Skocz do zawartości
Marcin Malik

4.1.2 na stronie HTC (2.28.401.1) warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

na stronie HTC dostępny jest rom 4.1.2 Warto to instalować? Mam służbowy telefon w t-mobilu i raczej na razie nie chciałbym go nieoficjalnie modyfikować, choć bardzo korci mnie Sense 5 i pewnie nie wytrzymam.

I laickie pytanie mam co mi jest potrzebne żeby go zainstalować (phone nie grzebany)?

Ps. Temat romów dopiero co zacząłem zgłębiać, proszę o wyrozumiałość i łopatologiczne wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego skoro ROM jest 2.28.401.1 (czyli Europe) to jak chcesz go wgrać na fona z CID t-mobile PL (czyli z firmware x.xx.118.x) bez s-off?

No chyba że masz s-off, i zmienisz CID na WWE (a w to nie wierzę skoro; raczej na razie nie chciałbym go nieoficjalnie modyfikować) :PP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem, dopiero zacząłem zgłębiać temat romów, dlatego pytam. Wczoraj odblokowalem już botloadera.

Ale czy wogóle warto się bawić w 4.1.2 i jak bardzo jest skomplikowana zmiana CID

Wysłane z mojego HTC Desire X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wgrać tego stocka z Sense 5?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jak wgrać tego stocka z Sense 5?

Ja zrobiłem to dokładnie wg wątku z XDA: [rom] [01.01.14] mySENSEdx5 RC4.0 (JB | Sense 5.0) - xda-developers oraz przy pomocy http://forum.android.com.pl/f1065/root-wgranie-recovery-i-odblokowanie-bootloadera-241134/

Root robiłem nie według pkt 3. TRWP pobierałem najnowszy z dostępnych.

Pierwszy raz to robiłem, w zasadzie teraz czekam na pierwsze uruchomienie, ale wygląda, że wszystko jak do tej pory jest zgodnie z opisem z wątków.

Telefon się uruchomił. Teraz zaczynam zabawę z Sense 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmieniłem własnie CID na WWE czyli HTC__001 i dalej nie wyszukuje aktualizacji , chyba że mam ją pobrać i wrzucić na fona , tylko prosze i mniej wiecej instrukcje bo nie mam pojęcia jak to zrobić ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No raczej trzeba sobie to pobrać.

---------- Post dołączono o 09:56 ---------- Poprzedni post napisano o 09:54 ----------

Ale polecam bardziej mySense5. niż zwykła zmiana 4.1.1 na 4.1.2. Ja jestem zadowolony. Telefon odświeżony, IMO bardziej funkcjonalny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sama zmiana CID na WWE nic nie da. Musisz teraz na fona wgrać RUU WWE (x.xx.401.xx) dopiero wtedy dostaniesz aktualizacje po OTA.

Ewentualnie wgrywasz OTA z paczki .zip poprzez recovery (musisz mieć stock recovery a nie CWM lub TWRP). Ale to się może nie udać, jeśli na fonie masz brandowany ROM (musi być czysty z HTC). No chyba że paczka OTA.zip jest przeznaczona pod twój brandowany ROM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi