Skocz do zawartości
urban07

Kilka pytań przed rootem Framaroot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

A3000 mam od niedawna(raptem parę dni), ale już zaczyna doskwierać mała ilość pamięci...

Postanowiłem więc go zrootować, żeby móc przenosić gry na kartę SD.

Wiele się dobrego nasłuchałem na temat Framaroot - klik i root :)

Jednak zastanawia mnie, czy aplikacja wgrywa do tabletu całkiem nowy rom, czy w jakimś stopniu modyfikuje ten wgrany?

Jeśli modyfikuje, to nasuwa się pytanie, czy pójdzie na każdym sofcie producenta, czy na jakimś konkretnym(mam A3000_A422_003_026_130923_WW_SMS_FUSE i jest możliwość aktualizacji do A3000_A422_004_027_140127_WW_SMS_FUSE)?

Ostatnie pytanie dotyczy ewentualnego unrootu: W aplikacji Framaroot jest możliwość unrootu - to wiem. Ale czy faktycznie działa? Tzn. czy nie pozostawia żadnych śladów po roocie, gdybym musiał oddać tablet do serwisu?

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bolok

Aplikacja Framaroot nie wgrywa żadnego roma, omija po prostu zabezpieczenia systemu i umożliwia skorzystanie z konta administratora, jak w linuxie. Wersja romu nie ma znaczenia. Jak zrobisz unroota, to nie powinno być problemów z gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK, dzięki wielkie za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. framaroot niczego nie wgrywa tylko rootuje taba

2. unroot działa - w serwisie na upartego pewnie i tak skumają ale ale ale ......jak to jest że że wszędzie poza Europą mozna mieć funkcje dzwonienia a tutaj nie? jesli wgra się ori rom od lenovo (a w 99% przypadków tak właśnie sie dzieje) to czemu mieliby zanegowac gwarancje? (tym bardziej że gwarancja najpewniej dotyczyłaby hardware niźli software)

3. min. 90% kupujących ten konkretny model wgrywa rom z możliwościa dzwonienia bo po co komu dual sim w tabie z zablokowaną funkcją call? producent doskonale o tym wie

4. poza tym nie ma romów modyfikowanych (o CM na a3000 tez nalezy zapomnieć) - wszystko co jest obecnie (jesli się myle poprawcie) na "rynku" pochodzi od lenovo tylko na rózne regiony

5. po wgraniu innego romu także raczej na 100% nie będzie opcji przenoszenia apek na karte sd w standardowy sposób

te testowane przez mnie miały podobnie jak ten ori na europę o lenovo

ot wszystko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK, dzięki za odpowiedź, jednak dlaczego w serwisie mieliby się zorientować?

Zakładając, że zrobię unroota i przywrócę ustawienia fabryczne, oraz usunę wszystkie moje pliki, to dalej pozostaną jakieś ślady po roocie?

Mam 2 lata gwarancji, więc szkoda by było je stracić :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podbijam.

(zależy mi na szybkiej odpowiedzi :PP )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale jakiej odpowiedzi?

jednak dlaczego w serwisie mieliby się zorientować?

o to zapytaj w serwisie dostaniesz pełną i satysfakcjonującą odpowiedź (która będzie brzmiała: jesli będzie Pan/Pani coś kombinował to traci pan gwarancje :PP bo to mówi sie zwyczajowo w serwisach)

nie zgłębiłem jeszcze szerokiego tematu jakim jest choćby factory mode więc nie udziele takiej odp jak w serwisie

jesli uceglisz softowo a3000 to pewnie odmówią ale jesli padnie np. część mechaniczna (np. digitizer albo bateria) to raczej na 99% muszą naprawić bez żadnego ale (z tym że na baterie jest standardowo tylko 6 miesięcy jesli się nie mylę i to do wszystkich urządzeń tego typu)

niemniej jednego jestem pewien

min 90% kupujących a3000 robi zabieg ze zmianą romu na taki z którego mozna dzwonić inaczej zakup a3000 z dualsim nie miałby większego sensu

zatem producent i serwis o tym doskonale wie ale co zrobić - takie prawo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cóż, mi chodzi raczej o uszkodzenia mechaniczne, bo po ucegleniu to raczej oczywiste, że nie pomogą.

A ja kupiłem A3000 nie po to, żeby dzwonić - od tego mam telefon, ale raczej jako przenośne centrum rozrywki - filmy, gry, oraz internet na wakacjach, bo nie wszędzie jest wifi :)

Wiem, że jako centrum rozrywki 4Gb pamięci wewn. to nie najlepszy wybór, ale za cenę 500zł nie znajdę tebletu o podobnej specyfikacji od jakiegoś znanego producenta - przedtem miałem Overmaxa i się zawiodłem.

Dzięki wszystkim za pomoc, myślę że temat można zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę, że moderator jeszcze nie zamknął tematu, więc mam ostatnie pytanko, już trochę mniej związane z rootem:

Czy A3000 obsługuje karty microSDHC? Pytanie może trochę laickie, ale kiedy ostatnio kupowałem kartę SDHC, była ona przeznaczona dla palmtopa, który, jak się później okazało nie obsługiwał SDHC.

Wracając do tematu, bardzo mi się spodobało to przenoszenie apek na kartę zewnętrzną, i tak oto już mam zapełnione 4GB z mojej 16-gigówki :P

A ponieważ na kartę wgrywam również filmy przed wyjazdem na wakacje, to postanowiłem kupić 32GB, a SDHC są trochę tańsze.

Pozdrawiam i życzę wszystkim Wesołych Świąt :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, obsługuje karty SDHC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi