Skocz do zawartości
Gość

Telefon się grzeje, wywala do menu lub zawiesza.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Telefon praktycznie od początku sprawiał mi problemy. Nie jestem pewien czy kobieta w T-Mobile nie wcisnęła mi używki, bo takie miałem wrażenie. Ale do rzeczy.

Gdy gram np. W CSR racing lub CSR classics (które chyba nie są zbyt wymagające dla mojego telefonu) telefon mocno się grzeje. Kończy się to na dwa sposoby. Albo wywala do menu, albo (dużo częściej) zawiesza się i jedyne co mi pozostaje to wyjąć baterię ponieważ nie wyskakuje żaden monit, że "aplikacja nie odpowiada". Po prostu zawiesza się i cześć. Potrafi się tak zawiesić nawet 5-6 razy dziennie.. Na początku miałem roota ale szybko się go pozbyłem. Aplikacji też nie mam zbyt wiele, a jeśli już to jakieś drobne. Gdy wchodzę do ustawień i patrzę na zużycie ramu to raczej nie przekracza ono 60%. Zastanawia mnie czy zbyt przeceniłem swój telefon i jednak wymienione gry są dla niego zbyt pamięciożerne czy jednak jest coś skopane? Dzięki za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Factory reset sproboj zrobic

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie czytałem trochę o resecie. Czy robić od razu ustawienia fabryczne za pomocą telefonu czy może np. najpierw zrobić opcję "naprawy" z pomocą PC companion? Myślałem też o niebrandowanym systemie. Tylko wtedy instalując taki system za pomocą innego programu niż PC companion nie będę mógł wybrać opcji naprawy. Co mi radzicie by przywrócić telefon do stanu sprzed wyjęcia z pudełka ale bez aplikacji od operatora?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GeoHot

Aby mieć telefon bez aplikacji operatora robisz roota i usuwasz, lub wgrywasz niebrandowany soft.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie wiem. Tylko jakim programem to zrobić i czy warto jeszcze wcześniej zrobić naprawę PC companion?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    common
    Co mi radzicie by przywrócić telefon do stanu sprzed wyjęcia z pudełka ale bez aplikacji od operatora?

Wszystko jest na forum ;) Dla ułatwienia:

http://forum.android.com.pl/f902/w-jaki-sposa-b-wykonaae-aktualizacjae-softu-z-4-1-do-4-2-a-353882/#post2951853

z tym że:

A) plik z punktu drugiego wypada pobrać nowszy (15.3.A.1.14): http://forum.android.com.pl/f903/nowa-aktualizacja-15-3-a-1-14-a-379186/ (tam też działająca metoda na root dla 15.3.A.1.14)

B) przy wyborze firmware w pkt. 7 będziesz ładował oczywiście 15.3.A.1.14

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale jeszcze się nie dowiedziałem czy warto wcześniej zrobić naprawę za pomoco PCC? :zawstydzony:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GeoHot

Funkcja napraw w pcc wgra Ci nowego softa, takiego samego jak miałeś. Możesz użyć, nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Funkcja NAPRAW wgrywa NAJNOWSZY dostępny dla danej "customizacji" a nie ten sam. Chyba że nie ma w danym momencie aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi