Skocz do zawartości
SowSowi

5 aplikacji, bez których się nie obejdziesz. Uwaga zapoznaj się z założeniami wątku, nim napiszesz!

Rekomendowane odpowiedzi

Kolos28

Zooper Widget Pro - pulpit w telefonie to podstawa a ten program daję nam ogrom możliwości do tworzenia własnych widgetów :)

Neutron Player - najlepszy player na Android, od jakiegoś czasu wygląd już nie odstrasza a jakość dźwięku onieśmiela największych konkurentów!

Tapatalk - bardzo często odwiedzam fora z tej aplikacji, dla mnie pozycja obowiązkowa.

WSP Office - najlepszy pakiet biurowy od Kingsoft.

CamScanner Premium - naprawdę dobrze zastępuję stacjonarny skaner!

Edytowane przez pan_żabka
    Dodanie linków do Google Play.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

No ograniczyć się do 5 aplikacji to nielada wyczyn... Spróbuję i ja:

1. Dolphin Browser - jako jedyna ma obsługę Flasha, zakładek w chmurze, addonów itp

2. Mapy google - do szukania adresów, telefonów, jako nawigacja

3. Jakdojade.pl - do sprawdzania rozkładów komunikacji miejskiej

4. ES Explorer - przeglądarka plików w urządzeniu i w chmurze

5. Soundhound - do sprawdzania muzyki

6. Flight Radar24 - do sprawdzania co leci na niebie (takie zboczenie zawodowe :P)

PS. Wyszło 6 ale to absolutne minimum. To tak jakbym miał ograniczać ilość. Fejsa, Twita i innych nie wymieniałem bo da się ostatecznie przeglądać je przez przeglądarkę. Ogólnie korzystam z ok. >100 apek

Dodanie linków do Google Play.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Maxym

MX Player - odtwarzacz multimediów

Nova Launcher - launcher

Skycash - bilety komunikacji miejskiej i nie tylko

Root Browser - menadżer plików

Adobe Reader - czytnik PDF

Aplikacji wbudowanych jak Keep, Gmail czy Chrome nie uwzględniam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Uri0550

Ehh ciężko będzie się ograniczyć tylko do 5 :(

1. PowerAmp - Odtwarzacz muzyczny który działa perfekcyjnie - fakt płatny ale ma wiele funkcji których inne nie posiadają. Jedną z nich może być odtwarzanie muzyki bez zacięć z kart SD z niską klasą.

2. Tapatalk - Wiadomo - przeglądanie forum :P I nie wiem czy istnieje do niego jakakolwiek konkurencja :D.

3. Yandex.Shell - Launcher który jako jedyny jest mi w stanie zastąpić lukę w serduszku po Sensie z HTC :<.

4. Firefox - Za obsługę AdBlocka dzięki któremu przeglądanie stron na urządzeniu mobilnym przestaje być katrorgą.

5. Zooper Widget Pro - Potężna możliwość tworzenia własnych widgetów - nie znam lepszej aplikacji która pozwala zwykłemu śmiertelnikowi na takie rzeczy...

I wiele wiele innych :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Notatka od Moderatora: pan_żabka
    wykrzyk.png Proszę ściśle trzymać się założeń tematu, każdy post bez linka do Google Play i opisu będzie usuwany.
    Przesunięcie notatki moderatora na koniec dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro wszyscy piszą swoją piątkę to i ja zaprezentuję moje "must have":

1. Smart Launcher - jakoś nie przepadam za widżetami, a tutaj mam świetne grupowanie aplikacji.

2. GravityBox - jako, iż mam czystego androida i nie chcę zmieniać go na jakieś customy, potrzebuję mieć możliwość dużej personalizacji. Link do xda, bo nie ma apki w Play.

3. SwiftKey - klawiatura, jak dla mnie obowiązkowa, podpowiadanie następnych wyrazów działa niezmiernie dobrze.

4. Muzyka Google Play -myślę, że wiele osób słucha dużą ilość muzyki tak, jak ja. Potrzebuję, więc do tego dobrej apki, za którą nie muszę płacić.

5. Gmail - do poczty potrzebuję mieć szybki i wygodny dostęp. Dokładnie taki, jaki jest dla mnie odpowiedni, ona zawiera. Tak samo, działa aplikacja Poczta od Google, ale ja posiadam pocztę w Google, więc korzystam z dedykowanego klienta.

Powiem, że zmieszczenie się w 5 apkach "must have" nie jest takie łatwe, ale też nie takie trudne. Pewnie bym coś jeszcze zamieścił, gdyby było to załóżmy 10 aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WMR2

Moja piątka niezbędnych aplikacji prezentuje się tak:

1. Google Play Music - Uwielbiam muzykę. Wcześnie korzystałem z Powerampa, ale po wprowadzeniu All Access w naszym kraju przerzuciłem się w 100% na usługę Google;

2. Feedly - Muszę być na bieżąco ze wszelkimi nowinkami z branży technologicznej, w tej kwestii pomocą zawsze służy mi ta aplikacja;

3. Pocket - Gdy nie mam czasu na lekturę dłuższego artykułu zapisuję go w aplikacji Pocket. Przydaje się podczas długich podróży warszawską komunikacją miejską;

4. Jakdojade.pl - Rozkład jazdy dla każdego autobusu, tramwaju, planowanie trasy itd. - wszystko co potrzeba do sprawnego poruszania się po stolicy;

5. Swarm by Foursquare - Zawsze wiem, gdzie znajdują się moi znajomi. Dzięki tej aplikacji już parę razu udało mi się spotkać dawno nie widziane twarze, a poza tym... Check in!

Tych najpotrzebniejszych spokojnie wymieniłbym z 10 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Mój niezbędnik:

1. Titanium Backup ★ root - kombinuję z modyfikacjami, więc to jest zawsze pierwsza aplikacja którą instaluję.

2. Root Explorer - według mnie najlepszy eksplorator plików, możliwe też, że to kwestia przyzwyczajenia.

3. Poweramp - odtwarzacz muzyki ze świetnym equalizerem i interfejsem. Dużo opcji oraz dobrze wyglądający ekran blokowania z bezpośrednim dostępem do kontroli playera.

4. Nova Launcher - prosty lekki launcher z dużą możliwością personalizacji.

5. Greenify - bo nie lubię, gdy messenger i facebook atakują mnie powiadomieniami kiedy nie mam ich włączonych. Także dla oszczędzania baterii.

Podobnie jak kolega wyżej, aplikacji wymieniłbym 10 albo i więcej. Ta lista jest instalowana praktycznie od razu po nowym sofcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to ja też się dorzucę:

1. Pixlr Express - edycja zdjęć, duże możliwości

2. Next Browser - bardzo przyzwoita przeglądarka www

3. Shush! - koniec problemu z nieodebranym telefonem bo wyciszyłem na pięć minut i zapomniałem włączyć

4. Screen Filter - jeden klik i ekran przyciemniony

5. SnapPea - obsługa telefonu przez wifi

parę innych też jest ale skoro ma być pięć to pięć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    crixPL

1. Nova Launcher + Prime - Świetny launcher, dużo funkcji.

2. Facebook + Messenger - tych aplikacji nie trzeba przedstawiać, najpopularniejszy serwis społecznościowy.

3. Twitter - również popularny serwis społecznościowy.

4. Feedly - bardzo fajny czytnik RSS'ów.

5. Tapatalk - świetna aplikacja do forów internetowych.

Podałem najpotrzebniejsze mi apki, używam znacznie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi