Skocz do zawartości
frezka

Skróty na blokadzie ekranu?

Rekomendowane odpowiedzi

frezka

Witam,

Posiadam telefon Alcatel pop C7 (7041D) zainstalowałem sobie aplikacje Champ SMS do sms-ów. działa fajnie i podoba mi się ale podczas gdy dostane smsa to wchodzę we wiadomości przeciągając kółeczko do góry tak jak jest na obrazku poniżej. Jednak otwiera mi się systemowa aplikacja. da się jakoś podmienić tę aplikacje by otwierał mi się champ sms?

Pytanie drugie o tym samym ale z telefonem Kazam 5.5 (tel mojej mamy) to tam w ogóle niema takiego paska skrótów jak u mnie da się go włączyć?

Podejrzewam że to będzie w tym samym menu co zmiana tych skrótów ale nie wiem gdzie to jest.

Z góry dziękuje za pomoc.

post-315343-14255745181822_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GeoHot

Możesz zmienić tą aplikację stockową wiadomości na jakąś pobraną. Musisz mieć roota i root explorerem wejść w /system/app/ i zastąpić aplikację wiadomości na tą wybraną przez Ciebie (musisz jej nadać nazwę taką samą jak tej orginalnej stockowej) i nadać jej takie same uprawnienia.

Możesz jeszcze w xposed zobaczyć:

http://forum.android.com.pl/f794/xposed-framework-modua-y-394942/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    frezka

Dziękuje za odp ale ani słowa nie zrozumiałem z androidem mam do czynienia dopiero od tygodnia...;/ a modami nie chce się na razie bawić bo jeszcze coś sknocę... możesz dokładniej opisać jak wejść na root czy to przez komputer czy jak i co ze starą aplikacją? jeśli aplikacji systemowej zmienię nazwę to będę dalej dostawał smsy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GeoHot

Root się robi - jest to ingerencja w system, a mianowicie przyznanie sobie praw administratora. Masz wtedy dostęp do każdego fragmentu systemu. Jeżeli coś by się stało (a sprawdza to specjalista, ale taki prawdziwy) to nie uznają Ci gwarancji, bo powiedzą, że była ingerencja w system. Na temat root'a rozmawiałem z gościem, który pracował w sony i powiedział, że były przypadki zrootowanych telefonów oddanych na gwarancję, wtedy w takim wypadku odsyłają telefon bez wykonania naprawy i wystawiają rachunek za zrobienie ekspertyzy.

Ogólnie bez roota będzie ciężko, ale wiem, że aplikacja handcent sms pozwala na ustawienie siebie jako domyślnej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi