Skocz do zawartości
tomek_wap

Zestaw głośnomówiący do SGS

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie pomyślałem, że może warto się podzielić moim doświadczeniem z używaniem zestawu głośnomówiącego w aucie z SGS.

Też ciekaw jestem jakich zestawów Wy używacie, i co sobie w nich chwalicie. No i jak się one Wam sprawują z SGS.

Ja ostatnio zakupiłem Plantronics K-100, w Media Markt za 199zł. Tyle samo co na Allegro, a nawet taniej o koszty wysyłki! HA!

Zestaw jest bardzo lekki, mały, ma metalowy uchwyt na osłonę przeciwsłoneczną w samochodzie.

Ale dwie najważniejsze cechy K-100 to:

1. duże i wygodne pokrętło do ustawiania głośności (nie to co niewygodne, czasem trudno do zlokalizowania płaskie przyciski (vol + i -),

2. głośny speaker (sprawdzałem inne marki/modele: Samsung HF1000 i Jabra Cruiser II), i K-100 wypadł najgłośniej.

Co prawda zaletą HF1000 i Cruiser II jest możliwość parowania dwóch telefonów, np. prywatny i służbowy - co w moim przypadku by się przydało - no ale padło na głośniejszy model.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam inny patent na zestaw głośnomówiący zaznaczam że jest to do starszych typów radyjek w samochodach gdzie jest odtwarzacz na kasety, ja niestety mam wbudowane takie radyjko w passacie.

Potrzebujemy Kasete adapter KASETA ADAPTER TRANSMITER CD IPOD MP3 NAJTANIEJ (1573624017) - Aukcje internetowe Allegro

i np. taka końcówkę ZSS2 SŁUCHAWKI HF Samsung L760 AVILA OMNIA CORBY (1581284014) - Aukcje internetowe Allegro

gdzie zamiast podłaczyć słuchawki podłączamy nasz adapter z kasety. Mi jak narazie spisuje sie wspaniale słucham muzyki i odbieram połaczenie bez żadnych problemów i co najważniejsze nawet wszystko pieknie słychać na 6 czy tam 8 głośnikach :))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak i Passat to i pewnie dobre radyjko kasetowe, hmm Blaupunkt? :)

Rozwiązanie oldschool'owe, ale ważne, że działa i się Tobie sprawdza. I bardzo ekonomiczne. Hehe, że też komuś się chce sprzedawać takie kasety/adaptery za złocisza ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeśli radio ma wejście aux mini jack to też można takie coś zrobić tylko że trzeba mieć tą przejściówkę i kabel zakończony po obu stronach wtykiem 3,5mm mini jack

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MC_

Ja używam Parrot CK3300. Spisuje się świetnie, sprzężony z radiem, więc przy połączeniu automatycznie muzykę wycisza. Używałem z kilkoma telefonami i jak na razie problemy były tylko z Nokią E52 i E75.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi