Skocz do zawartości
Mietek5

Czy jest niezbędne GoogleNow dla wyszukiwania głosem i dyktowania sms

Rekomendowane odpowiedzi

Rozszerzenie Androida o Google Now jest tak zintegrowane z tym systemem, że bez włączonego Google Now nie występuje ikonka mikrofonu pozwalająca korzystać z zamiany mowy na tekst (wyszukiwarka internetowa, wyszukiwanie kontaktów czy wreszcie bardzo wygodne "pisanie głosem" smsów).

Natomiast samo Google Now to... no po prostu nic, jakaś ściema. Cały dodatkowy ekran, jeszcze na dodatek brzydki i jakaś byle jaka prognoza pogody. No nieważne zresztą, może to jest rzeczywiście takie prostackie, że aż genialne ;-)

Chodzi mi głównie o tę zamianę mowy na tekst. Mam wrażenie, że zostało to po prostu po chamsku wpięte w "genialne" Google Now, żeby tego elektronicznego szpiega mieć uruchomionego w systemie (u mnie Nexus 4, Android 4.4.2)

Chyba że to ja tak już doinstalowałem dodatków w systemie, że już sie pogubiłem... m in. Launcher Google Now.

Pytanie więc jest takie, czy będzie działało zamienianie mowy na tekst (w wersji PL) bez włączonego Google Now i czy potrzebne są do tego jakieś specjalne ustawienia lub dodatki/rozszerzenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mac02

Ja tam mam wyłączny google now a dyktować smsy czy tez dyktować zapytania w chromie moge. (nexus 4, launcher google now)

Może masz wyłączone w ustawieniach? ( język, klawiatura, głos, i tam trzeba zaznaczyć pisanie głosowe )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Android 4.2.2 Google now mam wyłączone i mogę pisać smsy głosem. Jedynie nie mam wyszukiwania głosowego bo to juz wymaga włączyć Google now. Może w kit kat głosowe pisanie SMS zintegrowali z Google now. Wejdź w ustawienia Google i tam możesz wyłączyć Google now oraz zobaczyć jakie usługi są przypisane do tej funkcji. U mnie mikrofon do pisania głosowego pojawia się w klawiaturze aosp w SK juz nie.

Wysłane za pomocą gołębia pocztowego z MyPhone FUN

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tego nie mam i bez problemu telefon przekształca tekst na mowę.

Wysłane za pomocą gołębia pocztowego z MyPhone FUN

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za sugestie. Śmiało wyłączyłem GoogleNow i... ikony mikrofonu pozostały, więc chyba będę mógł dyktować teksty :D Dziękuję :D

Pojawił tu się drugi wątek, a mianowicie czytania tekstu, czyli odwrotnie do tego o czym napisałem, a mianowicie zamianie tekstu na głos. To inne zagadnienie, do którego ja jeszcze nie podchodziłem z braku takiej potrzeby.

To znaczy dokładnie to chyba już z tego korzystam nawet w aplikacjach treningowych Caynax, ale nawet nie specjalnie zastanawiałem się co i jak tylko zainstalowałem co było wskazane (ivonę i polski głos) i liczy mi oraz komentuje po polsku.

Dla mnie najważniejsze jest, że działa mówienie na tekst bez GoogleNow, bo tak zwyczajnie - nie umniejszając w niczym pracy programistów Google - ale w tym "Now" zwyczajnie nie ma nic pożytecznego ani nawet ciekawego (dla mnie) oprócz zupełnie niemiłej kwestii śledzenia moich ścieżek... brrrr a:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi