Skocz do zawartości
krzychu271

Opóźnienie w grach przy screen mirroring na smart tv.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem plazmy samsunga z 2013r ps51f5500 z najnowszym oprogramowaniem 1119.0 i S3 ze stockowym 4.3.

Screen mirroring działa bardzo dobrze do przeglądania zdjęć, filmów, przesyła obraz od razu po ustawieniu opcji na obydwu urządzeniach. Lecz jest opóźnienie ok 1s przez co nie da się grać na dużym ekranie. Po wgraniu aplikacji screen mirroring path jest lepiej , lecz nadal nie jest tak płynnie jak na filmiku

Czy udało się komuś osiągnąć zadawalający efekt bez przystawki allshare cast i kabelków HDTV HDMI MHL?

Edytowane przez krzychu271

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Justice

Z tego co się orientuje to szybciej juz ci się nie uda, że względu na ograniczenia routera i internetu - chyba ze będziesz miał bardzo dobry sprzęt i łącze

Tapnięte z mojego SGS3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poprzez aplikację Samsung Smart View mogę oglądać płynnie telewizję na swoim telefonie w zasięgu sieci wifi - lecz też jest ok 1 sec opóźnienia.

Ograniczenia spowodowanego routerem i internetem, nie ma ponieważ nie jest on do tego celu używany, wifi direct działa bez jego udziału (można odłączyć router i też screen mirroring będzie działać)

Bardziej bym szedł w kierunku firmware s3 lub tv. W tv co jakiś czas samsung aktualizuje przeglądarkę tak, że streeming wideo/buffor przestaje działać, później to naprawiają :).

Technologia WIDI w laptopach ,też ma opóźnienie, a niweluje je zastosowanie odpowiednich sterowników i przystawki, której tu chciałbym uniknąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vaxeiro

Ja mogę potwierdzić ze na przystawce allshare nie ma najmniejszych opóźnień i gra się wyśmienicie. Połączenie natywne z TV natomiast działa o wiele gorzej

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@vaxeiro

Na Galaxy S3 opóźnienia są minimalne (sam mam tą przystawkę i miałem Galaxy S3), dlatego nie zgodzę się, że nie ma najmniejszych opóźnień.

W tej przystawce jest wysoka kompresja, ale mimo wszystko opóźnienie jest lekko zauważalne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vaxeiro

Nie jest. Nie na tyle by przeszkadzać nawet w dynamicznych grach.

Choć różnie to wygląda na różnych wersjach softu. Może masz ten gorszy soft.

Przystawka różnie tez działa w zależności od używanej sieci WiFi w domu. Sama przystawka prawdopodobnie działa na WiFi 5ghz. Jeżeli sam telefon tez ma połączenie z routerem na 5ghz to są opóźnienia i problemy. Dlatego zawsze używając jej zmieniam sieć na 2.4 i wszytko działa o niebo lepiej.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi