Skocz do zawartości
Keanu96

Który ROM najlepszy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Jestem posiadaczem "Jotki" od roku i jestem nią poprostu zbulwersowany i zawiedziony... telefon chodzi fatalnie, tnie się, zacina, czasami nie reaguje na dotyk. Był już w naprawei 2 razy i nic nie pomogło (oprócz wymiany gniazda słuchawkowego). Postanowiłem wgrać mu jakis inny rom, aktyalnie mam orginalny od Sony. Jaki polecacie? Telefonu używam głownie do fb, muzyki, przegladania internetu, czasami odpale jakąś gierke ale na J to prawdziwa katorka (nawet smsa nieda sie napisać bo klawisze reaguja z duzym opoznieniem) Więc, który rom byłby najlepszy? Tak, żeby wszystko płynnie, szybko chodziło, bez scin. Jakby brał wiecej bateri to nie szkodzi bo i tak dziennie ładuje :D

PS: Czy wgranie innego romu niż fabryczny wiąże się z utratą gwarancji? ostał mi jeszcze rok ale nawet jeśli, to przeboleje bo te naprawy i tak nic nie dają. A jeśli rom nie pomoże, to sprzedaje fona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, wgranie innego romu niż fabryczny to utrata gwarancji.

Ja na twoim miejscu pierwsze bym wgrał od nowa fabryczny rom bez brandu, bo mi to wygląda na wadliwy egzemplarz.

Na początek spróbuj zwykły cm10.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgranie fabrycznego modu wydaje mi się nic nieda, był w naprawei 2 razy i był własnie wgrywany od nowa android, aktualizowany i "sprawdzany", po 2 dniach bylo to samo. Czyli ten Light ModedCM10 Project by Kolos28 bedzie najlepszy dla mnie? Jest on po polsku? I czy mógłby ktoś zapodać instrukcje krok po kroku jak się to robi? Bedzie to mój pierwszy raz ale na komputerach zęby zjadłem więc dam sobie rade :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GeoHot

Na tym forum do, którego podałem Ci linka jest instrukcja, plik do pobrania - konkretniej wszystko co potrzebne.

Możesz też zamiast wgrywania romu pobawić się tym co masz, zrootować, pousuwać aplikacje operatora itd, swap, podkręcić procesor.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, w OC niechce się bawić, bo jeśli pomysł z modem nie wypali to sprzedaje fona. W tym modzie co podałeś, to on chyba podkręca proc i grafike zgadza się? Nie za mocno? z 1Ghz na 1,5Ghz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie , jotka spokojnie wytrzymuje to oc , niegrzeje się i nie restartuje więc wygląda że jest wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest juz oc na jotke ?

Wysłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak , jest , na stock kernel vegance 1,40 {bo nowsze juz są bez oc} i richez kernel do miui i cm10 , cm11 i carbon rom maja odrazu oc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podasz linki do tych custom romow i kernela ? Oraz jak je wgrac ?

Wysłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi