Skocz do zawartości
WKD622

Backup TA - przywracanie kluczy DRM i blokowanie bootloadera.

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze udało mi się dostać drugą z1c dla zony. Mam pytanko. Do czego oprócz "przywrócenia" gwarancji potrzebny jest backup TA? Jeżeli telefon już jest po okresie gwarancyjnym, jest sens bawić się w kopie tego czy można od razu atakować bootloader?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

Odblokowując bootloader pozbywasz się kluczy drm, aktualizacji ota (akurat to nie boli, bo ten tel już ich nie dostanie), naprawa przez pc companion też już chyba może uszkodzić telefon. Dodatkowo w niektórych przypadkach może znacząco obniżyć się jakość robionych zdjęć (doświadczyłem tego) dlatego spowrotem zablokowałem bootloadera. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No wlasnie, jak próbowałem wrócić na stocka przez xperia companion za pomoca naprawa, to wyskakiwał mi komunikat ze moj telefon posiada modyfikowane oprogramowanie (jakos tak) i nie szlo w ogole. Zatem mam rozumiec ze po odblokowaniu w ogole tracimy mozliwosc nawet "naprawy" telefonu przez companiony?

Co do zdjec, moze jestem staroswiecki, ale uwazam ze od robienia zdjec jest aparat a nie telefon ;) Wiec jakosc jezeli chodzi o zdjecia jakichs przedmiotow na serwisy ogloszeniowe to ni lipniejsza jakosc starczy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

Przez pc comoanion tak,  ale zawsze można wrzucać softa przez flashtool , to jest to samo:-) jeśli Ci to nie straszne, to śmiało możesz odblokować , ale ja jestem zdania, że kopię zawsze warto miec, tak na wszelki wypadek. Dużo nie zajmuje, a niech lepiej leży na dysku w razie wu;-)

Co do modyfikacji, telefon muli Ci na stoku, bateria słabo trzyma, że chcesz odblokowywać bootloadera? Mam z1 i przetestowałem kilka custom romow, wg mnie gra nie warta świeczki na tym flagowcu. Nic nie chodziło mi tak stabilnie i szybko jak stock. To nie telefon budżetowy , by dostał kopa modyfikacjami:-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja tam lubie cyanogena, i dlatego jade z bootloaderem. Mialem na x8, mialem na x10mp, potem byl lg f60 gdzie nei dalo rady niz z romami robic, a teraz jest z1c :) cm jest dla mnie lepszy niz jakikolwiek stock z nie potrzebnymi dodatkami i świecidełkami :) do backupu TA trzeba tez uzyc kingroota, a na jego temat swoje zdanie juz wyrazilem w innym temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    luzikx

Witam.Zrobilem backup partycji TA (nie odblokowalem jeszcze bootloadera) jednak cos jest chyba nie tak bo mam tylk trzy pliki ; ta.blk , ta.img , ta.md5

Ze wszystkich poradnikow jakie ogladalem, czytalem tych plikow jest wiecej.

Pomzecie jakos?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi