Skocz do zawartości
WKD622

Flashowanie/Instalowanie oficjalnego/stockowego romu za pomocą Flashtoola

Rekomendowane odpowiedzi

WKD622

Flashowanie/Instalowanie oficjalnego/stocowego romu za pomocą Flashtoola.

UWAGA! BOOTLOADER WCALE NIE MUSI BYĆ ODBLOKOWANY.

NIE PONOSZĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA EWENTUALNE USZKODZENIE TELEFONU! WSZYSTKO ROBICIE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

1. Po pierwsze - co to daje?

A no daje nam możliwość wgrania oficjalnego oprogramowania, bez względu na to w jakim stanie jest obecnie nasz telefon. Jedyny warunek jest taki że musi się włączać w flashmode ;), jeżeli nie jest to cegła lub nie jest uszkodzony to możesz przejść do następnej części tego poradnika.

2. Po drugie - co musisz pobrać?

3. Po trzecie - jak sflashować soft?

Po instalacji flashtoola na odpowiednim dysku (u mnie to dysk C), i pobraniu softu podłącz najpierw XZ do kompa i włącz pc companion, niech się na spokojnie połączy, nie zaszkodzi :).

Następnie wejdź w folderu drivers który znajduje się w folderze flashtoola, u mnie to:

C:\Flashtool\drivers

.

Otwórz plik który się w nim znajduje i z listy zainstaluj sterowniki dla Xperii Z ( we wczesnych wersjach flashtoola może ich nie być, nie przejmuj się tym) oraz flashmode.

Następnie wyłącz telefon i odłącz go od komputera.

Skopiuj teraz plik softu do folderu z Flashtoola, a dokładniej do podfolderu o nazwie "firmwares", u mnie to

C:\Flashtool\firmwares

Włącz flashtoola, pojawi się takie okienko. Naciśnij na błyskawicę w lewym górnym rogu.

ae8C8TH.png

Następnie wybierz "flashmode".

IjZ4ITL.png

Pojawi się takie okno. Wszystko pozostaw tak jak jest domyślnie, wybierz tylko z listy po lewej soft dla naszej xperii - c6603, lub c6602. Po czym kliknij "flash" w prawym dolnym rogu.

VHnoxZT.png

Program musi sobie przygotować plik softu, w zależności od szybkości komputera chwilę musi to zająć. Na razie nie podłączaj telefonu.

5w1jb4A.png

W pewnym momencie wyświetli się coś takiego:

J68geRO.png

Podłącz telefon do komputera przez USB jednocześnie trzymając vol-. Ekran pozostanie czarny, to normalne. Flashtool powinien od razu zareagować, zniknie okienko które jest poniżej, napisz "device connected" i z marszu zacznie flashowanie.

Poczekaj aż pasek się naładuje do końca, nie używaj w tym czasie komputera. Zajmie to kilkanaście minut.

Na końcu napisze że skończył proces flashowania, musisz sam odpiąć kabel i włączyć telefon.

Pierwszy reboot będzie dłuższy niż normalnie.

Jeżeli pomogłem to doceń moją pracę klikając "postaw piwo" pod tym postem. Dzięki

;).
    Edytowane przez patrikos23
    Dodałem prefiks.
    • Lubię to! 14

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

podczas flashowania wyskoczył mi taki o to błąd "ERROR - Processing of system.sin finished with errors.

19/043/2014 16:43:08 - INFO - Ending flash session

19/043/2014 16:43:08 - ERROR - ERR_SEVERITY="MINOR";ERR_CODE="0017";ERR_DYNAMIC="0x80080012 ";", teraz nie chce mi sie wlaczyc fon, co zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WKD622

A flashmode działa?

Podłącz i spróbuj wgrać ponownie. Jeśli nie to spróbuj na dłużej podłączyć do ładowarki, albo przycisnąć vol-, vol+, power razem żeby go zresetować.

Wtedy spróbuj ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie no mam ponad 70% baterii, ale już wiem jaki błąd robie .. próbuje sflashować androida 4.3 ;/ ... dobrze, że go nie zbrickowałem, zainstalowałem na nowo branda i działa normalnie.

---------- Post dołączono o 20:49 ---------- Poprzedni post napisano o 20:37 ----------

znaczy mam branda 4.3... da rade sflashować na tym sofcie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WKD622

Sflashuj ten soft który jest w 1 poście i będzie git.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmmm, ja nie wiem co u mnie jest nie tak ale niestety nie mogę flashowac:/ sterowniki zainstalowałem i dzieje się zło:D

post-170947-1425574769713_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cenioo

Spróbuj:

- z innym portem USB

- z inną wersją flashtoola (nowszą/starszą)

- z innym kablem.

Najlepiej robić to pod Win7.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wlasnie robie na windows 7, kablem oryginalnym wlasnie sony od xperii , a jesli chodzi o flashtoola to jesli wrzuce nowy to znowu sterowniki musze wgrywac?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cenioo

Tak, Jak zrobisz deinstalację to wrzuć od nowa sterowniki. Spróbuj też na innym porcie USB, nie przez huba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to jest tak napisane że z lenistwa oddałem to swojej małpce aby zrobiła - i dała sobie radę :-) hi hi hi, wielkie dzięki poszło za 1 razem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi