Skocz do zawartości
Galuś

Galaxy Tab 3 10.1 Znikające wiadomości e-mail na tablecie po zalogowaniu na konto poczty z komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Galuś

Witam

Jestem tutaj nowa oraz tak samo nowa w obsłudze tableta z Samsunga.

Mój problem polega na tym że nie bardzo wiem jak poradzic sobie z mailem

Mam mail firmowy na serwerze firmowym ( nie na gmailu czy onecie) po założeniu go do tableta podczas ściągania maili wyświetlają się mi wiadomosci wszystko super, natomiast gdy włączę maila na komputerze wszystkie te maile z tableta znikają.

Często podróżuje i potrzebuje miec to aktualne i niestety niewiem jak zrobic to zeby maile zostawały na tablecie

Próbowałam kombinowac ale zawsze maile znikały

Bardzo proszę o pomoc i przepraszam jak w złym dziale dałam posta

pozdrawiam

Edytowane przez Staszicu
    Poprawiona nazwa tematu (aby bardziej odzwierciedlała przedstawiony problem)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czadar

Na komputerze masz połączenie do serwera poczty po protokole POP3 i jak odpalasz program to ściąga Ci całą pocztę. Musisz ustawić sobie protokół IMAP który standardowo jest używany m.in. na Goole Mail. Zmienisz i wszystko wróci do normy ;) Oczywiście IMAP musi być skonfigurowany na każdym urządzeniu korzystającym z poczty.

Możesz jeszcze ewentualnie ustawić sobie ten protokół POP3 w taki sposób by nie kasował poczty po ściągnięciu. ale to tylko wtedy gdy serwer pocztowy nie obsługuje IMPAP.

Odnośnie obsługi poczty to warto założyć sobie pocztę na Google ze względu na to że tam możesz obsługiwać również pocztę z innych serwerów (w ustawieniach wszystko jest bardzo proste) oraz gmail ma naprawdę dobry antyspam pocztowy.

Edytowane przez czadar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi