Skocz do zawartości
banyy1988

MOD ViPER4Android FX (beat audio) [konfiguracja i instalacja].

Rekomendowane odpowiedzi

Program który jest alternatywą dla osób które chcą mieć na romie np. cm 10, beat audio ( tak jak ja :) Ale nie tylko, program jest bardzo konfiguralny i moim zdaniem wymiata jeśli chodzi o jakość dźwięku.) Zaczynamy.

INSTALACJA:

Aby zainstalować aplikację należy posiadać uprawnienia roota. Wchodzimy na oficjalną stronę aplikacji i pobieramy najnowszą wersję link: Downloads (3/11) | ViPER's Audio (wybieramy aplikację pod naszą wersję systemu). Instalujemy aplikację i uruchamiamy ją oraz przyznajemy uprawnienia root'a. Naszym oczom ukaże się komunikat: "Do korzystania z ViPER4Android konieczna jest instalacja/aktualizacja dodatkowych bibliotek.
    Zainstalować/Zaktualizować je teraz?"

Wybieramy "Tak". Teraz decydujemy o silniku efektów dźwiękowych do wyboru mamy 3 opcje:

1.B. wysoka jakość dźwięku (najbardziej energochłonna)
    2.Wysoka jakość dźwięku (mniej energochłonna)
    3.Oszczędność baterii (najmniej energochłonna)

Wybieramy oczywiście według uznania, B. wysoka jakość wymaga co najmniej dwurdzeniowego procesora. Gdy wybierzemy swoją opcję aplikacja zapyta czy chcemy kontynuować. Wybieramy "Ok". Teraz powinien ukazać się nam komunikat: "Biblioteki zostały zainstalowane, zrestartuj telefon".
    Robimy, więc to o co prosi nas aplikacja i po ponownym uruchomieniu możemy już korzystać z możliwości jakie oferuje nam aplikacja.

KONFIGURACJA
    i trochę omówienia co jest do czego:
    ( oczywiście każdy ustawia pod siebie, ta konfiguracja jest optymalna )

1) URUCHOMIENIE INTERFEJSU ZAAWANSOWANEGO
    Na początku wchodzimy w opcje vipera i wybieramy Interfejs, a następnie Zaawansowany i uruchamiamy ponownie aplikację. Konfiguracja będzie przybliżana na przykładzie słuchawek, bo tu możemy odczuć największą zmianę.

2) GŁÓWNY PRZEŁĄCZNIK, WŁĄCZENIE VIPER4ANDROID FX
    Przechodzimy do zakładki "Słuchawki". Aby włączyć efekty ViPER'a zaznaczamy tick'a przy Głównym przełączniku. Opcja "Wymuś aktywację" jest używana tylko w przypadkach, gdzie po włączeniu głównego przełącznika nie słyszymy efektów.

3) WZMACNIANIE
    Kolejną możliwością jest wzmocnienie. Tutaj możemy podbić głośność audio, jednak nie radzę przesadzać :) Pierwszą rzeczą aby to uczynić to tak zaznaczenie tick'a przy głównym przełączniku. Następnie wybieramy siłę efektu. Do dyspozycji mamy delikatną, umiarkowaną i mocną. Im wyższa siła efektu tym głośniejszy dźwięk na wyjściu. Polecana jest jednak umiarkowana siła efektu. Następnie mamy do dyspozycji mnożnik wzmocnienia. Tutaj znów, im wyższy, tym głośniejszy dźwięk. Zalecana wartość to 4x. Teraz kolej na Moc wyjściową. Historia się powtarza, im wyższa, tym głośniej grają nasze słuchawki. Maksymalna wartość to 0dB. Przebrnęliśmy przez pierwszą funkcję ViPER FX.

4) EQUALIZER
    Teraz czas na Equalizer. Tutaj raczej nie muszę nic tłumaczyć :) Każdy ustawiał kiedyś equalizer. Możemy stworzyć własny profil lub wybrać spośród kilkunastu opcji programu. Aby wybór przyniósł efekt trzeba zaznaczyć tick'a przy FIREqualizer.

5) CONVOLVER
    Teraz według mnie najciekawsza opcja programu :) Convolver pozwala nam na załadowaniu specjalnych plików .irs (impulsów). Muzyka upodobni się do załadowanych sampli i będzie wykazywać te same cechy charakterystyczne. Tutaj możecie ściągnąć paczkę plików .irs link: ZhuHang’s IRS (22/2) | ViPER's Audio. Pliki te wrzucamy do katalogu ViPER4Android/Kernel na karcie SD. Folder ViPER4Android będziecie mieć utworzony, natomiast katalog Kernel tworzymy sami. Każdy znajdzie efekt dla siebie, bo jest ich sporo. Ja osobiście polecam efekty Sony i Beats Audio. Żeby zmiany przyniosły efekty zaznaczamy ticka przy Convolver"ze i wybieramy, który nam odpowiada,a następnie możemy zwiększyć procent nakładania kanałów.

6) DŹWIĘK PRZESTRZENNY
    Po Convolver'ze przyszedł czas na dźwięk przestrzenny. Tutaj nie ma zbytnio co wyjaśniać. Zaznaczamy ticka jeśli chcemy go uzyskać a następnie decydujemy o sile i głębi efektu.

7) PSYCHOAKUSTYKA
    Ciekawą opcją jest psychoakustyka.
    Po włączeniu w psychoakustyce efektu Haasa można mieć wrażenie jakby "muzyka pochodziła z naszej głowy". Ciężko opisać ten efekt, trzeba spróbować samemu! Opóźnienie dostosowujemy według własnych preferencji, im wyższa wartość tym bardziej opóźniony dźwięk.

8) WIRTUALNY DŹWIĘK PRZESTRZENNY
    Kolejnie do dyspozycji mamy Wirtualny dźwięk przestrzenny Cure Tech+. By zmiany przyniosły efekt należy tylko zaznaczyć ticka przy Cure Tech + i wybrać poziom efektu.

9) ECHO
    Następna opcja, z której możemy skorzystać to echo. Tutaj polecam eksperymentować z ustawieniami. Aby włączyć efekt zaznaczamy ticka przy pogłosie. Im większy "pokój" tym bardziej niesie się dźwięk. Z resztą ustawień pobawcie się, bawiąc się nią można uzyskać fajny efekt "koncertu".

10) DYNAMIKA DŹWIĘKU
    Czas teraz na opcję dynamiki dźwięku. Tutaj wybieramy ticka przy dynamice dźwięku i wybieramy w opcjach słuchawki odpowiadające tym, które posiadamy. Nie trzeba się ściśle trzymać tego jakie słuchawki posiadamy. Można śmiało testować wszystkie ustawienia. Następnie ustawiamy dynamiczność basu, im większa wartość tym bas jest "bardziej odczuwalny i głębszy".

11) SYMULATOR TUBY
    Następnie możemy wybrać opcję symulatora tuby. Tutaj sprawę załatwiamy tylko tickiem przy głównym przełączniku.

12) WIERNOŚĆ DŹWIĘKU
    Potem do dyspozycji mamy wierność dźwięku. Tutaj także konfigurację zaczynamy od włączenia tickiem Bas Viper'a. Kolejny do wyboru mamy tryb basu : naturalny, czysty i subwoofer. Następnie wybieramy częstotliwość basu. Im większa wartość tym "więcej" basu. Potem we wzmocnieniu basu możemy go podkreślić. Im wyższa wartość tym bas będzie głośniejszy i bardziej odczuwalny.

Po ustawieniach basów mamy do wyboru czystość ViPER. Konfiguracja standardowo zaczyna się od ticka przy czystości ViPER a następnie wyborze trybu czystości oraz czystości. Dla Czystości normalnej zalecana jest wartość 3.5dB, 8dB dla Ozone+ oraz domyślna dla XHiFi.

13) OCHRONA SŁUCHU
    Po czystości czas na opcję ochrony słuchu. Zaznaczamy ticka przy Cure Tech+ i wybieramy siłę obustronnego efektu. Ostatnią funkcją jest limiter. Wzmocnienie wyjściowe - im wyższa wartość tym dźwięk głośniejszy i analogicznie, gdy wartość jest mniejsza to dźwięk cichszy.

14) BARIERA (LIMITER)
    Następną opcją jest balans kanałów lewego i prawego. Ostatnią opcją w limiterze jest Próg limitu - wartość ta określa granice amplitudy fali przez ogranicznik, 0 dB to wartość maksymalna. Im mniejsza wartość, tym łatwiej odczuć kompresję częstotliwości audio. Zalecana wartość to 0dB.

Opcjonalnie dodatkowa paczka z filtrami, link:
    Mega paka
    Zippyshare.com - Convolver.7z

Jeśli CI pomogłem, proszę o PIWO ;)

Edytowane przez baca01
    wstawiono prefiks
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest sens tego wątku jak V4A jest w dziale z modyfikacjami dla wszystkich?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi się wydaje że jest. Nie jest tak dokładnie tam opisany, a i mało kto zagląda do działu ogólnego o andku. A tu rachu ciachu i jest dla posiadaczy sensation ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dredd

Czyli co, według Ciebie należy wszędzie pisać te wątki, tak?

Lepiej byłoby poprosić użytkownika o edycję tematu. Wątek kompletnie nie portrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czyli co, według Ciebie należy wszędzie pisać te wątki, tak?

Lepiej byłoby poprosić użytkownika o edycję tematu. Wątek kompletnie nie portrzebny.

Sam szukałem jak w nie stockowym romie uruchomić beat audio, wiele razy spotkałem się z tym jak użytkownicy sensation zadają pytanie co do beat audio i nie otrzymują odpowiedzi. Albo jak otrzymują to jakaś bezsensowna podmiana plików systemowych odpowiedzialnych za dźwięk, co w rezultacie nic nie dają. Więc zamiast pod każdym takim pytaniem "jak" wrzucać link do tematu o viper4, to każdy użytkownik sensation, czy to nowy forumowicz, czy stary znajdzie tu odpowiedź bez strasznego szukania i zaśmiecania forum tymi samymi pytaniami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak pytali o Beats Audio to i nie uzyskali odpowiedzi, a V4A to nie jest Beats Audio przez co szukając konkretnie Beats Audio nie natrafiają na wątek z tą modyfikacją, nie wspominając już o ACID Audio Engine czy FauxSound (tylko dla GB i ICS). To, że nie zaglądają do działu z modyfikacjami dla wszystkich urządzeń to już jest ich problem i ich strata, odpowiedzi również nie dostają, bo najwyraźniej nie są świadomi o istnieniu V4A. Równie dobrze można wywalić ogólny dział i trzaskać wątki w działach z każdym urządzeniem, a nie o to chodzi.

Zresztą w regulaminie jest wpis o tym, tylko można go na kilka sposobów zinterpretować i można polemizować czy administracja miała wszystkie te interpretacje na myśli:

4.7. Nie pisz tego samego tematu w różnych działach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taki temat jest potrzebny. Według mnie powinien nawet zostać przypięty. Każdy kogo nie potrzebuje tej modyfikacji nie musi tu zaglądać. I skoro ten mod działa dobrze na Sensation to dlaczego miałoby go tu nie być? To jest dział dla tego modelu i wiele osób wchodzi tylko w ten dział, ponieważ inne główne działy z modyfikacją są najczęściej dla nowych modeli, a przecież Sensation już troche ma i kogo on obchodzi po za ich posiadaczami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bo najwyraźniej nie są świadomi o istnieniu V4A.

No właśnie, a chyba jesteśmy tu na forum po to żeby się uświadamiać co na naszych sensation działa i co możemy na nich mieć. Wielu szuka jak tu zrobić beat audio i tylko tego szukają, o innych modyfikacjach nie mają pojęcia i nigdy mogą się nie dowiedzieć, że można mieć beat audio po zainstalowaniu małego programu. Dlatego ja wrzuciłem i rozpisałem V4A żeby nieświadomi posiadacze sensation, byli świadomi że nasze telefony mogą zamienić się w cud do odtwarzania muzyki, co przynosi dużą radość ze słuchania kawałków. Sam wolę posłuchać teraz muzyki z telefonu na słuchawkach, niż z mojego odtwarzacza mp3 Sony NWZ-B172. I jeszcze do tego posiadacze sensation mogą być pewni z automatu że to na naszym modelu działa, a nie tak jak to czytałem tam na ogólnym że posiadacze jakiegoś sony mają problemy i zadają pytania. Zresztą tam jest bajzel, bo o inne modele się też wypytują i nie wyobrażam sobie przekopywać się i szukać, czy np. akurat o moim tele wspomnieli, bo u mnie coś nie działa. Ale to tylko przykład, bo u nas działa bez zarzutów. W razie problemów posiadacz sensation wchodzi na swój dział i na nim pyta, a nie szuka po innych działach. Konkretnie teraz będzie wiedział gdzie zadać pytanie, bo tu zaglądają ludzie z tym samym modelem telefonu. A nie na ogólny, gdzie każdy ma inny telefon i radzi z poziomu swojego telefonu. Wolał bym żeby ktoś coś wrzucił fajnego, godnego polecenia na nasz telefon z ogólnego na nasz dział, żebym nie musiał na ogólnym gdybać i domyślać się co może u mnie w razie problemów nie działać, bo odpowiadają mi ludzie co mają inne telefony, które się różnią od mojego w architekturze systemu itd. Dział ogólny moim zdaniem jest dla wszystkich, żeby każdy posiadacz androida mógł zobaczyć jaką nowość, modyfikację i dzielić się tym z posiadaczami tego samego telefonu. Jak jest coś godnego polecenia, to powinno się to przenosić na dział danego modelu. Na nim mamy wsparcie kolegów, którzy z większym prawdopodobieństwem będą mogli nam pomóc. Bo kto nam pomoże, jak my sami nie będziemy sobie pomagać?

Edytowane przez banyy1988

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, ma ktoś pomysł na rozwiązanie mojego problemu? Posiadam galaxy S4 zrootowanego. Robilem wszystko wedle instrukcji, przy wybieraniu sterownikow pojawil sie blad, brak roota badz busy boxa, sciagnalem busy boxa i teraz pojawia się" Błąd przy pobieraniu bibliotek". Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No co jest koledzy? Kolega wyżej ma problem, przecież ten wątek był tutaj potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi