Skocz do zawartości
Rozbój

Programowanie Bluetooth pod Androidem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post na tym forum :)

Chciałbym stworzyć aplikację która będzie odbierać komunikaty z komputera PC i wyświetlać je na komórce. Zastanawiam się nad systemem operacyjnym na komórkę. W grę wchodzi Andoroid, Bada oraz Windows Mobile 6.5. Windows Phone odpada bo nie ma api pod Bluetooth. Aplikacja na PC która będzie wysyłać komunikaty zostanie napisana w C# z wykorzystaniem biblioteki 32Feet.

Tyle tytułem wstępu, teraz przechodzę do konkretów.

Napisanie takiej aplikacji (odbierającej komunikaty przez Bluetooth) jest trudne?

Ktoś tutaj już pisał coś takiego, ewentualnie widział jakieś tutoriale czy example w necie?

Są jakieś kłopoty z obsługą Bluetootha pod tym systemem?

Da się testować Bluetootha na emulatorze w IDE?

Jaką komórkę powinienem zakupić, aby była możliwe jak najtańsza, ale by działająca na niej aplikacja działa też na innych? (Domyślam się że tanie używane komórki, mają starego Androida, nie kompatybilnego z najnowszym).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gzajac
    Napisanie takiej aplikacji (odbierającej komunikaty przez Bluetooth) jest trudne?

Dla jednych trudne, dla innych łatwe. Są przykłady, jest dokumentacja...

Ktoś tutaj już pisał coś takiego, ewentualnie widział jakieś tutoriale czy example w necie?

Zapytaj Google -> np. "bluetooth android tutorial" lub "bluetooth android sample"

Da się testować Bluetootha na emulatorze w IDE?

Raczej się nie da.

Jaką komórkę powinienem zakupić, aby była możliwe jak najtańsza, ale by działająca na niej aplikacja działa też na innych? (Domyślam się że tanie używane komórki, mają starego Androida, nie kompatybilnego z najnowszym).

Polecam HTC Hero - jest dużo custom romów, w tym jest już najnowszy 2.3.3 (np. Elelinux). Używana słuchawka ma znośną cenę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piotrpo

Na większość pytań odpowiedział ci Grzegorz (mały off-top - co się stało z waszym programem?)

Telefonu poszukaj wśród pierwszych androidów HTC G1, Hero, Magic Samsung i7500 / i5700 zwróć uwagę na ekran i unikaj raczej QVGA.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gzajac
    Na większość pytań odpowiedział ci Grzegorz (mały off-top - co się stało z waszym programem?)

1) Utraciliśmy darmowe źródło danych dla aplikacji.

2) Jeden z dużych portali wpadł na pomysł podobnej aplikacji i zrobili klona bazującego na naszej aplikacji i Programoidzie, (który również został wycofany z Marketu). A ponieważ duży portal ma dostęp do danych z programem TV więc wszystko już jasne...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piotrpo

Wtopa... zdaje się, że "duży portal" podkablował ciebie i programoida do "źródła licencji" W każdym razie życzę nowych udanych i ciekawych projektów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gzajac
    W każdym razie życzę nowych udanych i ciekawych projektów.

Raczej już na iOS'a :) Robimy jeszcze jeden projekt na Android'a w kooperacji z pewną firmą a potem już iPad/iPhone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wracając do tematu, polecam G1.

Wracając do offtopowania, niestety boję się, że powoli większe firmy zaczną wybijać nas, niezależnych developerów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

LG GT540 tani (~300zł), jest dla niego Android 2.3 ma mało pamięci słaby procesor, z wydajnością 3D jest całkiem dobrze itd... idealny do testowania, ale do użytku codziennego się nie nadaje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, kupiłem sobie tego LG Swift, mam na nim Androida 2.1, napisałem też aplikację na niego do komunikacji z Bluetoothem. Niestety nie mogę się połączyć z komputerem.

Na laptopie mam napisaną prze zemnie aplikację w C# z biblioteką 32Feet do bluetootha. Aby mogła się ona połączyć z telefonem wykorzystuje ona SerialPort. Inaczej biblioteka rzuca wyjątek.

I teraz pojawia się pytanie, jak ustawić SerialPort dla LG Swift, próbowałem dodać normalnie, ale (windows) wyświetla mi komunikat że to urządzenie nie obsługuje portów szeregowych. Mam też samsunga wave i z nim nie ma żadnych problemów.

Ktoś wie jak ustawić ten port szeregowy w LG Swift pod Windowsem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mozesz testowac prosto z komputera jesli masz bt w kompie. Eclipse + ADT. ale nie mam pewnosci w 100%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi