Skocz do zawartości
wnuczuś

Galaxy S5 - Wodoszczelność

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie boje się testować to sam, próbował ktoś może z was? Bo najbardziej mnie martwi, brak zaślepki na słuchawki. Dziwi mnie trochę to, że nie może się stamtąd przedostać nigdzie woda.

Edytowane przez InfinityFX
    Korekta tytułu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj zrobiłem testa ale do połowy tylko. Do wejścia na słuchawki brakło mi jak narazie odwagi.

Wysłane z Galaxy S5 / Tapatalk 4

"Twoja sprawa kiedy i po co chodzisz do piwnicy! Masz już przecież 14 lat! I pełne prawo chodzenia do piwnicy kiedy Ci się to podoba! Bądź mężczyzną!"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

IMHO jeżeli którędyś dostanie się wilgoć, to już sammiego problem. Osobiście, twardo bym wodował - ten certyfikat IP chyba nie jest tylko dla znaczka na pudełku.

Pozdrawiam, Wycior

GT-I9300

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kompie w zalewie na pewno przetrwa. Może jedynie trzeba będzie osuszyć głośnik i minijack, ale powinno obyć się bez komplikacji.

Bardziej ciekawi mnie, czy przetrwa np. 2m pod wodą w basenie. Znajomy próbował z z1 i od tego czasu ma problemy z głośnikiem.

Wysłane z Moto G

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stanax
    Bardziej ciekawi mnie, czy przetrwa np. 2m pod wodą w basenie.

Raczej nie. IP67 = ochrona przed zalaniem przy zanurzeniu na 1m w czasie 30 min.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z moim Samsungiem Solidem nie miałem jakoś stresu żeby go wrzucić do wody, bo wygląda bardziej pewnie. Ale Solid ma zamykaną obudowe na zameczek, wszystkie porty pochowane. Po prostu się boje, że dotrze woda do mini jacka, jakoś dostanie się wilgoć i jak będzie jakaś awaria telefonu to powiedzą, że telefon zamókł i pa pa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przetestowane wczoraj 5 min pod wodą na głębokości 30cm. Po wyciągnięciu osuszyłem w ręczniku, pod klapką sucho. Nie dygać.....;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ni3po

Ja również testowałem na 5 minut pod wodą, wszystko jest ok. Myślałem, że uszkodzil się głośnik, ale otworzyłem klapkę, przetarłem głośnik z wody, dmuchłem w niego dwa razy i wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poczekam, aż będzie U was jakaś usterka i serwis powie, że było zalanie.

Nie życze wam Tego ale Sony tak robił przy swoim flagowcu.

Tym bardziej, że w gwarancji jest napisane, że nie można celowowo zamaczać telefonu. Więc złamaliście tym samym gwarancje.

Po prostu znam te wielkie firmy za dobrze, za często miałem niezgoność z gwarancją

W S4 pękl mi ekranik od malutkiego pkt aż do pęknięcia całego ekranu a i tak uznali że to wina mechaniczna, gdzie nic nie robiłem bo spałem.

Edytowane przez wnuczuś

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kołek

A jak ktoś ci udowodni czy Ty telefon specjalnie wrzucileś czy może wpadł ci przypadkiem do wanny? Skoro Samsung gwarantuje że telefon ma jakąś tam wodoszczelność a woda i tak się dostanie do środka i go uszkodzi to jest to moim zdaniem wada fabryczna i nie powinno być problemu z naprawą albo wymianą na nowy sprzęt

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi