Skocz do zawartości
tebaina86

NEXT i XOLO - firmware na stronie xolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem posiadaczem NEXTa od paru dni. Udało mi się cudem wyrwać sztukę ostatnią w Auchan. Męczy mnie andek 4.1 i szukam szperam itp czy można go podnieść w górę czymś innym niż custom romem. Trochę się tymi sprawami bawiłem na moim Galaxy S2 i ok, poza tym, że nie było videorozmów i były problemy z mmsami na customach.

Czy na NEXT też na customromach niema videorozmów?? Będę wdzięczny za info.

Tak więc trafiłem na www xolo i tam jest jakiś podobno nowy firmware, a oto on XOLO Care: Walk-in service center

Słuchajcie, jak to sprawdzić, co to jest?? Ma ktoś jakiś sposób?? Ja nie bardzo wiem. Za mało się w tym temacie orientuje.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi ;)

Kuba

p.s z pdfa wynika chyba ze to JellyBean ?? http://www.xolo.in/sites/default/files/Q800-Software-Update/Software-upgrade-Q800.pdf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Barbar

Stock 4.2:

http://www.androidjugaad.com/index.php?threads/760/

Przykładowy Custom 4.2 obsługujący rozmowy wideo:

http://www.androidjugaad.com/index.php?threads/899/

Nie sprawdzone, zobacz inne tam wątki, jest tego więcej, na pewno coś znajdziesz pod siebie. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oj dziękuję super ;) a wiesz może jak jest z językiem PL na tych plikach i czy wymagają one oba roota?? Może moje pytania są głupie, ale poprostu nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Barbar

Kto pyta, nie błądzi.

Jeśli nie znasz podstaw, czytaj faq, tutoriale i regulamin forum.

Do Stocka nie potrzebujesz praw root.

Root i system Recovery to podstawa, jeśli chcesz mieć pełną kontrolę nad słuchawką, jeśli coś pójdzie nie tak, zawsze możesz wrócić do wcześniej zrobionej kopii bezpieczeństwa. Otwierają się też bramy do dużo większej zabawy, jak modyfikacje czy programy, które roota wymagają.

Nie sprawdzałem podanych wersji, nie wiem, czy ten soft jest spolszczony. Częściowo może pomóc program More locale 2, ale na pewno nie przetłumaczy wszystkiego.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma j.polskiego.Spolszczenie tego to dużo zabawy ze względu na brandowany soft.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za info. Na czym polega trudność w tłumaczeniu. Orientujecie się jak to jest zrobione?

Właśnie gadałem sobie z serwisantem myPhona. Gość przyjazny i w porządku, ale pojęcia o romach nie posiada, tak więc na wsparcie w tym zakresie oraz na nawet żelkę na NEXTa niema, co liczyć. MyPhone to ma "w głębokim poważaniu" co jest przykre, naprawdę.

Zatem jeśli ktoś tu z Was przyjaciele posiada wiedzę, na temat translacji paczki z romem na PL proszę o info, a zastanowię się i może to ogarnę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    na nawet żelkę na NEXTa niema, co liczyć

A co niby Next ma stockowy ICS:facepalm:

Program do tłumaczeń:BurgerZ MD » jBART

Same pliki spolszczenia musisz samemu skombinować ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nowszą, żelkę ;) sorry ;) tak jelly jest od 4.1 do 4.3.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli zależy Ci tylko na numerku to na forum są już romy nawet 4.2.2 a nawet podobno 4.3 ;-) Ja polecam Miui zresztą jak kilka osób na forum.Co prawda 4.2.1 ale wygląd i funkcjonalność nadrabia brak wyższej cyferki ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kazuyoshi

Rowniez polecam MIUI oraz Note III ktorym ostatnio sie troszku bawilem i jak narazie pozostal na pokladzie mojego mP :D

oto jak wyglada :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi