Skocz do zawartości
ssophisticatedd

Jak otworzyć kopię smsów zapisaną w pliku .hbk?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przed sformatowaniem telefonu zrobiłam kopię smsów i przesłałam ją telefonem na maila. Wczoraj chciałam otworzyć zawartość, ale niestety pliki .hbk (htc automatycznie zapisuje je w tym formacie, a potem informuje, że nie posiada odpowiedniej aplikacji do otworzenia...) otwiera tylko kilka wysublimowanych programów, przy czym u mnie nie działa żaden z nich.

Czy jest ktoś chętny do pomocy z tego typu plikiem?

Bardzo potrzebuję danych, które są w tych wiadomościach.

Z góry dziękuję i pozdrawiam :zawstydzony:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GeoHot

Na PC:

FileViewPro (darmowa wersja)

Hex Workshop Hex Editor Bookmark File (BreakPoint Software Inc.)

Mathcad Handbook File

A znalazłem coś takiego:

Restore the .hbk to your phone as SMS

In your SD card, make sure you have a folder called sms_backup. If this doesn't exist, create it. This will be in the same level as the Android folder.

Copy the .hbk file to the sms_backup folder

Restore the SMS from the SMS settings

Export the SMS as .xml using SMS Backup & Restore

Email the .xml file to your PC

After downloading the .xml file, open it from a program like Notepad or Microsoft word, and print.

Take note that XML has a weird structure, so expect to see a lot of tags (in greater than and less than signs).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedź, ale...

FileViewPro darmowa wersja - niestety w darmowej wersji nie ma obsługi tego pliku,

Mathcad - również mówi, że nie otworzy pliku tego typu

Hex Workshop Hex Editor Bookmark File - spróbuję, choć już tracę nadzieję.

Restore the .hbk to your phone as SMS

In your SD card, make sure you have a folder called sms_backup. If this doesn't exist, create it. <-- i tu pojawia się problem, ponieważ folder taki nie istnieje i nie mogę go stworzyć.

Może ktoś posiada w/w programy i jeśli wysłałabym ten nieszczęsny plik byłby w stanie przekonwertować go na jakikolwiek inny możliwy do otworzenia zwykłemu śmiertelnikowi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GeoHot

Mogę popróbować sam, na PW link wyślij. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991
    In your SD card, make sure you have a folder called sms_backup. If this doesn't exist, create it. <-- i tu pojawia się problem, ponieważ folder taki nie istnieje i nie mogę go stworzyć.

Jak to nie możesz? Każdy manager plików daje możliwość utworzenia folderu i edycji nazwy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam podobny problem. Też zapisałam kopię smsów w formacie hbk (znaczy tak mi zapisał telefon i tak wysłałam to na pocztę). Też próbowałam różnych programów do otwierania ale nic z tego.

Mam u siebie w telefonie folder sms_backup i zapisalam w nim plik hbk ale nie wiem co dalej.

Pomoże ktoś?

Docelowo chciałabym (o ile to możliwe) te stare smsy mieć normalnie w telefonie razem z nowymi.

Będę baaaaaaaardzo wdzięczna :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę tak. To znaczy doszłam do momentu w którym wrzuciłam plik hbk do folderu sms_backup i nie wiem co dalej z tym zrobić.

"Copy the .hbk file to the sms_backup folder

Restore the SMS from the SMS settings" - nie rozumiem o co z tym zdaniem chodzi, jak to otworzyć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GeoHot

Masz wrzucić do tego folderu i użyć aplikacji SMS Backup & Restore

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak też próbowałam, ale aplikacja pokazuje komunikat "nie można znaleźć plików kopii bezpieczeństwa w folderze /mnt/emmc/SMSBackupRestore/

coś źle zapisałam?

---------- Post dołączono o 21:21 ---------- Poprzedni post napisano o 21:00 ----------

Mam też inną kopię zapasową utworzoną tą aplikacją i też mi jej nie wykrywa... nie mam już pomysłu dlaczego.

Po podłączeniu telefonu do kompa widzę obie kopie a jak wyszukuję przez aplikację w telefonie, ona ich nie widzi...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi