Skocz do zawartości
Micol009

TUTORIAL Poradnik - zmiany wersji hboot

Rekomendowane odpowiedzi

DeTeMoto

FC nigdy nie formatowało karty SD. Proponuje się poduczyć. Przejście z 2.15 na 2.16 z racji całkowicie innego zarządzania pamięcią formatowało kartę w naszych HOS-ach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak , fc jakimś cudem zniwelowalo problem z jednym wielkim badsectorem

Wysłane z mojego HTC One S przy użyciu Tapatalka

---------- Post added at 20:47 ---------- Previous post was at 20:46 ----------

Skoro tak panie demoto proszę podać mi inny równie skuteczny sposób rozwiązania problemu kolegi zozola

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zozol

Twoja metoda Micol działa w 100% ;)

Wysłane z mojego One S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję, muszę ci powiedziec że podałem ci teorię z głowy , bo żem 14letni programista . Zaraz sam sproboje , z tego co widzę trudno brciknac ten tel

---------- Post added at 21:55 ---------- Previous post was at 21:44 ----------

OK mi też zadziałało, więc poradnik zostanie zaktualizowany w sobotę (12.04) :ok:a:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Miu

Po wgraniu firmware od 2.15 nie sformatowało partycji,teraz w recovery telefon nie ma dostępu do pamięci wewnętrznej(can't mount) a przy włączaniu telefonu mam komunikat o podaniu hasła (decrypt storage).Pomoże ktos?

Poradziłem sobie,trzeba było wgrać inne recovery,wtedy sformatować kartę i telefon wstał,jednak teraz mam problem,ponieważ w TWRP nie widzi plików które są na karcie

Edytowane przez Miu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DeTeMoto

Bo to nie to Recovery w takim razie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Miu

Musiałem wrócić na stare recovery (2.6.0.0),zamontować pamięć jako usb,zgrać nowy rom,zaktualizować recovery(TWRP 2.7.0.0 wymagane przez rom) i poszło.Jak narazie soft działa,testuję :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mam pewien problem. Zmieniłem hboota na 2.16 i zmniejszyła mi się pamięć telefonu do 50mb a pamięć na aplikacje mam prawie 16Gb. Wiecie jak z powrotem wrócić do normalnego rozmiaru pamięci. Próbowałem downgrade'u hboota d0 2.15 ale wtedy moje urządzenie pokazuje: "waiting for device" i dalej nic nie idzie (zaktualizowałem sterowniki) :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Owszem jest taki skutek uboczny (wykonania błędnie czegoś). Szukaj na xda w poście o Romie MaximusHD na hos ;) rozwiązanie jest więc nie będzie źle,

---------- Post added at 15:51 ---------- Previous post was at 15:49 ----------

"http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=45709867&highlight=50mb#post45709867"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Domaqs

Chciałbym zaktualizować HBOOT z 2.15 do 2.16.. Czy ma ktoś linka do 2.16? Dodatkowo mam pytanie, jak dokładnie wykonać proces aktualizacji, ponieważ nie wiem o co chodzi z "cmd w fastboocie". Z góry dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi