Skocz do zawartości
tidimel54

Standardowa nawigacja HTC

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, próbowałem nie raz już skorzystać z nawigacji na świeżym powietrzu przy bezchmurnym niebie. Nie programem Google Maps tylko tą aplikacją z niebieską strzałką i podpisaną wprost : Nawigacja.

Włączam tylko nadajnik GPS, sieci bezprzewodowe wyłączam , internet także ponieważ nie mam jeszcze pakietu. Na nawigacji pisze, że szuka lokalizacji i tyle, nie chce się połączyć, co może być?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    the_r

Jeśli masz roota, to to Cię może zainteresować: [APPMOD][07.11.10] Brut Google Maps 4.6.0.4686-brut17 - xda-developers, mod Google Maps naszego kolegi z forum - Brut.alla. Używałem tego jeszcze jak miałem Magica i działało bez zarzutu (technicznie) chociaż sama nawigacja trochę pozostawia do życzenia. Z drugiej strony jak na darmową aplikację...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli ta niebieska ikonka strzałki z napisem Nawigacja to Googloski sprzęt?

Niestety nie mam root i nic podobnego nie robiłem z telefonem, jaki kupiłem taki jest, wole nie kombinować bo się nie znam.

Ta niebieska strzałka nie pokazuje, ale z kolei jak stanę na balkonie wraz z podłączoną siecią WIFI to Google Maps czy jak to się nazywa ładnie pokazuje.

Bez modyfikacji mogę zapomnieć o Navi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    the_r
    Czyli ta niebieska ikonka strzałki z napisem Nawigacja to Googloski sprzęt?

Niestety nie mam root i nic podobnego nie robiłem z telefonem, jaki kupiłem taki jest, wole nie kombinować bo się nie znam.

Ta niebieska strzałka nie pokazuje, ale z kolei jak stanę na balkonie wraz z podłączoną siecią WIFI to Google Maps czy jak to się nazywa ładnie pokazuje.

Bez modyfikacji mogę zapomnieć o Navi?

Sprawa wygląda tak. Jest parę aplikacji od Google, które intensywnie korzystają z map: Google Maps, Locations, Places, Navigation. Google Navigation, czyli właśnie ta aplikacja z niebieską strzałką w ikonce to nawigacja typu turn-by-turn, czli taka, która prowadzi Cię jak po sznurku do celu. Ta aplikacja niestety działa tylko w USA i zachodniej europie o ile się nie mylę. Ważne jest to, że nie działa w Polsce... Tak właściwie to nie wiem dlaczego, bo przecież zmodyfikowana mapa od Brut.alla nie zawierała za bardzo nowego kodu, tylko miała zdjętą blokadę, więc możliwość taka jest, ale niestety bez rootowania się nie da rady tego włączyć.

Jeśli wystarczy Ci wyznaczenie trasy, to w Google Maps nadal możesz to zrobić, ale nie będzie Ci telefon mówił gdzie masz skręcić i za ile.

Jeśli potrzebujesz nawigacji, to najlepiej zaopatrzyć się w jakiś inny program. Ja osobiście polecam Sygic Aura (lub Sygic Mobile Maps. Aplikacji bardzo daleko do klasy Automapy, ale z tego co jest dostępne, działa chyba najlepiej.

Nawigacja od HTC (płatna) korzysta z map od firmy Route 66, które moim zdaniem są gorsze od tych z Sygica (przynajmniej w Polsce).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tupper

u mnie działa :)

nie powiem dokladnie co zrobilem, zobaczylem ikonke nawigacja premium i uruchomila sie w wersji 30-to dniowej ... od kilku dni korzystam i bardzo fajnie działa - nie ma tylu opcji co AutoMapa ... ale ...

podobno ta ma się ukazać na Androida.

http://***********/index.php?option=com_content&view=article&id=20038:bdzie-automapa-dla-androida&catid=51:programy&Itemid=93

i podobno to nie żart primaaprilisowy ...

********** = pdaclub [.] pl

Edytowane przez tupper

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    the_r

No działa, bo mylisz nawigację od Google i nawigację od HTC. Nawigacja od HTC jest offline i płatna (z 30-dniowym okresem testowym).

A Automapa na Androida jest raczej żartem primaaprilisowym. Może kiedyś w dalekiej przyszłości wyjdzie, ale wystarczy spojrzeć na ceny i warunki licencji dla WM i iPhone i dojdzie się do wniosku, że są złodziejskie. Kto to widział, żebym musiał np płacić za poprzednie aktualizacje (jeśli masz przerwę, np pół roku w subskrypcji i kupisz nową to nowa leci Ci nie od daty zakupu, tylko od końca starej :/). To może od razu przy zakupie powinienem płacić subskrypcję od założenia firmy? Szkoda słów. Android nie będzie chyba dla twórców Automapy interesującą platformą. Przynajmniej na razie.

Oczywiście mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tupper

Mam nadzieje ze jednak sie mylisz :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnia odpowiedź w tym wątku była kilka miesięcy temu, wszyscy zabierający głos pisali, że nawigacja Google nie działa w Polsce. Mam ten telefon od 3 miesięcy, nawigacja działa bardzo dobrze, nie wiem, może od ostatniego poprzedniego posta coś zmieniono. Myśląc o "nawigacji" mówię o prowadzeniu od miejsca do miejsca, jak po sznurku, z głosem itp. Piszę o tym dlatego, żeby osoby aktualnie odwiedzające tę stronę nie zniechęcały poprzednie wypowiedzi. Muszę jednak powiedzieć, że w tej nawigacji jest ostrzeżenie, by nie używać jej podczas jazdy (pewnie dla prawnego zabezpieczenia, gdyby poprowadziła gdzieś "w maliny"), ale ja używam i ciągle żyję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Która nawigacja HTC jest offline? Chciałem skorzystać z tej, która ma ikonkę niebieskiej strzałki i był komunikat, że nie ma łączności z netem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi