root w moim wypadku? Jeśli tak, to jak go wykonać?

2. Mam się jakoś specjalnie bawić różnymi programami, czy mam po prostu odpalić te aplikacje na tableta i kompa ułatwiające instalację: LINK i "pójść na łatwiznę"?

3. Czy jest jakiś uniwersalny ROM, czy trzeba szukać czegoś bardzo podobnego sprzętowo? :P

Dodam, że tego modelu nie ma na liście w dziale download Cyanogena.

W tej dziedzinie jestem prawie kompletnym laikiem, a na dodatek to mój pierwszy wątek ;)

Gdyby potrzeba było jeszcze jakichś info lub zdjęć, to podam :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ale tam jest przecież napisane, ża na tym roocie nie można instalować custom ROM'ów :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A sorki spałem jeszcze :cool:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1.Najłatwiej jak będziesz miał root bo CWM możesz wtedy zainstalować przez rom manager, a on wymaga roota.

2. Jeżeli na stronie z cm brak wsparcia dla twojego tabletu to aplikacja nic nie pomoże.

3. Rom musi być tylko do twojego urządzenia. Jeżeli zainstalujesz inny rom, a nie będzie on przygotowany z myślą o twoim urządzeniu to uszkodzisz tablet.

Wysłane za pomocą gołębia pocztowego z MyPhone FUN

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi