Skocz do zawartości
GeoHot

VROOT - niebezpieczne, czy pomocne

Rekomendowane odpowiedzi

GeoHot

Łatwo tak powiedzieć, ale obawiają się tego wykradania mądrzejsi od nas, nie wiemy co z tymi numerami mogliby zrobić, ale lepiej zachować ostrożność.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pawelt

Po co im imei - do podrób. To było już uskuteczniane od czasów symbiana jak odblokowywało się system. I niestety też certyfikaty uzyskiwało się przez czajna także niewiele się zmieniło ale nie miałem z tego powodu żadnych kłopotów a robiłem to już parę lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GeoHot

Właśnie dlatego myślę, że sposób ten powinien być wyjątkowo zabezpieczony przez administrację. Jak nie usunięty to wielkimi literami napisane, że metoda ta może być niebezpieczna i, że radzimy użyć innej.

Swoją drogą, Chińczycy to naród, który podrabia praktycznie wszystko, w tym IMEI'e. Mogą mieć ich całą bazę choćby przez używanie tego programu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pawelt

To chyba oczywiste że każde ustanowienie roota jest niebezpieczne bo zdejmujesz zabezpieczenia systemu takze i tą drogą i tamtą też otwierasz drogę takze decydujac sie na roota decydujesz sam o swoim interesie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jest niebezpieczne. Niebezpieczne by było bez aplikacji super su. Tutaj bardziej chodzi o metodę. A wymieniona wyżej metoda rootowania przy okazji instaluje zapewne jakiegoś szpiega w telefonie.

Wysłane za pomocą gołębia pocztowego z MyPhone FUN

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zipo

Dziwne te wasze wpisy, można wyłączyć połączenie z internetem na kompie i w tel.

po root usunąć wszystko co instaluje vroot.

żeby działał musi być w aplikacjach na liście w ustawieniach.

I na koniec są programy antywirusowe i inne które nic w tym nie wykrywają.

Np srsroot mój antywirus wywala

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GeoHot

Eh... o czym Ty mówisz...

można wyłączyć połączenie z internetem na kompie i w tel.

Co w związku z tym? To nie oznacza bezpieczeństwa.

po root usunąć wszystko co instaluje vroot.

Nie usuwasz wszystkiego. :)

I na koniec są programy antywirusowe i inne które nic w tym nie wykrywają.

Np srsroot mój antywirus wywala

Antywirus może nie widzieć nawet prostego wirusa, żaden argument.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zipo

Czyli nic nie gwarantuje nam bezpieczeństwa, bo równie dobrze może coś być w grze czy nawet w apk superuser

NIe mam możliwości działania programu który nie będzie na liście wszystkich aplikacji. który miał by wysyłać nasz imei komuś

PDroid Privacy Protection (wymaga root) - ma oko na informacje o jakie proszą inne aplikacje i pozwala zezwolić lub zabronić im dostęp. Instalacja wymaga wgrania (flashowanie dla zaawansowanych użytkowników) patcha, który pozwoli na blokowanie aplikacji bez powodowania ich błędnego działania.

PDroid Privacy Protection (wymaga root) - ma oko na informacje o jakie proszą inne aplikacje i pozwala zezwolić lub zabronić im dostęp. Instalacja wymaga wgrania (flashowanie dla zaawansowanych użytkowników) patcha, który pozwoli na blokowanie aplikacji bez powodowania ich błędnego działania.

PermissionDog - analizuje zainstalowane aplikacje i sprawdza ich uprawnienia. Każdą z kategoryzuje ze względu na prawdopodobieństwo nadużycia oznaczając je odpowiednimi kolorami. Może też działać w tle i informować użytkownika o uprawnieniach jakie posiada uruchamiana przez niego aplikacja (gdyby zdążył już zapomnieć co akceptował przy instalacji ;-).

Edytowane przez zipo
rr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi