Skocz do zawartości
jacekk90

Cydia Impactor i co dalej?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem posiadaczem Sony Xperia E C1505. Niedawno wymieniłem w nim wyświetlacz na taki za 50zł i z tego powodu musiałem zaktualizować firmware. Po update okazało się, że w mojej komórce brakuje miejsca, więc zmuszony byłem zrootować telefon. Jako, że firmware był wydany dla tych nowych wyświetlaczy chyba jedyną opcją był dla mnie Cydia Impactor.

Na komputerze używam jedynego słusznego systemu czyli Linux i jakże byłem mile zaskoczony owy program działa bez instalacji żadnego dodatkowego oprogramowania. Może mi ktoś wytłumaczyć do czego służą pozostałe opcje?

# start telnetd as root on port 22

# start telnetd as system on port 2222

# change HTC One X CID

echo ro.kernel.qemu=1 >/data/local.prop

echo do nothing [this is not an error]

Poza użyciem tego programu włączyłem Clean Master i usunąłem 10 aplikacji, których nie używam i które owa aplikacja uznała za takie, które usunąć można. Zaraz potem SD Madem skasowałem co się dało i komórka odżyła. Mam miejsce i telefon działa sprawniej.

Na liście w Clean Master aplikacji pojawiło się bardzo dużo, ale nie chcę skasować za dużo... Co można odinstalować, żeby telefon działał sprawniej? Jest tam masa aplikacji podpisanych synchronizacja...

Chciałbym pozbyć się aplikacji, które "mulą" komórkę, ale przede wszystkim te, które w tle przesyłają dane, żeby zaoszczędzić na internecie.

Mam włączoną synchronizację kontaktów Facebooka z książką telefoniczną i chyba tylko tyle. Poza Messengerem i Chrome w sumie nic więcej nie musi mieć dostępu do internetu, ale wiem co się dzieje jeśli na Linuxie usunie się aplikację, która jest składnikiem innej...

W poradnikach z tego forum również zawsze jest napisane, że trzeba zainstalować po roocie jakiś program, którym można te opcje roota wyłączyć, ale w sumie po co? dla bezpieczeństwa? Wprowadzone zmiany po wyłączeniu roota zostają czy wracają do tych z przed roota?

HELP!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GeoHot

Lista aplikacji, którą możesz usunąć jest tutaj:

A:

AccountsAndSyncSettings.apk - Ustawienia konta i synchronizacja. Bez tego telefon nie zsynchronizuje kontaktów gmail etc.

ADWLauncher.apk - systemowy launcher, możemy usunąć jeśli posiadamy jakiś inny, lecz należy pamiętać, że musi być choć

jeden zainstalowany launcher.

Androidian.apk - motyw z ThemeChooser, można usunąć.

AndroidTerm.apk - terminal emulator, jeśli nie korzystacie, można usunąć.

AngryGPS.apk - Nieprzydatne do niczego. Po usunięciu GPS działa tak samo.

AplicationsProvider.apk - Dostawca aplikacji wyszukiwania, nie kasujemy.

AxT9IME.apk - klawiatura Samsung, jeśli nie korzystacie, można usunąć.

B:

BadgeProvider.apk - zostawiamy tak jak wiekszość providerów.

Bluetooth.apk , BluetoothOPP.apk, BluetoothPBAP.apk, BluetoothServices.apk / BrcmBlueoothService.apk - apki odpowiadzialne

za zarzadzanie modułem BT. Nie kasujemy.

Bluethooth Test Mode - można usunąć, nic się nie dzieje w pracy bluetooth'a

BrcmBluetoothServices 1.0 - kasując tracisz połaczenia BT

Browser.apk - Domyśla przeglądarka. Jeśli korzystacie z innej to możecie skasować.

C:

Calendar.apk - Kalendarz, jeśli nie korzystacie, można usunąć.

CalendarProvider.apk - synchronizacja kalendarza, jeśli nie korzystacie, można usunąć.

Camera.apk - aparat, nie kasować, nawet gdzy korzystamy z lgCamera.

CarHomeGoogle.apk - "launcher" dla osób jeżdżących samochodem, jeśli nie korzystamy, można usunąć.

CertInstaller.apk - Program instalujacy certyfikaty, nie kasujemy.

ClockWidget.apk - Jeśli nie korzystacie ze standardowego widgetu zegara, można usunąć.

CMParts - ustawienia CyanogenMod, można skasować, ale oczywiście bez niej nie będziemy mieli dostępu do tych ustawień

CMScreenshot - odpowiada za robienie zrzutu ekranu (menu zasilania), lepiej nie usuwać.

CMStats - odpowiada za wysyłanie anonimowych statystyk, można usunąć, po usunięciu opcja odpowiedzialna za te ustawienia

będzie wymuszać zamknięcie

CMUpdateNotify - powiadomienia CyanogenMod, można usunąć, po usunięciu jak wyżej

CMWallpapers.apk - tapety CyanogenMod, można usunąć.

Contacts.apk - ksiązka tel/mail nie polecam kasowania, współpracuje z dialerem samsunga. W przypadku CyanogenMod - nie

usuwamy.

ContacsProvider.apk - Jak wyżej.

CSC.apk - nie kasujemy, coś zwiazane z product code, jezykami etc.

CWM.apk - memadżer ClockWorkMod Recovery, jeśli nie korzystamy, można usunąć.

Cyanbread.apk - motyw do theme chooser, można usunąć.

D:

DataCreate.apk - nie kasujemy!

DefaultContainerService.apk - nie kasujemy, odpowiada za instalowanie aplikacji.

DeskClock.apk - budzik, Można usunąć i wgrać inny z marketu.

DialerTabActivity.apk - aplikacja Telefonu / dialera, nie kasujemy!

DownloadProvider.apk - Apka Menadzera pobierania, można skasować, lecz niektóre aplikacje z niej korzystają - skutkiem było

by "wymuś zamknięcie".

DownloadProviderUI.apk - jak wyżej

DrmProvider - Można usunąć. Nie powoduje uszkodzenia systemu.

DrmUA.apk- zarządzanie zawartością DRM, po usunięciu mogą niedziałać niektóre gry.

Dual Clock - widget, można usunąć.

E:

Email.apk - Jeśli masz konto inne niż gmail, to lepiej zostawić, aczkolwiek można usunąć, jeśli nie korzystamy.

F:

FactoryTest.apk - nie kasujemy

FileManager.apk - menedżer plików, można usunąć

FM Radio.apk - nie wymagana (brak radia nie ubija systemu)

FM.apk - jak wyżej

FOTAKill.apk - OTA killer - osobiście nie zauważyłem żadnych błędów po usunięciu, pozostawiam decyzję dla was.

G:

Gallery3d.apk - aplikacja do przeglądania zdjęc, jak korzystacie z innej to można skasować.

GenieWidget.apk - widżet pogody, nie korzystamy - usuwamy.

Gmail.apk - wiadomo, nie korzystasz = usuń

GoogleBackupTransport.apk - aplikacja wysyłająca w tle dane związane z kontem google, czasem dość mocno potrafi wpłynąć na

zużycie baterii, kasacja nie powoduje braku synchronizacji ale może ograniczyć możliwość tworzenia kopii (kto wie czego? )

na koncie google, można usunąć.

GoogleCalendarSyncAdapter.apk - synchronizacja kalendarza z gmail, jeśli nie korzystamy, można usunąć.

GoogleContactsSyncAdapter.apk - synchronizacja kontaktów z gmail, jeśli nie korzystamy, można usunąć.

GoogleFeedback.apk - wysyła raporty o błędach "wymuś zamknięcie", można usunąć.

GooglePartnerSetup.apk - jeśli już skonfigurowałeś fona, to możesz usunąć. Wiadomo tylko tyle że jeśli nie ma tego przy

pierwszym włączaniu telefonu, to telefon nam nie odpali. Osobiście zostawiam

GoogleServicesFramework.apk - po kasacji, usuwają się wszystkie dane związane z kontem google.

GoogleQuickSearchBox.apk - Pasek szybkiego wyszukiwania, można usunąć.

H:

HTML Viever - Mało przydatna aplikacja do odczytywania plików zapisanych w HTML, można usunąć

I:

inputEventApp.apk - nie kasujemy .

J:

JobManager.apk - Menadzer zadan, nie kasujemy.

L:

LatinIME.apk - Klawiatura Android, można usunąć jeśli korzystamy z innej.

LatinImeTutorial.apk - jak sama nazwa wskazuje, tutorial do klawiatury wyżej, można usunąć.

LcdTest.apk - możemy skasować, chyba, że używamy kodów w dialerze do sprawdzania kolorów ekranu.

LiveWallpapersPicker.apk - jeżeli mamy live wallpapers to zostawiamy.

LogsProvider.apk - nie kasujemy, bardzo ważna apka tworząca logi połączeń i parę jeszcze innych rzeczy.

M:

MagicSmokeWallpapers.apk - rodzaj tapet live, można usunąć.

MarketUpdater.apk - odpowiada za aktualizacje samego marketu jak i wyrywanie aktualizacji programow ściągnietych z niego.

Maps.apk - Jeśli używacie, to zostawcie, jak nie to można usunąć.

MediaProvider.apk - nie kasujemy, jeśli to zrobimy stracimiy możliwość dostępu/odtwarzania jakichkolwiek mediów.

MediaUploader.apk - jeśli nie korzystasz ze wrzucania zdjęć lub filmów przez opcje "wyślij", to spokojnie usuwaj.

Memo.apk - standardowy notatnik, można usunąć.

MMS.apk - nie wymagana (po kasacji można użyć Handcent SMS)

MmsProvisioning.apk - Nie kasujemy.

Music.apk - Standardowy odtwarzacz, po usunięciu system działa normalnie.

MyFiles.apk - Moje Pliki - Można usunąć i wgrać inny, kwestia gustu.

N:

NetworkLocation.apk - namierzanie lokalizacji, bez tego nie będzie działało namierzanie poprzez internet (podobnie do GPS

ale przez neta). Można usunąć jeśli nie jest potrzebne.

N:

OneTimeInitializer.apk - Włącza się tylko raz, pyta nas podczas SetupWizarda jakie aplikacje Google chcemy ściągnąć z

Marketu. Nie jest wymagane podczas pierwszego uruchomienia. Można usunąć.

P:

PackageInstaller.apk - instalator apków, zostawiamy.

Pacman.apk - PackageManager, nie to nie jest gra, nie usuwamy.

Personalization.apk - zostawiamy.

Phone.apk / Phone_Util.apk - Telefon. Zostawiamy, chyba ,że mamy inna aplikacje która może zastąpić domyślny dialer. W

przypadku CM7, nie usuwamy.

PhoneErrService.apk - zostawiamy, proces odpowiedzialny za zapisywanie w logi wyskakujących błedów.

PhoneSetupWizard.apk - SetupWizard, po usunięciu nic się nie stanie.

PicoTts.apk - kasujemy jeżeli nie używamy wyszukiwania głosowego, dyktowania sms itp.

Protips.apk - widget androidowy z podpowiedziami, usuwamy.

PopupuiReceiver.apk - Nie wiem co to robi, ale radzę nie usuwać.

S:

SamsungWidget_StockClock.apk - samsungowy widget zegarka, można usunąć

SamsungServiceMode.apk - nie kasujemy.

ScreenCaptureService.apk -tak jak nazwa mówi, usuwająć tracimy screenshoty.

SecDownloadProvider.apk - Prowiderów nie kasujemy ponieważ powodują destabilizacje systemu.

SecurityProvider.apk - nie jest zwiazany z bezpieczenstwem. To apka "Spis kontaktow" , odpowiada za uslugi platne,

lokalizacje na podstawie sieci, odkrywa znane konta i ich konfiguracje do spisu kontaktow, korzysta z apn

SecurityProvider.apk - Jak wyżej.

SelfTest.apk - Jak wyżej.

Settings.apk - Nie kasujemy, odpowiadają za menu ustawien, bez tego nie wejdziemy do niego.

SettingsProvider.apk - nie kasujemy.

SetupWizard.apk - Za żadne skarby nie usuwać!! Obsługuje klawisz menu!!

Signin.apk - konto samsung , można usunąć.

SisoDrmProvider.apk - Obsługa DRM, nie kasować.

SpareParts.apk - dodatkowe ustawienia, można usunąć.

SnsAccount.apk - wszelkiego rodzaju portale społecznościowe, jak nie używasz, to usuń.

SnsProvider.apk - jak wyżej.

Stk.apk - narzędzia SIM, jeśli nie korzystamy - usuwamy.

Street.apk - widok z ulicy, działa z Google Maps, osobiście zostawiam bo lubie się tym bawić.

Superuser.apk - root, raczej nie po to wgrywany, żeby go usuwać ;D

Syncmldm.apk - do kasacji, zbedny śmieć , nie powoduje destabilizacji systemu.

SystemUI.apk - Nie usuwamy, odpowiedzialny za status bar.

T:

Talk.apk - Talk - lepiej nie usuwać, bo później system wariuje.

TelephonyProvider.apk - Nie kasujemy, zapisywanie logów rozmów itp.

ThemeChooser.apk - jeśli nie korzystamy, można usunąć.

ThemeManager.apk - usuwamy jeśli nie korzystamy z theme chooser

Thinkdroid.apk - Pakiet "office" dość słaby, wywalamy

TouchWiz30Launcher.apk - TouchWiz od Samsunga, można wywalić jak korzystamy z innego launchera

TwWallpaperChooser.apk - apka odpowiadajaca za tapety ale tylko te z "TW". Można usunąć

TtsService.apk - kasujemy razem z PicoTts.apk - apka zbedna jeżeli nie używamy wybierania głosowego, wyszukiwania głosowego

i dyktowania SMS.

U:

Unifiedlnbox.apk - Social Hub, można usunąć.

UserDictionaryProvider.apk - Nie kasujemy, apka zbierajaca i aktualizujaca nasze słowniki

V:

Vending.apk - Android Market, nie kasujemy.

VisualizationWallpapers.apk - rodzaj tapet live, można usunąć.

VoiceRecorder.apk - Dyktafon, jeżeli nie używasz to skasuj.

VoiceSearch.apk - Wyszukiwanie głosem, jeżeli nie używasz to skasuj.

VpnServices.apk - odpowiada za usługi VPN. Osobiście nie kasuje.

W:

WlanTest.apk - nie zalecam kasacji, apka potzrebana do uzyskania identyfikatora przy łaczeniu z siecia WiFi.

wssomacp.apk - po usunięciu występuj problemy z SMS, i MMS

wssyncmlnps.apk - można usunąć, aplikacja zbędna.

Y:

YouTube.apk - wiadomo... YouTube.

Gdy już usuniemy to co jest nam zbędne wchodzimy do folderów:

/dbdata/...

/data/dalvik-cahce/...

/data/data/...

i usuwamy pliki cache aplikacji które wywaliliśmy, aby mieć jeszcze więcej miejsca

Zawsze można odrootować telefon, ale usunięte dane zostają usunięte. Aby pojawiły się ponownie musiałbyś sflashować softa, lub użyć opcji napraw w pc companion/seusie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

AccountsAndSyncSettings.apk

CalendarProvider.apk

GoogleBackupTransport.apk

GoogleBackupTransport.apk

GoogleCalendarSyncAdapter.apk

GoogleContactsSyncAdapter.apk

Jeśli usunę te pakiety będzie działał mi Messenger? Google Mapy? Facebook? Będę miał nadal kontakty z Facebooka w książce telefonicznej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    carmel

Zostaw sobie pierwszy i ostatni punkt,resztę możesz wywalić.

Kontakty powinny zostać na swoim miejscu ;)

Xperia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi