Skocz do zawartości
lukaszg777

Potrzebna pomoce dla początkującego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od kilku dni mam Samsunga Galaxy i5800. Dzisiaj pierwszy raz wszedłem na marke ti zainstalowałem kilka aplikacji: Aktualizację Map Googla, Cardio Trainer, My Tracks i Samsung apps. Czytając wątki na forum to chyba nie dużo. I od razu pojwaił sie problem bo telefon cholernie zwolnił. Np będąc na stronie startowej przyckiam telefon lub kontakty i musze czekać 3-5 sekund aż to się otworzy. Wczoraj to jeszcze trwało ułamek sekundy. Moje pierwsze pytanie: co mogę zrobić, żeby te aplikacje nie spowalniały telefonu? Próbowałem zatrzymać je poprzez Ustawienia>Zarządzaj aplikacjami>Wymuś zatrzymanie, ale to nic nie daje.

Drugie pytanie, to co robić, żeby takie aplikacje instalowały mi się na karcie SD a nie na pamięci telefonu. Szukałem i nic nie znalazłem na ten temat.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i wskazówki.

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Drugie pytanie, to co robić, żeby takie aplikacje instalowały mi się na karcie SD a nie na pamięci telefonu. Szukałem i nic nie znalazłem na ten temat.

Przede wszystkim musisz zaktualizować system do FroYo.

A te zamulające "kontakty" i "telefon", to niestety nie tylko u ciebie :/ Pewnie to wina nakładki TouchWiz. Można to trochę przyspieszyć wychodząc z tych dwóch aplikacji tylko przyciskiem "home" (a nie "wstecz").

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Przede wszystkim musisz zaktualizować system do FroYo.

A czy możesz napisać co to jest FroYo i jak to zaktualizować> Jestem totalnym nowicjuszem jeżeli chodzi o smartfony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Froyo to wersja systemu oznaczona 2.2.x z tego co wiem to aktualizujesz programem samsung kies lub odin - dokladnie nie wie, bo nie mam samsunga

A zeby przyspieszyl to wrzuc jakis custom rom i kernel speedmod lub ten damiangto - nie wiem czy dobrze napisalem

I nie wiem czy ta nakladka jest dobrym pomyslem, z tego co wiem wiekszosc osob ja sciaga, bez nakladki powinien chodzic troche szybciej, ale nie zapewniam bo np nakladka w telefonach htc dodaje im bardziej plynnosci bo jest bardzo dobrze dopracowana;)

**

*

Oj, sory pomylilem sie, myslalem ze wlasciciel ma galaxy s...

Pewnie dlatego ze z tapatalka pisalem -,-

Sent from my T-Mobile G1 using Tapatalk

Edytowane przez Apollo11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    A czy możesz napisać co to jest FroYo i jak to zaktualizować> Jestem totalnym nowicjuszem jeżeli chodzi o smartfony.

Jakbyś wszedł do odpowiedniego działu to byś od razu znalazł temat, gdzie jest wszystko wyjaśnione :...:

Samsung Galaxy I5800 - Forum Android.com.pl

Polecam też wiki: FAQ:Android – Wiki.android.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi