Skocz do zawartości
frodson

Pomoc przy aktualizowaniu C6603 (poprawa jakości, wydajności) czym, jak i po co?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wam, mam ogromną prośbę, potrzebuję pomocy przy zaktualizowaniu Xperii Z (C6603) do wersji w której "podobno" jest poprawiona jakość wyświetlacza oraz jakość aparatu (zdjęć). Przypuszczam, że na poprawę baterii nie ma co liczyć.

Piszę z góry, że nigdy tego nie robiłem.

Czytałem w kilku miejscach, że jest taka opcja tzn. nowy rom lub jakiś update? Tylko bardzo proszę, nie chciałbym rootować telefonu (mniej więcej wiem na czym to polega) takie zmiany mnie nie interesują. Telefon jest mojej żony, porównując go z moim (nexus 5), to różnica jest spora. Wiem, że 1 rok czy 1,5 roku w elektronice to przepaść, ale uważam że jest to do ogarnięcia. Z góry grande dzięki za pomoc.

Xperia Z (C6603) And 4.3

numer kompilacji 10.4.1.B.0.101

jajko 3.4.0-ge09aff8

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fatis

Ściągasz ze strony sony program PC Companion, podłączasz telefon, dostajesz informacje o aktualizacji, klikasz Aktualizuj -> Koniec.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki, no to teraz już wiem jak, pozostaje pytanie co? Czy wystarczy wgrywać po prostu najnowszy? a co jeżeli okaże się, że w tej Z-tce jest aktualny? Czy wie ktoś może który update (rom) jest odpowiedzialny za poprawę jakości ekranu oraz zdjęć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fatis

Jeśli masz aktualny to jest ok, jeśli nie śmiało aktualizuj. O poprawie jakości ekranu nic nie słyszałem i chyba coś dziwnego czytałeś. Co do aparatu, unikaj trybu auto, ustawiaj niskie iso i będzie ci Z robić za******e zdjęcia. Aparat w trybie auto kuleje na każdym romie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co napisałeś, to masz najnowsza wersje romu. Nic nie zaktualizujesz, ani nie poprawisz ;-) Owszem, była w jednej aktualizacji poprawa wyświetlanego obrazu przez zwiększenie kontrastu, ale było to bodajże w aktualizacji do androida 4.2.2. Tak jak jest w 4.3, tak już musi być ;-)

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi